basari – anahtar ve yangin

Öz disiplin size hayal ya da hayal edebileceginiz herhangi bir sey hakkinda basarmak yardimci olabilecek güçlü bir araçtir. Öz disiplin duygularimiz, eylemleri, düsünceleri, sözleri ve kisisel yön kontrol etme eylemidir. Bazi insanlar dogal olarak kendi kendini kontrol gibi görünüyor ve bazi hiç kendini kontrol gibi görünüyor. Digerleri sürekli öz disiplin ile mücadele gibi görünüyor.

Disiplin “hayir” bizim ilkel kontrolsüz istek ve bencil yikici arzulari söylemek ögreniyor. Aslinda gerekli ve ne gerçekten gereksizdir ne arasindaki farki ayirt baslar Biz öz-yönetim gelistirmek.

Bu insanlik tarihinde baska bir zaman oldugundan daha Çünkü modern toplum ve bir dügme veya bir kart tokatlamak bir basarak istediginiz bir sey almak için yetenegi kolayligi, bugün kendini kontrol uygulamak için çok daha zordur . Bu seyler istemek için bize reklam beyin yikama oldugu eklendi.

Kendini kontrol kazaniyor için ilk adim biz kontrolden çikti alanlari belirlemektir. Degistirmek istediginiz alanlarda kendini inkar üzerinde çalisin. Her gün kendini belli bir zevk inkar. Sonra bir daha aperatif yeme veya bir daha az televizyon izlemek gibi, her gün biraz zaferlerle küçük baslamak baslar.

Disiplin için temel rutinleri gelistiriyor. Rutinleri olan kisiler daha disiplinli ve daha fazla gerçeklestirmek egilimindedir. Eger rutin sorun var bu insanlar biri iseniz, bir seferde sadece bir eklemeyi deneyin. Basit tutun. Ilk en önemli olan seyler üzerinde çalisin. Ne yaptiginizi görmek için kendiniz düzenli degerlendirin. Ona tutmak için kendinizi ödüllendirin. Bir aliskanlik olduktan sonra, onu korumak için çok daha kolaydir.

Tabii ki, rutinleri asiri yapilabilir, bu yüzden kendinizi beklenmedik gelir durumda biraz saglikli bir hareket alani verin.

Dünyanin en büyük basarilarindan bazi arkasindaki güç güçlü bir motivasyon ve önceki hatalari ragmen devam yetenegidir. Motivasyon yangin oldugunu basariya dogru yakitlarin çabalarimizi. Bunu için hiçbir motivasyon varsa öz disiplin ana çalisirken hiçbir faydasi yoktur. Motivasyon bir kisinin eylem ve düsünceleri yönlendiren ve belirli bir basari dogru hareket durumlar olusturmaniza yardimci olur güçlü bir kisisel arzusunun bir sonucudur.

Motivasyon degil bir dis kaynaktan, içinden gelmelidir. Örnegin, diyet esiniz sizi istedigi için, bu kötü motivasyon, ve muhtemelen de iyi yapmayacagim. Eger gerçekten aliskanliklari ve öz disiplin elde edecegi davranislari kontrol etmek isteyen sadece öyle. Motivasyon gerçek degisim beraberinde getirmektedir.

Motivasyonunu arttirmak için bir yolu basinci geçer. Hayatinizda bir sey degistirmek için taahhüt hakkinda arkadaslariniz, is ve aile söyle. Akran baskisi güçlü bir motivasyon olabilir.

Motivasyon öz disiplin ve organizasyon ile el ele çalisir. Bu alanlarda eksikligi hatalari ve kötü motivasyon yol hatalari daha fazla sayida yol açabilir. Size gün yapisi ve kendiniz organize basladiginizda, degistirmek tasindi motivasyon yangina körükle gitmek için devam edecektir.

Eger hayatinizda degisiklik gerçeklestirmeye çalisirken, sonunda basarisizlik yasayacaksiniz. Basarisizlik yenmek için tek yolu sebat ve azim geçer. Bu bir veya iki kez bir hatayla karsilasti ve tekrar denemek için korkuyor olmak, çünkü insanlarin hedeflerine ulasmak vazgeçmek en sik nedenidir. Winston Churchill bir zamanlar “Basari cosku kaybi olmadan hatasindan basarisizliga gidiyor” dedi. Hatta baslamadan önce, basarisizlik ile basa çikmak için planlamaniz gerekir. Sebat hazir olun. , Ne olursa olsun, ne kadar zaman alir olursa olsun asla pes Sözü!