Eger müsterilerinizin isteklerini görmezden

telif hakki 2006 Willie Crawford

Birçok Internet pazarlama uzmanlari müsterilerinizin sizden ne istedigini ögrenmek için en iyi yolu onlara sormak oldugunu söyleyecektir. Bu dogru olsa da, ben bir daha da dogru bir sekilde sadece onlar bana söylüyorsun ne dinlemek ve onlar için soruyorsun ne olduguna inaniyorum.

Benim açimdan göstermek için, benim kendi nis birinden bir kaç örnek kullanacagiz … tarifi ve yemek kitabi nis. Zaten herhangi bir nis bile küçük bir dayanak varsa, benim deneyim biraz ögretici olmalidir.

Benim arka plan ile bilginiz-durumda, ben yazdim ve kendi basina yayinlanmis bir soul food yemek kitabi alti rakamlar kazanmak. Sitem ziyaretçiler istedi çünkü bu yemek kitabi yazdi.

Benim ilk yemek kitabi arkasindaki tam hikaye, ben ilk olarak 1996 yilinda çevrimiçi geldiginde, ben bir nis odaklanmak gerektigini söylendi olmasidir. Gerçekten derhal sürmedi tipik “Internet pazarlama” yer, bina sonra, sonunda Kuzey Carolina’da bir çiftlikte büyürken ben ögrendim “soul food” tarifleri etrafinda bir site insa etmeye karar verdi. Ben arama motoru yem olarak çevrimiçi benim en sevdigim yemek tarifleri birkaç yayinlanmistir, ve sonra site etrafinda bagli ürünler reklami … genellikle afis ile.

Ben de sitenizin ziyaretçileri geri getirmek için, ve potansiyel müsteriler ile iletisim halinde kalmak için bir posta listesi gerektigi söylendi. Bir reçete sitesi ile, insanlarin yemek tarifleri ticaret olabilecek bir liste olusturmak için bana mükemmel mantikli. Bu liste hemen bir hit oldu ve 8 yildir güçlü devam ediyor.

Listede gönderilen tarifleri öncelikle sitesi ziyaretçilerinden iken, liste üyelerine büyük tarifleri ile beni iliskilendirmek için büyüdü. Bir yemek kitabi olsaydi Sonunda beni istemeye basladi. Onlara “hayir” dedi ama onu satin olsaydi ben bir yazardi ki. Ben de (talep dogrulamak için) ileriye yönelik siparis aliyordu duyurdu. Ben ilk kelime yazdi önce 100’den fazla siparis vardi. Bu yemek kitabi YIL için rahat bir yasam ile, ben ve ailem saglamistir!

Yillar içinde, ben bu site ziyaretçileri ve liste üyelerine, farkli arka uç ürünleri çesitli satmaya çalisti, ama hiçbir sey de benim yemek kitabi olarak satilan.

Son alti yildir, liste üyelerine düzenli olarak sonraki birkaç ürün ne olmasi gerektigini söylediler, ama gerçekten dinlemiyordum. Liste üyelerine düzenli olarak kisitli diyetler oldugunu onlar benim tarifleri sevilen söyleyerek bana e-postayla, ama. Ben diyabetik, az yagli ya da düsük karbonhidrat yemek tarifleri olsaydi Genellikle sordu. Ayrica genellikle yüksek tansiyon tanisi, ve hipertansiyonu olan kisiler için herhangi bir yemek tarifleri olsaydi istendi ediyorum bana bir mektup yazdi.

Sonunda dinleme basladigimda, benim önümüzdeki 4-5 ürünleri olmasi gerektigini tam olarak biliyordu. Onlar benim yemek kitabi içeren diyabetik, az yagli ve düsük karbonhidrat yemek tarifleri sürümleri olmalidir. Ben de yüksek kan basinci olanlar için bir yemek kitabi yazmak için gerekli. Bu yemek kitaplari tüm önümüzdeki 2 ay içinde benim listesi ve sitelere disari alinir!

Ne de ögretici var yillar içinde bu BÜYÜK varlik insa olmasidir … Daha fazla olsaydi o benden yemek kitaplari aldim ve insanlar sordu. Onlar satmak ne bana edildi. Onlar sadece onlar ARANIYOR onlara sunulan eger bunu satin almaz bana söylüyordun.

Yukaridaki sadece temel sagduyu ve pazarlama know-how biraz ayiriyor … en Internet pazarlamacilar zaten sahip olan. Seninle büyük olasilikla zaten var ama kullanmadiginiz birkaç anlayislar paylasmak istiyorum.

1) kanitlanmis, karli bir nis daha fazla para kazanmak için dünyanin en kolay yolu “derin gitmek.” Için Birden fazla bölüm ya da ürün sürümleri üretin. Bu film yapimcilari ne var. Bu geleneksel kitap yayincilari bunu yapar. Serisi “Ruh için Tavuk Çorbasi” bak! Ben benim yemek kitabi ek versiyonlari üretilen eger, satmak olacagini söyledi. Benim liste üyelerine de bana “dedi”.

