zaman yönetimi ile ilgili bazi yararli ipuçlari

neden zaman yönetimi önemlidir?

Zaman yönetimi gerçekten sizin için bir sorun olmadigini düsünüyorsaniz o zaman tekrar düsünmek gerekebilir.

Hiç ancak daha sonra aslinda yapmak için yola bir sey yapmadim ki saat gerçeklestirmek için, bilgisayarinizi uzakta çalisan oturdu? Ben çogumuz eminim.

Bu günümüzde ortaya çikan internet ve itfaiye sorunlari sörf, e-postalari yanitlarken, cevaplama saatlerce kendimizi mesgul edecek çok kolay.

Bu genellikle gerçekten yapiyor olmasi gereken görevleri siranin arkasina itilir ve üretken bir sey aslinda bitmis olur anlamina gelir.

Biraz zaman yönetimi yardimci olabilir yerdir.

zaman yönetimi ile ilgili benim en iyi ipuçlari

Eger degerli zaman gerçekten bir sey elde ve sadece israf ettik gibi hissetmek istiyorum bir gün is sonunda o zaman burada benim kendi deneyimlerinden zaman yönetimi konusunda birkaç ipucu var.

Ilk olarak, belirli bir görev ya da bir zaman siniri tamamlamak ve kendinizi ayarlamak için görevler karar.

Örnegin ben böyle bir makale ilk taslak için yaklasik yarim saat beni alir yazmak için biliyorum. Bu temelde ben yarim saat bir kenara koyun ve tam anlamiyla benim iPod üzerinde bir 30 dakikalik zamanlayici ayarlarsiniz.

Simdi bana bir sonraki zaman yönetimi düsman, kesintiler tanistirayim. E-posta kapatin, telefonunuzu kapatin herhangi bir mesajlasma servisleri ve acil durum kisa bile kapiyi yok kapatin.

Bu erteledigi almak için hala kolay potansiyel kesintiler ele bu kadar el altinda görev odakli kalmak. Bu mevcut görev için gerekli sürece Internet’te gezinmek için cazip degil.

Eger dahi herhangi bir anlar var ve bazi büyük yeni fikir düsünüyorsaniz, bunu yazmak ve daha sonra basa. Mevcut görev ve baska bir sey simdi% 100 için odaklanin.

Harcadiginiz zaman izlemek ve ne görevler. Bunu yazmak ya da kendinizi bir tablo olusturun. Zaman izleme gerçekten ne kadar verimli farkinda yapma harika bir yol olabilir, ya da duruma göre.

daha fazla zaman yönetimi kaynak

Google Takvim belirli görevleri gerçeklestirmek için zaman tahsis için harika bir araçtir. Hatta yapmaniz gereken sey size hatirlatmak için bir SMS mesaji gönderebilirsiniz. Bu ücretsizdir tüm her zaman ve en iyi kullanin.

Takvim herhangi bir türünü kullanarak için bir ipucu olsa da sadece onlari gün / saat belirli eylemleri koymaktir. Birçok kisi, baska bunlari yapmak daha yeniden düzenlenmesi görevleri daha fazla zaman harcayacaginiz yok gibi listeleri ‘yapmak için’ genel için bunlari kullanmayin. Sizin olmayan zaman özel görevler için listeleri kullanin.

Ben Getting Things Done bu konuda okudugumu hatirliyorum: David Allen tarafindan Stressiz Üretkenlik Sanati. Ben zihin temizlemek için ve sadece en önemli islere odaklanarak için gerçekten yararli açiklayan sistemi bulundu.

Yüksek Henüz okumadim bana tavsiye fakat baska bir kitap: Hayir BS Dan Kennedy tarafindan Girisimciler için Zaman Yönetimi. Yine de onun diger kitaplari iki okudum ve onlar mükemmel hem de vardi.

Ben Dan Kennedy’nin kitap okumak ve ben ne zaman ben muhtemelen üzerine bir inceleme yazacagim planliyoruz. Belki zaman okumak ve benim Getting Things Done sistemi koydu programi gerekir.