Bir is-yasam dengesi için 5 ipucu

Ben benim yakinda-to-be koca ilk çagri cihazi var o günü hatirliyorum. O kadar ona, o simdi yeni oldugu anlamina geliyordu, çünkü bir sirket çagri cihazi verilecek kadar önemli dikkate alinmasi gereken heyecanliydi go-adam – geldi herhangi bir sorun, gece veya gündüz düzeltmek için güvenilir olabilir adam . Çok zor kendini içerebilir!

Ben, diger taraftan, benim tatlim kalça üzerindeki üçüncü gün sonra tuvalete çagri cihazi atmak istedi. O, bu üç gün boyunca birlikte geçirdigi birkaç saat içinde en az 25 sayfa almisti. Bu hat is ve ev arasinda geçti olmustu bana nerede merak birakti. Ayrica bana nasil o kadar haksiz onun benlik saygisi destek insanlar ve kim de onun faturalari ödemek taleplerini tarafindan sokulmus zaman daha fazla is disindaki hayatinda mesgul olmak nisanlim almak için gittigini düsünmek yapti.

Biz gereken bir is-yasam dengesi planiydi. Ben bu daha önce duymustum, ama kendimi bir araya hiç. Islemleri tamamladiktan sonra, burada ögrendiklerini var:

1. Önceliklerinizi anlamaya.

Bir is-yasam dengesi elde etmek için ilk önce gerçekten mutlu kilan anlamaya ihtiyacimiz var. Aileniz mi? Arkadaslar? Kariyeriniz? Baska bir sey? Gerçekten çogu önemli olan, önem sirasina göre, yazmak için biraz zaman ayirin. Bu, sizin gerçekten üzerinde zaman harcamak istiyorum ne kurmak yardimci olacaktir. Bir listede degil veya bir düsük öncelikli puan ise, tamamen hayattan Bu ögeyi ortadan kaldirarak ciddi göz vermek gerekir. Orta-yüksek öncelikli ögeleri bagli kalarak, size gurur duyacagi bir yasam olusturmaya baslayabilirsiniz ve aktif sadece ile hareketleri gidiyoruz bir degil, katilmak için heyecanliyiz.

2. Birkaç faaliyetleri odaklanin.

Sunu kabul edelim ki. Çogumuz çok asiri programlanmistir. Hayatimizin her dakika, bir noktada, biz gerçegi bazi hatta bu faaliyetlerin çogu sadece bizim zamaninda kanalizasyon olmasidir katilmak istedigini saniyordum çesitli etkinliklerle alinir. Mutlu bir is-yasam dengesi elde etme konusunda ciddi iseniz, o zaman sadece olmadan yasayamazsiniz ve onlara sadece odaklanmak hangi faaliyetleri anlamaya ihtiyacimiz var. Sen sadece bir veya iki gerçekten tatmin edici olanlar için faaliyet taahhüt whittling tarafindan tasarruf edecegiz ne kadar zaman, stres ve enerji sasiracaksiniz.

3. Hayir demek ögrenin.

Bizim is-yasam dengesi ile en fazla sorun bizi alir seylerden biri hayir demek için yetersizligidir. Insan olarak birbirimizi için empati var ve biz gerçekten herkes hayal kirikligina istemiyorum. Her zaman yeni bir sorumluluk kabul çünkü arada, kendimizi asagi izin vardir, bizim kisisel öncelikleri zaman uzak aliyor. Hayir demek kolay degildir ve size ve sonucu rahat hissetmek hayir demek kisiye hem kilan bir sekilde bulmak için çok pratik sürer. Ama bunu yaparken, kendinizi ve sizin için en önemli sey odaklanmak için zaman azat edilir.

4. Yardim istemek için korkmayin.

Hayat biz organize bile, zor ve dogrultusunda önceliklerimizi olabilir. Aslinda herkes bazen yardima ihtiyaci olmasidir. Yardim isteyen degil tarafindan bizim genel saglik için zararli olabilir hayatimizda daha fazla stres yaratiyor. Tek basina stres diger saglik sorunlari getirebilir. Bir örnek olarak, pre-diyabet, sirayla, stres getirdigi edilebilir Insülin direnci ile ilgili obezite neden olabilir. Çesitli stres formlarina steroid serbest kortizol ve bu islem kilo alimina neden olabilir. Ve biz bütün bu ilave agirlik yüksek kolesterol ve kalp hastaligi gibi ek komplikasyonlar getirebilir biliyorum.

Peki tür seyler bu stres bazi rahatlatmak ve potansiyel saglik riskleri önlemek için ne yapabilirim? Eger esiniz ile yemege giderken çocuklar izlemek için komsu isteyin. Ya da ask baska bir sey yapiyor bazi kalite geçirmek, böylece bir mahallede çocuk çim biçmek var. Ekstra çaba size hayatinizin ve yolda iliskileri tutmak ve en az stres tutmak olarak deger.

5. Her zaman bekliyoruz bir sey var.

Bir tatil, eglenceli bir aktivite ya da takvimde geliyor büyük bir aile toplama oldugunda hepimiz biraz mutlu. Herkesin çalisma takvimi neden degil ev takvim hem de çesitli etkinlikler ile rezervasyonu? Özel etkinlikler Planlama arkadaslariniz ve aileniz güçlü olan kisisel iliskiler tutmak için izin vererek hayatinizi artiracaktir. Bu yüzden cep telefonu kapatin ve bu özel günlerde en iyi sekilde. Sen yüzünden is yerindeki adimda bir atlama daha var oldugunu bulabilirsiniz!