kaya alan emlak piyasasi booneblowing ulusal ortalamalar asarak, gelismek devam ediyor

Boone National Geographic “Top 50 Macera Kentler” biri olarak ABD todayand yilinda “Büyük Backyards ile 10 Great Küçük Kentler” biri olarak 2007 yilinda mansetleri ile, bölgenin gayrimenkul satislari yerel Avery-Watauga Dernegi ile büyümeye devam Emlakçilar ® 2007 karsi 2006 yilinda% 5.4 kadar tek aile konut satis raporlama.

Blowing Rock Vincent Özellikleri Çad Vincent bir bütün olarak Kuzey Carolina emlak piyasasi ülke çapinda gayrimenkul satis kiyamet basinda çikan haberlere ragmen, 2007 yilinda güçlü oldugunu söylüyor. O Kuzey Carolina Yüksek Ülke, birçok alici üçüncü ve dördüncü ev alici ve, bu nedenle, ekonomik bunalim tarafindan önemli ölçüde etkiledi olmadigini Florida ve notlar gibi daha önce popüler kiyi bölgelerinde yüksek sigorta oranlari hakkinda alici endiseleri büyüme bagliyor. Birçok Boone / Blowing Rock alani ikinci bir ev topluluklar benzer bir büyüme gösterir. Echota en popüler tatil topluluk Kuzey Carolina High Country en yüksek satis tatil topluluk yapma, 2007 yilinda 105 toplam gayrimenkul islemleri kapali. Gelistirme Will Sears Echota Baskan Yardimcisi daha hedefli pazarlama büyüme bagliyor. “Biz gerçekten High Country bir üç saatlik bir yolculuk içinde North Carolina metro alanlarda satis çabalari yogunlasmistir,” diye açikliyor. “Charlotte ve Raleigh gibi Alani Boone bizim ikinci ev pazarina güçlü ekonomik büyüme ve transfer yasiyoruz.”

“Biz dolardan fazla 42 milyon toplam satis hacmi geçen yil vardi,” Echota Gelistirici Mark Harrill diyor. “Biz bu ürünümüzün pazarda basarili kaldi ettik. Echota anda, insanlarin uygun bir fiyata anahtar teslimi tatil özellikleri sunuyoruz. “Charlotte sadece iki saat ve Raleigh üç saat Echota, yarisindan çogu için Büyükbaba Dagi ve Blue Ridge siluetinin nother avantaji-manzarasi vardir bir milyon. Toplum da tamamen kulüp binasi tesisleri ve açik ve kapali yüzme havuzlari da dahil olmak üzere bir yerde tüm olanaklarla finanse edilmektedir. “Biz% 95 tükendi konum,” Kalkinma Will Sears Echota Baskan Yardimcisi diyor. “Biz satmak için sol az 30 adet var, ama Echota hakkinda çok sey biz en çarpici manzarasi bazi sonuna kadar en iyi siteleri kaydedilmis olmasidir. Alicilar 2008 yilinda teklifleri ile heyecan olacak. ”

Echota Gelistirici Mark Harrill Foscoe Realty ve Gelistirme baskanidir. O Kuzey Carolina High Country ikinci ev tesisi topluluklarin önde gelen gelistiricisi. O fazla iki yil için bölgede dag özelligi gelismekte olan ve peyzaj mimarisi karistirma için bir taahhüt göstermistir. Echota özellikleri 300.000 $ s $ ‘dan itibaren 700.000’ maliyet arasinda degisir.