hedeflerinize ulasmada ret anatomisi

Senin amacin yerine getirilmesi Baskalarinin aldigim yardim büyük ölçüde baglidir. Ama bu dinle: Herkes size yardimci olmak için istekli olacaktir.

Insanlar yardim edilmeme nedenleri bir çesitlilik var. Bu nedenlerle saygi ve kabul etmek zorunda. Ama bunu yapmadan önce, sizin ret nedenle sormak gerekir. Yine, insanlarin nedenleri açiklayan degil seçeneginiz vardir.

Cevap ne bir “evet” ne de “hayir,” ama “belki.” “Belki” anlamina gelmez ret nerede Ilk olarak, durumlar olabilir. Aslinda, tamamen olumsuz cevap daha iyi bir sansi var. Müsteri sadece bir “evet” yaniti haline dönüstürmek için küçük bir itme ihtiyaci var. Ayni zamanda da “Ben bu konuda düsünmek için daha fazla zamana ihtiyacim var” ya da istasyonu WIIFM için ayarlamak gerekebilir anlamina gelebilir – “? Benim için neler var”

Ikinci olarak, bir ret müsteri daha fazla açiklama ihtiyaci anlamina gelebilir. Içten veya samimi insanlarin kolayca “hayir.” Diyebilirim Onlar yakin söylüyorum sunlardir: “Bundan daha iyisini yapmak zorunda olacak” ya da “beni etkileyin.” Bir “evet, onlarin” hayir “yaniti dönüm basarili olursa “Eger onlara yaklasim sonraki, daha kolay bir sürüs bekliyoruz. Büyük olasilikla bir cevap için “evet” keyfine varacaksiniz.

Üçüncü olarak, insanlarin karar verme baski için sevmiyorum anliyorum. Eger insanlar bu tür talebinizi basinç eklerseniz Yani, kocaman bir “hayir” yaniti bekliyoruz.

Bazi satis temsilcileri müsterilere satin almak için ikna etmek için zaman basinç kullanmayin. Ancak, bazi çalismalar teknigin bu tür ters çalistigini kaydetti. Birçok satis temsilcileri müsteriler zaten bir pazarlama taktigi olarak kesfettim bu teknigi kullaniyoruz. Insanlar günümüzde zor gibi satis yaklasimi inanmak bulabilirsiniz. Bu teknik olmayan düsünürler ve dürtü ile satin almak isteyenler için çalisabilir. Teknikleri en özellikle düsünme alici ve bütçe kisitlamalari olanlar için çalismaz dedi. Bu kisitlamalari göz önüne alindiginda, satis temsilcileri daha fazla müsteri çekmek için daha fazla, yaratici, yenilikçi ve ikna edici satis sahasi ile gelmeleri gerekir.

Bu isteginiz için gerek var ya da hiç ilgilenmiyor çünkü dördüncü, insanlar teklif reddetmek. Böyle bir durumda, herhangi bir kizginlik göstermektedir. Sizi bilgilendirebiliriz basit oldugu için onlara tesekkür. Bu bir sonraki denemede daha iyi bir fikir verecektir gibi Daha sonra, ihtiyaç duyduklari seyleri onlara isteyebilir. Her zaman size ve nezaket ile biraktiginiz zaman için sükretmek.

Birçok insan kolayca ret tarafindan uygun bulunmamaktadir. Bu gerçekten hedefleri gerçeklestirmek için yeterince kararli olmayan insanlar. Onlar büyük engellerden biri olarak ret düsünün.

Bu ret ögrenilecek çok sey oldugunu fark olmalidir. Her bir ret daha akillica yeniden baslamak için bir firsattir. Diyerek bir gider, “Ne zaman bir kapi kapanir, baska bir kapi açilir,. Ancak sik sik çok uzun ve çok üzülerek kapali kapi üzerine, bu sizin için açilis diger sorunlar görmüyorum bakmak”