Zamandan tasarruf aliskanliklari yapmak için 4 yolu

1. her dakika kullanin.
Verimli insan her dakika kullanin. Bekleme süresi diye bir sey var yok. Bir hizli arama yapmak, ya da küçük bir görev yapmak için bekleme süresi kullanabilirsiniz. Tost sabah açilir için beklerken Örnegin, neden bulasik makinesi bos degil mi?

Thomas Edison dedigi gibi, “Her sey o beklerken hustles kim ona gelir.”

2. hazir olun.
Eger bekleme süreleri olacak biliyorsaniz, o zaman bu bekleme süreleri doldurmak için hazirlanacak seçin. Eger bir kitap tasiyin. Ben bir anda iki veya üç sayfa okudum kitap sayisi düsünemiyorum. Ben beklenenden daha kisa sürede orada iki sayfa burada ve üç sayfa okumak ve olacak, ben kitap bitirdim ve yeni bilgiler emilir.

Büyük bir okuyucu degilseniz, sizin bekleme süresi sirasinda baska seyler yapiyor düsünün. Çagri listesinde, bögürtlen, ya da kirtasiye getirin.

3. dernekler olun.
Bazen yapilan bir görev almak için en iyi yolu her zaman baska bir görevle iliskilendirmek için. Eger bitkilerin su unutmayin asla Örnegin, baska bir sey ile bir iliski yapmak. Bu, örnegin, en sevdiginiz TV programini açikken sizin bitki su seçebilirsiniz: Bu bitkiler haftada bir kez sulanmasi olsun anlamina gelir, ve bütün bir yarim saat veya saat kanepede hareketsiz degiliz.

Benim için, her zaman bir odayi terk anlamina gelir, ben biraz ben içine geldigimde daha iyi birakmak deneyin. Bu benim ofis ve ev oldukça temiz kalmasini saglar. Daha ziyade elden kazanilmis sonra ofisimde temizlik bir saat harcamak yerine, ben ayrilirken ben orada burada-özellikle bir iki dakika geçirmek oda ve bir özenle organize çalisma tutmak mümkün.

4. Kendinizi izleyebilirsiniz.
Basarili bir zaman yönetimi aliskanliklari kazanmak için anahtar bunlarin farkinda olmaktir. Eger sik ??sik ve tekrar tekrar ne yaptigini biliyorsaniz, bu aliskanliklari degistirmek mümkün olacak. Örnegin, belki de eve geldiginizde, otomatik olarak ayakkabilarini almak ve kapisinda onlari terk: Çogu zaman, biz otomatik pilotta yapabilir seyler izlemek zordur. Daha sonra gün içinde, sen geri gelip dolaba ayakkabi koymak varsa, zaman harciyorsun. Sadece ilk etapta onlari koyarak bu defalik kurtardi olabilir. Eger zaman harcamak nerede oldugunu görmek için bir kaç gün için ne bir günlük tutmaya çalisin.

Aliskanliklarinizi izleme de bunlari gelistirmek için yardimci olacaktir. Ben her zaman benim aliskanliklari takip yok, ama ne zaman, ben daha verimli benim zaman harcamak egiliminde oldugunu bulmak. Kendimi daha sonra benim eylemleri hakkinda yazmak biliyorum çünkü ben yapiyorum ne gündüz düsünerek bulabilirsiniz. Benim günlük okur kim sadece benim olsa ben, benim günlügüne iyi bakmak istiyorum.

Ilk basta size aliskanliklari ile ilerleme olmadigini görünebilir. Unutmayin, bir aliskanlik olusturmak için 21 gün sürer. Bu yüzden sürekli olarak aliskanliklari ile sopa. Bunlar uzun vadede size yardimci olacaktir. Basari için olusturan aliskanliklari simdi hemen simdiki ve gün ve gelecek yillarda, hayatinizin her alaninda size yarar saglayacak!