verimlilik saboteurs – onlari tanimlayan ve yönetmek

Bugünkü çalisma ortamlari kesintiler ve dikkat dagitici doludur. Biz bir görev odakli olsun sadece zaman, yeni bir e-posta, telefon çalar geldiginde, ya da kimse yeni bir teget devam ile ve kapali durur. Daha sonra, biz orijinal göreve döndügünüzde, biz herhangi bir ilerleme yapmadan önce hizlandirmak için geri almak gerekir. Net sonuç zaman ve daha fazla anksiyete kaybolur.
Ne yazik ki, kesintiler veya dikkat dagitici isyerinin bir parçasidir. Sonuç olarak, onlari daha iyi yönetmek için her dogasini anlamak gerekir.
zaman haydutlar diseksiyon
, Bunlari, ve bu – Verimlilik saboteurs üç kaynaktan birinden kaynaklanir. En verimliligimizi azalan eachsource rolünü inceleyelim.
Sen. En sinsi zaman eskiya siz olmaktasiniz. Her izin, hatta, bizim verimlilik azaltmak ve is yükleri daha yüksek yigmak neden dikkat dagitici olusturun. Bu klasik bir örnek görevi görev ya da gün boyunca bir yerden bir yere için çaglayanlar edilir. Sadece is “dokunmadan” eylemi yerine thanactually herhangi bir görev üzerinde maddi bir sey yapiyor olusturmak bir oyalama. Örnegin, bu ses tanidik geliyor? Sen tamamlanmis bir görev almak için var, ama kendinizi sürekli e-posta Gelen Kutusu, Twitter hesabini ya da Facebook güncellemelerini kontrol bulabilirsiniz. Hiçbir sey yapilmadi oluyor, ama etkinlik oluyor bir sürü var! Kendi kendine olan oyalama bu tür yönetmek için en verimli sekilde yapmaniz gereken isin önünde sessizce oturup etmektir. Evet, sadece orada oturmak. Sessizce … belki önünde bos bir ekran veya kalem ve kagit ile. Aklini yerlesmek ve allowyourself size yapilmasi için gereken sadece ne düsünmek istiyorum. Kapali baska bir algilanan gereklilik için dart dürtüsüne karsi. Beyin yerlesir ve eldeki göreve odaklanmak basladiginda, bu proje için tamamlama yolunu kesfedeceksiniz.
Onlari. Isyerinizdeki Herkes potansiyel bir zaman haydut oldugunu. Uyari olmadan, bu millet büyük kesintiler imkani verir, size saldirmak olabilir. Bu kesintileri bazilari maddi vardir – onlar aslinda yardim gerektirir. Ancak, themareunnecessary ve hiçbir sey çok ancak iyi niyetli ve verimli çabalari uzak dönmesine neden. Ayrica, bir “açik kapi” tutmak ve istenmeyen bir teblig korkusuyla gereksiz kesintiler yönetmek isteyen dikkat edilmesi gereken çok övgü vardir yönetimi uygulamalari “dolasiyor” tarafindan yönetilmesi – beni rahat birak! En iyi inceligini degiller zaman kesintiler “kabul edilebilir” ve süreleri zaman dönemleri arasinda fiziksel olarak zaman bölmektir. Böylece, “kabul edilebilir” dönemlerde, açik kapi ile kendinizi kullanilabilir hale, vb kesinti olustugunda, hizli bir sekilde öncelik belirlemek ve buna göre yönetmek – onunla anlasma su anda, basa kesen (gelecekte) ile zaman çizelgesi sorunu, ya da stand up (kapatma göstermek için) ve kesinti herhangi bir fiziksel tezahürü kabul ve gelecek degerlendirilmesi için Gelen kutusu yerlestirin. Tersine, “kabul edilemez” dönemlerde, kapali bir kapi (rahatsiz degil soran kapiya bir not olan veya olmayan) ile ya da sadece birakarak kendinizi kullanilamaz yapmak – Böyle bir konferans olarak bulunabilir olasi konum bir yere gitmek oda veya bos ofis.
Bu. “O” hangi ben ifade etmek için en sik teknolojidir. Modern teknolojisi ile çesitli kesintiler ve kolay erisim dikkat dagitici tarafindan ali var. Örnegin, yeni mesaj uyarilari almak! “Mektubunuz var” Internet çaginda sancagi oldu. Karsilik gelen bir “Ping” ve ekran ile e-posta onlarca, degilse yüzlerce, her gün, bugün, yogun isçi anlasma yeni bir geldiginde her zaman yanip söner. Her zaman bilmenin ne anlami var “Mektubunuz var”!? Bu kadar lanetlemek önemliyse, neden beni arayarak ya da beni görmeye gelmiyorsun? Sen benim noktasi olsun. Ayni sosyal medya saldiri ile gider – Twitter ve Facebook ve döl güncellemeleri büyük ölçüde incelenmemis ve genellikle önemsiz bilgileri bize bombardiman edilir. Bu özel verimlilik sabotajci islemek için en iyi yolu, bunun yerine tarafindan tahrik olma, teknoloji komuta ve onu kullanmaktir. Özellikle, tüm yeni mesaj / güncelleme uyarilari kapatin ve sik sik bu kanali üzerinden dagitiliyor bilgilerin kontrol kalmasina gerekli tüm teknoloji kaynagi ziyaret edin. Böylece, yeni e-posta uyarisi kapatin ve duyarli kalan emin olmak için her 20 ila 30 dakika kontrol edebilirsiniz. Sosyal medya ile, tatili üzerinde kontrol – onlar gibi tanimi geregi “sosyal”, bu nedenle treatthem demektir!
Ne var ne yapabilirsiniz yapiyor
Kisacasi, kesintiler ve dikkat dagitici bizim gün ortadan kaldirmak mümkün degildir. Aslinda, bazi konularda gerçekten acil ve kesinti gerektirir. Bu acil olaylarin büyük azinlik olan ve verimli bir gün boyunca size gelen verimlilik saboteurs geri kalanina katilmak için mekanizmalar olusturmak oldugunu fark Ancak, onunla odak birlikte, yukari gider ve göreceksiniz , verimliliginizi ve basari duygusu!