Ben bu geçerli olacagini sekilde bir sonraki yazdirma sirasinda benim ilk yemek kitabi “Cilt 1” yeniden etiketleme geregidir. Sonra, ben pazar gibi birçok hacimleri yillar içinde tasiyacak gibi “Volume 2” tanitmak ve olacaktir. Orijinal “Cilt 1” Etiketleme ek birimler aramak için benim müsteri söyler. Bu tam bir dizi toplamak koleksiyoncular kurar.

Toplayicilari anlamda, serbest birakabilirsiniz ki ürünün baska bir sürümü sinirli koleksiyon sürümüdür … sizin pazar için uygunsa. Ortak yapimci ve ben daha sonra anlatacagim bu televizyon pisirme show ev sahibi sadece yapiyor. Benim isteyen de, onun yemek kitabi bir “Limited Edition imzali Sürüm”, serbest birakmak “Adanmislik Yemek Tarifleri.” Sen de o benim yardimiyla yaptim görebilirsiniz: http://Chitterlings.com/devotionalcookbook.html

Yukaridaki örnekte, yemek kitabi sinirli editon yapacak ne, gerçekten çok hizli gerçekten sadece çok sinirli miktarda piyasaya sürülüyor olmasidir, ve bir televizyon kisiligi kopya imza saati oldugunu disari satmak. Eger ürüne benzer bir fikir uygulayabilirsiniz nasil kendinize sorun. Ben bu fikri ben hayal bir sey olmadigini kabul edecegiz … ben bir seminerde örnek olarak bir hoparlör kullanmak duydum birseyler var. Tek yaptigim müvekkilim fikri GEÇERLI var oldu!

2) temel ürün daha fazla sürümünü sunarak derin gidin. Örnegin, benim yemek kitabi, ben PDF, baski, ve CD üzerinde sunuyoruz. Ben ortak üreten olacagim bir televizyon pisirme gösterisi bunlari paylasmak çünkü birkaç ay içinde benim tarifleri birçok DVD satisa sunulacak.

Benim akil hocalari uzun zaman önce bir yemek gösterisi, ama baharat ve soslar tam bir çizgi degil, sadece gerekli oldugunu söyledi. Bunun yerine onlari dinleme, ben daha egzotik piyasalarin aramaya gitti … büyük ölçüde (cinas amaçlanan) Zaten vardi aç pazar görmezden.

Bu televizyon isine beni almak için, o vardi bir yemek göstermek için bir fikir ile bana gelen, benim müsteri birini aldi. Gerçekten olsa bu konuda düsünmek, bir yemek gösterisi üreten sadece Zaten farkli bir biçime sahip oldugu bilgileri yeniden paketleme edilir.

Göstermek ulusal sendikasyon zaman benim pazar dinlerken, sadece benim kitap satis üçlü izin vermez, ayni zamanda milyonlarca üretecektir. Gösteri simdi üretim basliyor, ama hizla büyüyecek. Bizim ilerleme takip ve adresindeki blog giden tarafindan, süreç ögrenebilirler: http://TheDevotionalChef.com/blog

Ayrica ben benim yemek sitesini ziyaret ederek yemek ve ilgili ürünler tam bir çizgi gelistirmek ve pazarlamak görebilirsiniz: http://Chitterlings.com Devam edin ve posta listesine katilmak, ben yeni ürünler ve site haberleri duyurmak burasi gibi .

Ben burada seninle yemek nis ne yapiyorum kadar çok paylasmak neden birkaç kisi isteyebilir. Ben rekabet korkmuyorum olmadigini merak ediyor olabilirsiniz. Aslinda orada ücretsiz yemek tarifleri sunan disari web sayfalarinin MILYONLARCA olmasidir, ama ben bunlari satan alti rakamlar kazanmak. Aslinda yemek kitaplari yazdim ve zorluk onlari satan yasiyorsaniz binlerce insan olmasidir. Ben Internet pazarlama inceleyerek benim nis hakim nasil ögrendim çünkü rekabet konusunda endiselenmenize gerek yok.

Ben sadece sizinle paylastim bu bilgilerle ne yapmaliyim? Eger nis içinde uygulayabilirsiniz nasil kendinize sorun. Sitenizin ziyaretçileri ve abone zaten satin almak istiyorum ne söylüyorum degilseniz kendinize sorun!

Bir kez ürün pazarda bir hit oldugunu kesfetmek, nasil ürün gelistirmek için size olarak onlari dinlemek ve onlara daha fazla seyler satmak için nasil. Bunun yerine yeni ve daha çekici pazarlar arayan gidiyor, sen zaten hakim oldugunuz bir hizmet. Zaten mevcut nis bilmek birçok pazarlama teknikleri uygulayin. Bu cömertçe ödeyecek!