birinci sinif üniversite ögrencileri için zaman yönetimi

En yapilmasi gereken bir sey için zaman tükendi?

Eger evet yaniti verdiyseniz, belki de düzgün bir sekilde zaman yönetimi sorun vardi. Zaman yönetimi nasil zaman en iyi sekilde size ögretecegiz.

Zaman yönetimi üniversite ögrencileri için en önemli yeteneklerden biridir. Bir kampüs sosyal yasam ile dengeleme, ayni zamanda, yaparken çalismalari ile çok mesgul olmalidir.

Yeni arkadaslar toplanti ve siniflari basari bulma umutlari ile, seçtiginiz okula kabul edilmistir.

Üniversiteye alma kolay bir parçasidir, ancak zor bir parça olarak bitirme olacaktir. College sizin profesör zor ya da çok siki olan, özellikle, ama sinir bozucu ayni zamanda eglenceli olabilir. Öncelikle üniversitenin kampüsü ziyaret ettiginde bu bazi seyleri düsünmüs olabilir:

• Ben bogulmus. Bu çok fazla.

• Kampüs çok büyük, ne kadar simdiye kadar yolumu bulacaksiniz?

• Tamam, simdi ben bir üniversite ögrencisiyim. Simdi ne olur?

Üniversite hayatta ne kadar akilli ibaret degildir. Bu standart testler veya kabul sinavlari atti ne kadar yüksek ilgili degil, ve siniflari hakkinda ve egitim tamamen degil. Insanlar sosyallesmek gerekir; onlarin insan dogasinin bir parçasi. College etkilesim izin verir, ama ayni zamanda çalisma gerekir.

Bu egitim ve sosyallesme arasindaki zaman denge önemlidir. Bazi üniversite ögrencileri yorgunluk noktasina kendilerini çalisma, ama sonra bazilari stres nedeniyle kendi siniflari geçemiyor. Diger üniversite ögrencileri bir sonsuz parti olarak üniversite düsünüyorum.

Bazi ögrenciler sosyallesme önemini takdir yok, ve digerleri egitimin önemi degeri yok.

Bir akil olabilir ama üniversitede basari için tek anahtar degil. Üniversite basarinin sirri nedir?

Zaman yönetimi çok önemlidir.

Üniversite hayatinizi dengelemek için gerektirir. Bu tür sinif hazirlik olarak her seyi,,,, kampüs organizasyon faaliyetleri okuyan arkadaslariyla vakit geçirmek, saglikli beslenme, egzersiz ve uyku yönetmek zorunda.

Zaman yönetimi de üniversite yasaminin stres giderici üzerinde dikkat egitim hakkinda sadece degil,.

Burada etkili degerli zaman yönetebilirsiniz bazi yollari vardir:

• öncelik ögrenin. Size ulasmak istediginiz hedeflere odaklanmis sonra, hedefe ulasmak için gerekli faaliyetleri öncelik gerekir. Yani, belirli bir görevi ilk basarili olmak için ve ne görevler gelecek için ayrilmis olabilir gerekenleri belirlemenize yardimci olur. Daha verimli hedeflerinizi gerçeklestirmek için, takvimde tarihleri ??isaretlemek için deneyin.

• hedefleri belirlemek için deneyin. Eger öncelik ulasmak ve bu basarilari yapmak istedigini biliyorum. O bir gün, bir hafta, bir ay, ya da bir dönem hedefe ulasmak isteyip istemediginizi, bir sey olabilir. Akademik hedef olmalidir oldugunu belirleyin.

Hedefleri yapmak daha basit konsantre için yapabilir, bunun yerine kolay oldugunu düsünüyorum konularda hokkabazlik, bu hedefe ulasmak için basarisiz çok stresli ve genellikle sonuçlari olabilir.

Birden fazla hedef varsa, daha yönetilebilir bölüme ayirmak için akillica olacaktir. Eger bir hafta ve takip eden haftalarda elde etmek istediginizi bir listesini yapin.

• yapici ekstra zaman kullanin. Örnek olarak, yerine gelmesi profesörü beklerken sinifin önünde hiçbir sey yapmanin, en son sinif atama düsünmeye çalisin. Bir kompozisyon ya da arastirma makalesi yazmak atanmissa, bunun için iyi bir konu düsünmek için zaman kullanin.

Bu yönetilebilir parçalar ve büyük bir zaman tasarrufu içine bölümünü zaman için harika bir yoldur. Ayrica arkadaslarinizla vakit geçirmek için daha fazla zaman saglar. Bu son görevler söz konusu oldugunda, er her zaman daha sonra daha iyidir.

Sizin yarariniza kullanmak için • Zaman yönetimi planlama mevcuttur. Kaynaklari ve yöntemleri veya size sunulan israf etmeyin. Zaman yönetimi planlamasi için önemli planlari yapiyor. Bazi üniversite ögrencileri kolayca ögrenci kurulan hedeflere ulasma sürecinde baska egitim veya gerekirken bir partiye katilmak için arkadaslari tarafindan sallandi olsun.

Çogu kez, ögrenciler yarina kadar gündeme ertelendi düsünüyorum. Aksi takdirde genellikle stres ve hayal kirikligi ile sonuçlanan, ertesi gün yapmak için çok sey ile sonuçlanir.

Her gün tüm is bitirmek için çok kisa oldugunu düsünmüs olabilir, ve bir gün daha fazla saat oldugunu isteyebilirsiniz. Bu dilek imkansiz. Bu nedenle, eylem en iyi ders var ne az zaman kullanimi yapmaktir.

Öncelikleri kolaylastirmak için bir zaman yönetimi plani olusturulmasi ve ayni anda her seyi gerçeklestirmek için çalisirken stresli önlemek için.