nasil bir kötü beslenme depresyona yol açabilir

Orada depresyon birçok nedeni vardir ve Kuzey Amerika boyunca her gün binlerce insanin muzdarip. Bazi depresyon nedeni kolayca bulunan iken, bunun nedeni bu nedenle kolayca digerleri için belirlenmez. Hemen her sey çevresel faktörler, biyolojik faktörler veya fiziksel faktörler de dahil olmak üzere olasi bir nedeni, olabilir. Depresyon beyindeki kimyasal bir dengesizlik neden olabilir, ya da bir geçmis travmatik bir olay neden olabilir. Sebep ne olursa olsun, arastirma daha da anlamak için yapilir, ama orada yardim ve depresyon herkes için mevcut tedavi ve bunun disinda almak istiyorum ediliyor.

En yukarida belirtilen faktörlerin depresyona ne yol açabilir ne kadar düsünmek olsa da, birçok kötü beslenme depresyona yol açabilir nasil düsünmek olmaz. Bir kisinin fiziksel ve ruh sagligi hem de fiziksel bir etkisi oldugunu. Yemek için yeterli olmayan bir kisinin genellikle hem zihinsel ve fiziksel olarak zayiflamis olacak. Gida eksikligi bir kisinin sahip oldugu enerji azalir, bu yorgunluk getiriyor, yetersizlik okul ve is yerinde düzgün çalismayabilir, hatta sorunlari uyku. Zihin ve beden genellikle yeterli gida almiyorsaniz farkli sekillerde bir kisi uyarmaya çalisacagiz, ya çogunlukla fiziksel agrilari ya da zihinsel yorgunluk ile. Sürekli yetersiz beslenen bir kisi daha sik asagi hissetmeye baslayabilir. Onlarin kan sekeri düsük ve bu onlari enerji, güven kaybetmek ve onlar açikça düsünmek için gereken gida eksik, çünkü onlari temperli daha sinirli ve kisa hissettirmek için neden olabilir.

Kimin ihtiyaci ne vücut vermez bir kötü beslenme sahip daha yatkin olurdu? Çok yogun yasiyor ve iyi zamanlarini yönetmek olmayanlar olan kisiler genellikle düzenli yemek ayak uydurarak zorluk olacaktir. Genellikle hareket halindeyken veya kaçak yemek ve su anda yedigimiz gidalar sadece kisa bir süre için vücut yakit sik sik seker ve karbonhidrat yüksektir. , Stresli endiseli ya da kendileri ve hayatlarinin bir los görünümü sahip olan insanlar tüm kötü beslenme olabilir. Onlar iyi tat ve onlara sik sik sekerli tedavi veya enerji içecegi için gidecek ne zaman, daha sonra sonraki kazasinda kadar o an için gereken enerjiyi verecektir hizli bir sürede hazirlamak kolay gidalar, yemek daha fazla odaklanmak tekrar almak.

Herhangi bir online danisman ya da online terapist iyi yemek aliskanliklari uzak depresyon tutmada yardimci olabilir diyecekler. Bir dogru yiyecekleri yemek için yeterli sahip oldugundan emin yapma genellikle hayatlarini stres ve anksiyete etkiler azaltacaktir. Bir kötü beslenme iyi yemek ve olmayan kisiler depresyon daha açik olacaktir. Vücudun dengeli tutmak dogru gidalar yeterli yasiyor; bu gidalar olmadan vücut bir kisinin beyindeki kimyasal ve bu çesit depresyon yol açabilir dahil olmak üzere, dengesiz olabilir.