Bütün yanilsamadir

Bütün, parçalarinin toplamidir. Ama bütün Görüldügü asla gibi yanilsamadir.

Bu New York Yankees gibi bir beysbol takimi oyunculari olusur. Tek tek oyunculari görebilir ve tamamen bir resim için bir araya oyunculari görebilirsiniz, ancak New York Yankees olarak var olmayan bir fiziksel beden-bir yanilsamadir. New York Yankees fiziksel bir sey degil, bir beysbol takimi olusturmak için bir araya toplanan oyuncular soyut bir fikirdir.

Bir aile üyeleri-büyük anne, anne, çocuk, kuzenler, vs, vs olusur. Bireysel üye görülebilir, size, bunlari konusmak onlarla etkilesim, ama aile kendisi bir yanilsama olabilir. Aile parçalari bir koleksiyon veya toplamidir. “Aile” kolektif için sadece bir isimdir üyeleri-fiziksel gerçege kendini bir düsünce. Üyeleri gerçek, ama aile degil. Aradiginiz bir göremiyorum “aile,” sadece hayal edebiliyorum.

Tanri (Yaratici) üyelerinin olusur. Onun bireysel sulh. Farkindaligimizi olarak, sen ve ben, gezegenimizin ve ve bu evrenin disinda her seydir. Tanri bir antropomorfik bir varlik olarak yok. Tanri yanilsamadir ve gerçek onun parçalari. Bir Tanri göremiyorum, ama onun parçalari herhangi bir sayida görebilirsiniz. Biz bireysel parçalar halinde tezahür Tanri vardir. Eger Tanri görüyoruz parçalari herhangi bir baktigimizda.

Bu yüzden Tanri’nin konusurken, onun parçalari soyut bir koleksiyon bahsediyoruz. Biz bahsediyoruz. Tanri ve Tanri’nin bir parçasi vardir. Tüm özellikleri ve Tanri olarak hayal bir özellikleri var. Tanri bir organ olarak, ama organlari bir koleksiyon olarak yok.

Kendi vücut yeterince yakin bakarsaniz çogunlukla var olmayan görecekti. Sen çok alan (bir sey)-aslinda vücudunuzun atomlar arasinda bosluk olusur. Evrendeki bütün atomlar arasinda, maddenin bir igne kafasina alani kapsayacaktir tüm alani götürmek olmadigini Bilim söyleyecektir.

Bu yüzden daha da zihninizi meydan okumak için, size parçalarinin toplamindan, ve var olmayan, sadece bölümlerini yapmak. Sadece bir insan nasil olacagini bir kavram olarak var. Sen göremiyorsun bir bilinç tezahürü, ama sadece hayal. Eger anne-babalar, sizin kardesler, arkadaslariniz ve yabancilar tarafindan hayal edilir. Her biri farkli bir yasar. Her biri kendiniz için bilmiyorum sey olarak hayal edilir. Eger bilinçli olarak farkinda degildir bir bilinç bir kavram vardir. Onlarin bilinç ya da bilinç bir parçasi haline birisi-ne zaman hayal oldugu, bu nedenle yalnizca var.

Var olan tek gerçek sey bilinçtir. Biz daha büyük bir bilinç bir parçasidir ve bu nedenle kendi bilinç bireysellik bir yanilsama-o yok. Ve bilinç bilinç-bilinç kendi bireysel parçalardan olusan bir koleksiyona çünkü yok.

Gerçekten var olan tek sey hiçbir sey-bir sey var oldugu