hatalar gerçekten nasil, eger öyleyse bizim basarisini artirmak için firsat olabilir

Ilk su anda küçük bir kontrollü hata olusturarak gelecekteki basarilari saglamak için firsat olacaktir. Pazarlama, sirketler bile bir bir ürünün yükseltilir kime, terfi nasil ilgili testlerin sayisi ve ürünün fiyati kullanin. Bir kez sonuçlari sinirli bir pazarlama kampanyasi edinilebilir, büyük promosyon test gruplardan deneyim dayali disari atilirsa. Çoklu test pazarlarda daha az miktarda yatirim yaparak, rollout için büyük yatirim daha öngörülebilir sonuçlar vardir. Bu örnekte sirket onlar küçük hatalarindan ne istedigini ögrendim ve sinanmamis bir kampanya daha büyük bir hata olabilirdi engelledi.
Biz ögrenmek nasil ve neden bizim hatalarimizdan, önleyici tedbirler gelecekte ayni hatayi yapma tekrarini azaltmak için uygulanabilir. Gibi Önlemler ek egitim, çalismalar yapmak için yeni bir süreç, ya da belki farkli ekipman olabilir. Insan hata hala devreye giriyor, ancak bazi adimlar gelecekte ayni hatayi olasiligini azaltabilir. Önemli olan hata ögrenmek ve oyun içine bilgi koymak için harekete almaktir.
Ne bosa yetenek ve israf zaman bahsediyoruz? Hata yapma bu sonuca ulastik kez bilgilerle ne daha konunun daha azdir. Biz devam etmek nasil 3 seçenek var.

Biz, bir ön koymak için devam biz ne yaptigini biliyor gibi hareket, ve biz göstermistir anlamsiz çaba için bahaneler telafi etmek için devam edebilir. Hala etkin baskalarina ya da kendimize katkida degildir, ama biz aklimiza bizim eylemleri hakli.

Belki daha da kötüsü, biz agit ve “vah ben çok fazla zaman kaybettim ve hayatimin bir sey yapmak için bir sans hak etmiyorum, benim” demek olabilir. Biz potansiyel yok ediyor ne olursa olsun yapmaya devam ve degistirmek için firsat vazgeçmek. Biz bir rut ve seyler ama biz degisiklik yapmak için istekli olmayan sekilde memnun degilseniz biliyorsaniz, bu bizim kategorisidir.

Üçüncü seçenek, bizim hatalarini kabul geçmis eylemler için af dilemenin, ve sonra yerine getirilmesi, basari ve daha iyi bir insan olmaya yol açacaktir hayatimizda degisiklikler yapmaktir. Hiç bir katki yapmak için çok geç oldugunu düsünmüyorum – degil mi, ve su anda baslayabilirsiniz. Çarmihta hirsiz düsünün – hayatinin son birkaç dakika içinde, o af istedi ve yeni bir yol yasamaya basladi.

Çogu durumda biz disari çikmak ve eylem özellikle sonraki eylemler bizim basarisini artirmak biliyorum sürece bilerek hata yapmaz. Biz sansa ve hatalar yapmaya istekli olmadikça Ancak, biz ögrenme ve büyüme firsatlari kaçirabilirsiniz. Biz sadece bir denemeye korkulu çünkü bazi durumlarda bütün bir firsat kaçirilmaz. Hata kasitsiz ise, biz hata gelen biz tüm bilgi ve ileri daha da hata yapilmis olmasaydi daha tasimak gerekir. Bir hata yaparsaniz veya basarisiz için tamam, ama bunu yaparken de basarinin yolumuza “ileri” basarisiz.