basarisi öncelik haline

telif hakki 2006 audrey burton

, Dikkat dagitici ve potansiyel elde birçok kisi tutmak HAYIR demek yetersizlik korkutur. Çok fazla firsat dogru kararlar için yeteneginizi felç; E-posta odak önler. Suçluluk ve ‘yapilmasi gerekenlerle’ bizim gün doldurmak faaliyetleri ile bizi mesgul tutmak, ama bizi basariya daha yakin alamadim!

Biz makineleri degil, bu nedenle bu seyler olacak. Anahtar size zaman kullanmanizi saglayacak ne öncelik etmektir. Sizin için en önemli?

Biz televizyonda Oprah dergisinde hikayeleri okumak ve görmek okulda gönüllü ise onlarin 4 çocuk ve kardesinin 3 çocuk ve tüm yükselterek multi-milyon dolarlik is baslatmak tüm bu kadinlar. Aldanmayin! Ayni hayat ne de ayni firsatlara sahip degildir.

Annesi çocuklar ve asçilar özen yardimci olur ve temizler, kocasi para önlü, o 6 yildir bir gece uyku fazla 3 saat alamadim, ya da onu çocuklar tamamen olan – Burada ne görmek kalmamasidir kontrolden çikti. Onun öncelikleri sizin ve benim gibi ayni degildir. Baskalarina kendinizi karsilastirarak kaçinin – bu tehlikeli bir tuzak ve tüm gerçekleri asla bilemezsiniz!

Öncelikleriniz nelerdir?

Benim için, bir tek / tek ebeveyn olarak benim iki kiz yetistirme sorumlu olmak, yetiskin katki, bakim benim en önemli önceligimizdir. Uzak bir ikinci, daha az is ve daha yapmak bir yere benim is büyüyen ve benim emeklilik için çok para var edilir. Çocuklarimi istedigim gibi yükselterek olmadan, ben ne kadar para önemli degil ki, ben perisan olur. Ayrica, onlar büyüyecek ve sonra benim önceliklerinde bir kayma olacaktir.

Önceliklerinizi ayari çok kisisel bir süreçtir. Büyük seyler oldukça kolaydir, bu zor olur günün seyler her var. Örnegin, ben bunu kendi hedeflerine ulasilmasina geciktirir biliyor olsa bile, tekrar tekrar evet gönüllü ve söylemek sorulan birçok insanlar görüyorum. Kafalarinda küçük bir ses “bu sefer yapmayin!” Diyor, ama onlar kendilerini evet diyerek bulabilirsiniz.

Bu arkasindaki gizli nedenlerinden biri bazen ona hedeflerine ulasmak için degil iyi bir bahane istiyor olmasidir. “Ben okul / Sadece benim is istedigim sekilde insa olamazdi ag grup / ticaret odasi, bu kadar mesgul oldum!”

Önceliklerin belirlenmesi ilk adimdir. Kagit üzerinde koyun, sonra bir eylem plani eti hedeflerinizi gerçeklestirmek için. Bu yil gelirleri 50.000 $ asmasi hedef ise Örnegin, bunu yapmak için plani nasil ayrinti gerekir, ve ise alacak. Para kucagina düsmeyecek ve herhangi bir genç elde degil! Bir kez, kagit üzerinde plani koymak bunu görmek ve düzenli olarak gözden geçirebilirsiniz yere koyduk.

Yeni bir firsat kendisi (zaman absorbe edecek) sundugunda, bir saat ya da bir gün için karar gecikme – var ne zaman. Gerçekten stratejik düsünüyorum – Bu Ben tanimlanmis olarak benim basari bana daha yakin alacak? Ne yarari olacak ve evet dersem ne zaman ve para mal olacak?

Su anda para kazanmak degil, bu uzun vadeli kazançlar üzerinden öncelikli olmasi gerekir. Aklinizda uzun vadeli hedefleri tutmak gerekiyor, ama kendinizi gelecekteki kazançlari tüm kaynaklarin harcama bulamazsaniz – gelecekteki kazançlari elektrik faturasi ödemezsiniz! Onlar kendilerini gibi firsatlari analiz:
1. Bu nasil beni ve ailemi kisa vadede yarar saglayacak?
2. uzun vadeli?
3. Bu kisa ve uzun vadede bana ne mal olacak?
4. Kafamda o küçük ses bana ne anlatiyor?

Bazen, ‘dogru olani’ yapmak zorunda. Eger borç ve düzgün bir sekilde kendinizi ve ailenizi bakimi degilse, kadar kova ve bir is. Borcunu ödemek ve umutsuz olmadan daha sonra is kurma deneyebilirsiniz böylece tasarruf.

Iç bilgelik güven, ama ayni zamanda, ‘güvenilir danismanlari’ isteyin. Lütfen danismanlari bazi kendi gündemleri var unutmayin, ve sonuç bir çikari var.

Sonuç: özel, yazili öncelikleri olmasi sizin plani odakli tutar ve gerektiginde hayir demek olur!