5 basit adimda zaman yönetimi

Basitçe, zaman yönetimi beceri derecesi ile zaman idare etmektir. Becerileri dogustan degil, ögrenilebilir. Asagidaki bes basit adimlari takip ederek, ustaca hem verimli ve etkili zaman ele ögrenebilirsiniz.

1 ADIM: zaman Envanter. Eger akillica zaman yönetmek için ögrenmek baslamadan önce bunu harcama nerede, önce belirlemeniz gerekir. Zaman envanterini çikarma bunu yapabilirsiniz.

Hepimiz, günlük, haftalik, hatta aylik yapmaniz gereken bazi seyler var. Eger çalisma, yeme, uyku gibi, zaman harcamak hangi temel faaliyetlerin bir listesini yapin, bos zaman aktiviteleri, aile, finans, ev, vs her harcama yaklasik ne kadar zaman belirterek, bir ay için bir zaman günlügü tutun günde, haftada veya ayda bu faaliyetlerin.

ADIM 2: zaman wasters belirleyin. Çogu zaman, zaman, çünkü zaman wasters bizim gün boyunca kaybolur ne kadar habersiz. Zaman bir envanter alarak, digerlerine göre daha az önemlidir ama sürekli öncelik almak gibi görünüyor seyleri tespit etmek mümkün olacak.

Adim 1 önerilen faaliyet kategorilere ek olarak, * zaman wasters. * Zaman iyi bir yigin almak seylerden zaman günlügüne not edin ama gerçekten gerekli degildir, adi verilen ekstra bir kategori eklemek isteyebilirsiniz , saat için çok fazla televizyon, ya da is yerinde asiri sosyallesme internette sörf gibi.

ADIM 3: bir liste YAPMALI tutun. Belirli görevleri öncelik belirlemek ve zaman wasters sabit bir kurbani olmaktan kaçinmak için, bir liste YAPMAK son derece yararli olabilir edebilmek için.

Bunun yerine sadece yapilacaklar listesini yazmak ve rastgele numaralandirma, maden kategorize etmek gibi. Kategori A, maas günü üzerinde fatura ödeme gibi hayati seyler içindir. Kategori B önemli faaliyetleri için ama bu böyle bakkal alisveris olarak ilgili belirli bir tarih, olmayabilir. Son olarak, bu garaj temizleme gibi sonunda almak istiyorum düsük öncelikli, için Kategori C var.

Ne olursa olsun sizin listede tutmak ve o kadar güncel verimli zaman yönetimi büyük ölçüde size yardimci olabilir kalir emin, liste DO yapisi karar nasil.

ADIM 4: Bütçe zaman. Bütçe zaman listesi ve zaman stok YAPMALI ile el-ele gider ve bu öncelikler kurmak yardimci olur.

Nasil size zaman envanter için kullanilan ayni faaliyet kategorilere dayali bir grafik olusturarak bütçe mali olur benzer zaman bir bütçe gelistirin. Eger zaman günlügüne kaydedilen görev basina harcanan fiili çalisma süresi inceleyerek her bir faaliyetin harcama gerektigini kaç saat belirleyin. Gerçek saatlerine göre, zaman bütçe makul ve not ne olduguna karar.

ADIM 5: takviminizi planlayin. Hepsini bir araya çekin, son adim takvim planlanmasidir. Çok fazla faaliyetleri ve bir gün, hatta bir hafta içinde olaylar kendinizi asiri degil bunu gerçekçi tutun. Bu zaman bütçe ile liste YAPMALI sizin karsilastirilarak yapilabilir. Olanlar için ve beklenmedik kesintileri için bir iki saat açik tutmak için emin olun, güne yolunda bulacaksiniz zaman zaman defolu mal olacagini kabul ederek.

Bu 5 adimda bir asiri takvim ya da çok sayida zaman wasters bir derde deva degil, ama size zaman yönetimi hastaliklarin çözümü için dogru yolda alabilirsiniz.

Sizin Zaman Yönetimi Toolkit almak için yazarina basvurun.