bagimlilik-isaretleri yumusak

Burada yumusak bagimliligi ve verimli bir faaliyet arasindaki çizgiyi tanimlamak için birkaç yolu vardir:

Bölge disari. Yumusak bir bagimlilik tanimlamanin bir yolu bunu yapiyoruz gibi bölge olmadigini sormaktir. Tamamen mesgul degil disari bir kisi zonlu zaman. Biz teslim alinmis ya da yüzünde bir “evde kimse yok” göz olabilir. Disari Imar faaliyet truegoal uyusma oldugunu ima eder. Fiziksel olarak mesgul olsa da, aklimiza baska bir yerde kapalidir. Sik sik biz ne yaptik hatirlamiyorum üzerinde etkinlik oldugunda, izledim, ya da okuyun. TV izlerken bu sik sik olur ise alisveris, çalisma yüzeysel konusmalari sahip veya faaliyetlerin herhangi bir sayi sirasinda ise, o da olabilir.

Duygulari kaçinmak. Bazi aktiviteler özellikle bizim duygu, çok güçlü duygular bize uyusmus. Biz, uyusmus olmak biz baskalarinin dislama gibi bazi duygular artirilmasi, hatta diger duygulari önlemek için favori hos olmayan duygu düskünlük tarafindan duygulari kaçmak. Birçogumuz olumlu ya da olumsuz olsun, bizim en samimi duygular hakkinda huzursuz hissediyorum. Biz sik sik güvenli bir sekilde bizim üzüntü veya öfke (veya, hatta bazi durumlarda, bizim sevinç) islemek için nasil anlamiyorum, bu yüzden bizim üzüntü, öfke ya da çözümlenmemis diger boguyor, bir faaliyet veya bir duygu-susturma durumu kolaylastiran bir ruh bulmak duygular.

Kompulsif. Belirli bir faaliyet ya da ruh simartmak için sürülür? Eger gerekli olmadigini anlamak eger, olursa olsun bir sey, yapmak, ya da satin almak zorunda hissediyor musunuz? Bu çaresiz, güçsüz duygu eslik edebilir. Bu aktivite kullanilan saat miktarini durdurmak ya da azaltmak mümkün olabilir. Bazi geçici zevk bulabilirsiniz ragmen, genellikle yapan sonra kendinizi iyi hissetmiyorum. Bu rutin ile birlikte gidis devam, kendinize söyleyerek tüm süre, bu sefer son. Eger, bunu yapamazsiniz durdurmak için denemek ne kadar zor olursa olsun.

Rasyonalizasyon. Eger savunma ya da davranis için bahaneler yaparsaniz, büyük ihtimalle yumusak bir bagimliligi var olan. Reddi kabul etmek reddediyor ve rasyonalizasyon bir kompulsif davranis hakli çikarmak için bahaneler yapiyor. Her iki kendimizi farkindaligimizi künt ve kendimizi beklentilerimizi düsük. Bizim eylem kabul edilebilir hale getirmek için, biz, görmezden örtbas ya da gerçek nedeni veya fiyat atlatmak. Biz ya aliskanligi bir sorun olmadigini kendimizi ikna ya da bizim zaman kullanmak için iyi ve gerekli bir yoldur neden rasyonalize. “Ne kahve birkaç bardak bu kadar korkunç?” Tipik bir rasyonalizasyon oldugunu. Biz neden olabilir baska bir rasyonalizasyon internette harcanan saatler zaman büyük kaybi oldugunu inkar etmektir. Bir faaliyet rasyonalize egim yumusak bir bagimliligi var anlamina gelir.

Düsünme kokusmus. Inkar ve rasyonalizasyon ile ilgili olarak, “kokusmus düsünce” yanlis inanç merkezli hatali düsünüyor. , Basitlestirerek büyütme, en aza indirerek, hakli, suçlamak, ve duygusal akil birkaç örnektir. Kokusmus düsünce yumusak bagimlilik aptal kurallari ve mantik üretir. Örnegin, “Ben zaten bir dus almis, ben egzersiz olamaz.” “Orada ayakta yemek hiç kalori vardir” veya Yumusak bagimliligi rutinleri boyunca dokuma, hatali düsünce bu tür kendi içinde bagimlilik yapar. Kusurlu düsünce ilk etapta yumusak bir bagimlilik içinde hosgörü tesvik ve daha sonra kolay bize hosgörü hakli için yapmak.

Davranisi kapsayan. Eger gizlemek için aramak suçlu eglence haline aliskanliklari dikkatli olun. Bir aktivite harcadiginiz süreyi gizlenmesi ya da sik sik zaman ya da para kullanmak nasil baskalarina yalan yumusak bagimlilik belirtileri vardir. Diger bir deyisle, size ne yaptiginizi utanç ve bunu gizlemek istiyorum neden olmasidir.

NOT: Baglantilar Bu makaleyi kullanmak için saglam olmalidir.