is hayati ve ev hayati dengesi

Is hayati ve ev hayati Dengeleme çok zor olabilir. Senin isin tipik bir 8 ila 10 saat günde verebilecek daha size daha fazla gerektirebilir. Birçok insan gece veya hafta sonlari onlarla eve is getirecek ya da islerini bitmis almak için uzun süre çalisacaktir. Ama isinize harcamak daha fazla zaman, daha az zaman ailenizle birlikte geçirebilirsiniz. Evlilik sorunlari bir çok bir kaynaklaniyor olabilir veya her iki esin birbirleriyle daha islerini daha fazla zaman harcama. Ancak, denge halinde is hayati ve ev hayati almak için yolu vardir.

* Kendine iyi bak. Saglikli ve dengeli yemek günde üç kez yiyin. Sadece 15 dakika bile olsa, güne içine su ve zamanlama egzersiz Bol bol. Uyku en az 8 saat gece alin. Bunlar geri Hayatinizi dengede almak için yapilmasi gereken en önemli adimlardir. Ögün atlama, yorgun ve sekil disinda biri maksimum kapasitede çalisamaz.

* Önemsiz görevlere Hayir Deyin. Birçok kisi hayir demek bilmiyorum. Kendilerini bu yüzden onlari kendileri için bir sey yapmak imkansiz hale gelir baskalari için bir seyler yaparken gömülü olsun.

* Önceliklerinizi bir listesini yapin. Sizin için hatirlanmak istediginizi düsünün. Kendi ölüm yazmak olsaydi, bunu söylemek ne isteyeyim? Mükemmel bir çalisan ve bir “evet” kisi oldugu için hatirlanmak istiyor musunuz ya da sevgi dolu bir ebeveyn olan ve büyük basari aile es olarak hatirlanmak istersiniz? Size hedefe ulasmak yardimci olmaz seyler için hayir demek ögrenin.

Ev hayati ile is dengelemek için * Baska büyük yol aile dostu bir is bulmaktir. Eger hayatinizda diger insanlarin ve bu insanlarin çok ihtiyaçlari oldugunu kabul eden bir isveren bulun. Bu tür çalisan yardim programlari, bakmakla yükümlü ve es kapsayan saglik sigortasi, yerinde çocuk bakim ve babalik izni gibi seyler aramak için tüm faydalari vardir.

* Hayatinizi basitlestirin. Is yerinde ve evde ofis de-yigilmayi. Errands gruplandirmak ve gittiginiz zaman çocugunuzun almak. Bu Çocugunuzla biraz yalniz zaman geçirmek için harika bir yoldur. Televizyon kapatin. TV kapatma aile ile tahta oyunlari oynamak veya çikmak ve onlarla bir yürüyüs için degerli zaman serbest olacak.

* Birlikte yiyin. Bu masada en az bir yemek bir gün için bir araya gelmek ailesi için bir öncelik haline. Bu çocuklar ve onlar karsi karsiya olabilir bazi zorluklari ögrenmeye harcanabilir degerli zamanidir.

Bunlar is hayati ve ev hayati dengelemeye yardimci olmak için birkaç öneri. Önceliklerinizi Liste ve onlara sopa bir program yapmak. Önemsiz seyler için hayir demek ögrenin. Sadece hayat bir sansiniz var. Bu sayimi yapmak için her seyi yapmak size kalmis.