zaman yönetimi bir no-beyin yapmak

Su anda kafanin etrafinda ne kadar çalisan var mi? Yapmayi unutmayin görevleri, gelistirmek için projeler, endise seyler, ve tahmin gelecegi vardir. Çok nasil gününüzü öncelik?, Etrafinda karistirma düsüncelerinizi önem kazanmak için mücadele ile

Marcus Aurelius’un, Roma Imparatoru ve filozof, “Bir erkegin hayati düsüncelerini ne yapmak oldugunu.”, Iddia Aslinda anlami yansitmak için zaman bulmak için yönetmek eger, oldukça korkutucu olabilir.

Bir çözüm her zaman her seyi yazmak emin olmaktir. Bu zihninizi temizler, bir görev veya süre göz ardi garanti eder ve öncelik verir. Ancak, uzun Yapilacaklar listeleri olusturmayin. Bunun yerine sadece bir kagit üzerinde bir sey yazmak, ve bunu almak mümkün olabilir zaman Günlük Eylem dosyalama sisteminde gün veya gelecek aya göre bu dosyayi. Eger baska bir güne tasimak için varsa tamam. En azindan unutulmus, ve bunun yerine bu günün tamamlandiktan sonra yapmaniz gereken tüm hatirlamak çalisirken sürekli aklini bir kisim tutmanin mevcut günün en önemli faaliyetlerine odaklanmak için zihninizi serbest birakir olmayacaktir.

Her günün sonunda, üzerinde çalismak için umut faaliyetlerin her listeleyen bir sonraki günün kagitlari alabilir ve size yeni güne baslamak zaman, hemen nereden baslayacaginizi bilmek böylece tek yaprak öncelik.

Ancak, her zaman kagit tam sayfa kullanisli yok. Ben her zaman onlarla dizin kartlari tasimak benim müsteri tavsiye. Bu kartlar notlari sopa-on daha dayanikli ve daha ucuz hem de. Bir düsünce aklina gelir her zaman, dizin karti üzerinde zerre. Unutmayin, sadece kart basina bir öge kaydedebilirsiniz.

Eger ofis veya ev girdigi zaman, kartlari almak ve gelen kutunuza veya sepet içine birakin. Eger dizinden posta en son yigini islemek zamanda, kagit tam sayfa için karti takin. Hiçbir sey yeniden ekstra zaman harcamak istemiyorum, ve ayrica küçük bir kart bir klasörde kayip istemiyorum. Kagit bu tam sayfa sizin Günlük Eylem dosyasinda yer alir budur.

Ben bu dizin kartlari benim “beyin yok” kartlari arayin. Aklini disari alinir ve bir eylem dosyasina yerlestirdi çünkü hiçbir sey göz ardi edilir. Beyniniz mevcut faaliyetleri odaklanmak için serbest.

Sey çalisti, ama bazen gelecekte hatirlamak istediginiz bir sey gerektigini özel bir tarih olsa bile, bir “Bir gün” dosyasi olusturabilirsiniz. Bu klasörü denemek istiyorum yeni bir restoran, gelecekte siparis bir kitap, yeni bir pazarlama brosür için fikir içerebilir …. anahtari size zaman tahmin edemez bile, unutmak istemiyorum bir öge oldugunu eylem takip için bir sans olabilir.

Sonra size bu dizin kartlari tasiyan ve her seyi yazma asmak olsun, bir seyler gitti hatirlama stres bulabilirsiniz. Deneyin. Bu bir “hayir beyin.” Var

2006, anahtar organizasyon sistemleri, inc., Tüm haklari saklidir