switchtasking – odak ve kisisel karlilik

Insanlar yapmak ve ayni zamanda is güvenligi ne kadar para ile ilgili olarak için dengesiz bir ekonomide, bu dogaldir. Ne fark olmayabilir kisisel kârlilik ve mesleki uzun ömürlü hem odaklanma yeteneklerini büyük ölçüde bagli oldugunu.

Ben yil boyunca benim koçluk müsteri ile yasadim tartismalarin çogunda, bir sey sabit kalmistir. Onlarin En degerli Etkinlikler (MVAS) odaklanmak olanlar mali ve profesyonel en istikrarli olan kisilerdir. Kendilerini asiri çesitlendirmek ve switchtasking en aza indirmek olmayanlar her zaman zaman ve mali hem oyun yakalamak bir oynuyor.

Daha da En degerli Etkinlikler belirleyerek zaman ile odakli olmak baslayin. Burada faaliyetleri ile yolda almak ve daha odakli olmasi yardimci gereken birkaç adim vardir:

Eger ortalama bir is günü gerçeklestirmek tüm farkli islerin bir listesini 1.Make. Seçenekler, dosyalama çalisanlari yönetmek, ya da evrak doldurarak, satis içerebilir. Eger birincil is ile ilgili olmayabilir çalisma faaliyetleri içerir emin olun. Bu listeden tamamladiktan sonra (Bir hobi meslek veya bir yan is varsa Örnegin, bu diger faaliyetleri içermelidir.), Kaç tane farkli etkinlikler bir göz atin. Birden fazla bes ya da alti, kendinizi çok ince yayiliyor bu iyi bir isarettir. Varsa

2.Highlight veya daire en degerli olan iki faaliyetleri. En degerli, ben yerine en zor anlamina gelir; bu faaliyetleri yapiyor degilseniz, size yerine bunlari yapmak için bir baskasi çok fazla para ödemek gerekir. “Degerli” için bir esanlamli genellikle benzersizlik oldugunu. Daha zor belirli bir is etkinlik degistirmek için, daha karli faaliyet tam size göre. Tipik olarak, bunlar yetenekli ya da son derece deneyimli ve yüksek egitimli oldugu alanlardir.

Bu En degerli Etkinlikler harcama ne kadar zaman 3.Determine. Eger ortalama bir çalisma haftasi çalisma saat sayisini yazarak bunu yapin, is ve seyahat süresi dahil, ve zaman evde çalisan geçirdi. Eger En degerli Etkinlikler harcama saat tahmini sayisi toplayin. Çalistiginiz saat sayisina göre bu saatler bölmek, ve size En degerli Etkinlikler harcanan zamanin yüzde olacaktir. (Numaranizi az% 60 ise, güçlü bir TimeGym Boot Camp düsünebilirsiniz.)

4.Son, en karli faaliyetleri için takvim bütçe zaman. % 25 bu faaliyetlere harcadiginiz zaman artirarak baslayin. Sizin haftasi içine artiran planlamak ve gelismis program üzerinden takip için bir taahhüt yapmak. Bu gözden geçirilmis programi için birine kendinizi sorumlu yapma büyük ölçüde basari olasiligini artiracaktir.