benim memory_ kanitlanmis teknikleri gelistirmek

Demek digerleri gibi mi, “benim bellek gelistirmek istiyorum”?

Sen de, bellek artirabilir basit yolu vardir. Daha popüler hale ve kolayca onlar hakkinda basit gerçekleri hatirlamak zaman yeni tanidiklar etkilemek.

Birinin adini ve onlarla vardi son konusmanin ayrintilarini hatirlamak hayal edin. Insanlar gibi ve daha kisisel bir düzeyde bunlari bagli olmasi daha fazla güven baslayacak.

Nasil hafiza gelistirebilir?

Bu 3 ipuçlari benim bellek gelistirmek için yardimci oldu ve digerleri de, istedikleri kontrol kazanmak yardimci olmustur.

1. Günlük bulmaca ile oynayin

Fiziksel egzersizler, kaslarinizi güçlendirmek kalp çalisan tutmak ve sagliginizi gelistirmek gibi, beyin egzersizleri, beyin hücreleri arasindaki baglantilari güçlendirmek yenilerini insa etmek ve bellek gelistirmek.

Hafiza gelistirmek eglenceli bir yol sudoku gibi, matematik bulmaca tamamlamak, ya da yapboz bulmacalar yapmaktir. Bulmaca Bu tür bir desen tanimlamak ve bu görevi bitirmek için dogru dernekler yapmak için tesvik ederek hafiza gelistirmek için yardimci olabilir.

Insan beyni kolayca anilari depolar, ancak bir bellek çagirmak için, beyin gibi baska bir hafiza olarak bir baglanti bulmak zorundadir. Bu nedenle, hizli bir sekilde bu kaliplari taniyarak, gerçekte beynin egzersiz.

2. Bilinçli her gün görevleri dikkat

Gözlem anahtari burada. Yardimci olur eger, yüksek sesle, görev gibi söylüyorlar. Mantikli oldugu kadar çok duyu içerir. Ilk basta saçma görünebilir, ama gerçekten yardimci olur!

Bilgileri tek bir duyu organi algisi tarafindan bellege kayitli olsun yoksa böyle yaparak, beynin sadece diger duyu organlari tarafindan yayilan sinyalleri almak olabilir.

Bu yüzden burada ne yaptigini, özünde, eldeki görev üzerinde konsantrasyonu artirmak için çalisiyor.

Detaylari hatirlamak için güçlü olmak için önemli görsel gibi ayrintilari ile birlikte baglanti saglamaktir. Beyniniz kolayca ziyade harf veya rakam ilginç resimler çagirabilirsiniz. Bu çok basit bir teknik, ancak bazi pratik gerektirir biridir.

3. Aklini gözünde senaryo gözünüzde canlandirin

Dedikleri gibi, bir resim bin kelimeye bedeldir. Bu yüzden hatirlamak istediginiz ne görsellestirme, potansiyel olarak yerine birkaç kelime ezberleme, kendinizi kurtarabilir!

Bu teknik ile, sadece hatirlamak için çalisiyoruz bilgilerin bir film yapmak için hayal gücünüzü kullanin. Bu benim bellek gelistirmek yardimci olan güçlü bir araçtir. Mantikli bir sirayla birlikte bilgilerinizin art arda fotograf baglayarak, kendi küçük film yaratiyor.

Görsel bellek sözel bellek çok daha güçlüdür. Bilgilerinizi için görsel öge ekleyerek, bunu absorbe edilmesi için çok daha kolay yapiyoruz. Kolayca önce yapmak mümkün olmayabilir bu teknigi kullanarak seyler hatirliyorum.

yardimci olur diger kanitlanmis

Hafiza oyunlari ve hafiza testleri, beyin hücreleri arasindaki baglantilari güçlendirmek yenilerini insa etmek ve bellegi gelistirmek için harika bir yoldur. Ve dahasi, onlar sadece düz eglenceli! Hafiza gücünü güçlendirecek bazi ücretsiz “beyin oyunlari” zevk için web sitemi ziyaret.

Biz simdi yeni seyler ögrenmek ve yeni deneyimler gibi beyin hücreleri arasindaki baglantilari her gün degistirmek oldugunu biliyoruz. Ve anlamina gelir, çünkü bu, iyi haber, bu baglantilar gelistirmek için her zaman kapsami var ve uzantisi, bellek gelistirmek.