online is kurma duygusal gelisimin önemini

Duygusal gelisimi genellikle göz önünde çocuklarla konusulan bir konudur. Bu toplumumuzun degerli bir üyesi olma yolunda bir çocugun büyüme için kesinlikle gerekli olan iken, çok iyi duygularimizi aslinda yönetmek hiç de çogumuz gibi yetiskin için çok önemlidir. Biz büyüdügümüz gibi bazi degerli bilgiler ögrenmis olabilir ama biz deneme yanilma ile hayati boyunca sürekli olarak bu konuda bilgi edinmek gerekir bu yüzden okul veya üniversitede bu ders ve degildi. Bu nasil is nasil etkiler? Peki biz bu nedenle ve ne baskalarinin sorunlari ile ugrasmak için önce biz anlamak gerekir bir anlayis lider ve basarili bir NetWorker olmak için anlamak gerekir.

Bana genisletmek için izin verin. Eger duygusal bir kisinin düsündügümüz zaman genellikle oldukça kontrol disi belki birisi bir resim olusturur, ama dogru sekilde kullanildiginda dogru duygulari aslinda hayatimizin bir çok yararli bir parçasidir. Kalpten tutkulu olmak çok duygusal olmak ama bu bizim olma basarili için itici güç oldugunu. Bu sadece aslinda kendi duygusal gelisiminde ilerleme yardimci ya da engel olmadigini hissediyorsun ve ne duygular anlama bir sorudur. Belirli durumlar hakkinda hissediyorum nasil izlemek ve kendinizi bu üretken isteyin. Korku duygu aslinda size sevgi ve kendine inanç ile korkularimi eger öyleyse o zaman korkulari çok daha hizli kaybolur aklimizi ve organlari için çok zararli olabilir, kesinlikle verimli degildir.

Eger korkularin bazi tüm rasyonel de sadece kötü bir aliskanlik degil, olabilir bulacaksiniz. Yani bu yerine size yardimci bir sey içine aliskanligi degistirmek anlamina gelir. Biz her zaman korkulari var ama perspektif içine seyler koyarak bir soru, o zaman çok sey gerçekten endisesi degmez oldugunu göreceksiniz. Pozitif kendi kendine konusma ve kendini güvence ile zihninizi doldurun. Dogru durumda ne hissettigini hissediyorum ama kendinizi bu kabul ve hareket saglar. Bu hayatta seyler hakkinda endise insan dogasi ama bize düzgün çalismasi için için biz endise aslinda çok, siz de olumlu beklentiler ile degistirebilir durum degismez gerçeklestirmek gerekir. Kendi duygusal gelisim anlamak gerçekten büyük bir sekilde hayatimizi artirabilir.

Bu hayatimizda yeni aliskanliklari baslatmak için uygulama çok alir ama seyleri degistirmek baslayarak biz çok daha hizli ivme ve sonuçta bizim basari için kendimizi güçlendirici anlamina gelir. Her zaman yetiskin olarak ögrenen unutmayin, bu bize olabilir en iyi olmak saglamak için sürekli bir süreçtir.