eger izin verirsen neden hayat, hayal ne olabilir

sevgili arkadasim,

Bugün bildigimiz Yasam yarin degistirmek ve her zaman hayal ve ne olmak istedigini olabilir. Bu dünyayi terk kadar sadece bu konuda hayal bahsediyoruz, ama aslinda her yil disari gün ve gün istediginiz yasam degilim. Hayal gücünüzü ve desen size belirli bir kisi evlenmek olmadigi günlük olarak giymek ne hayatinizin her alaninda, kontrol düsündüm. Çogu insan bu fark ve düsünce ve hayal Is, sosyal ve aile hayatini vahsi ve batik harap çalismasina izin vermez. Bu kaos gibi için yemek olarak, birçok farkli yönü ile seklini alir çok, içme, sigara içme, yüksek stres düzeyi, uyusturucu kullanimi ve liste uzayip gidiyor.

Iyi haber bireysel varliklarin tam kontrol altina almak için aklimizi kullanma yetenegi var ve hemen bu arada bizim kosullar ve durumlar degistikçe biz eldeki durum görmek olmasidir. Sadece “yarim bos ya da dolu yarisi kadar su bu cam görebilirsiniz” demek gibi. Bir kisinin su o cam görmek için seçer nasil, çünkü düsünmek mantikli ve biz eldeki sartlar algiladiklari veya nasil yorumlamak nihai karar vermek için yetenegimizi tamamen kadar ona ya da o. Biz kosullara yorumlamak nasil yaptiginiz son karari da o su an ile ilgili ne olursa olsun durumun genel sonucunu belirleyecektir.

Arkadaslarim Yani bu basit bir kavram sizinle ilgilenen herhangi bir durum sonucu üzerinde önemli bir etkisi olabilir “Bardagin bos ya da dolu yarim mi” nasil basladi olabilir. “Ben bunu yapabilirim ögrendim eger, bunu asla” gelen kosullarin bizim görünümü degistirerek, sonuçta biz ne alacak eylem elbette belirleyecektir. Biz olumsuz bakis ya da biz de kendi yeteneklerine bizim güven olarak kendimizi sinirlayan farkinda olmadan olumsuz algilari ile günlük karar. Biz uzun süre boyunca bu yaparken biz yillar içinde insa var zihinsel yol blok farkinda olmadan olumsuz bakis ve algilari olmasi bilinçaltinda aklimizi egitmek. Bunu yapmak için karar vermek gibi en kisa sürede kontrol altina almak için, simdi “Bardagin bos ya da dolu yarim mi” kendinize sorun.