gereksiz harcamalari durdurmak ve gelir gelistirmek için nasil.

Bu biz yasiyoruz biri olarak siki bir ekonomik iklim, giderleri azaltmak veya gelir sisirmek için nasil bir uyari vardir. Her iki fikir iyi ve mali durumunu ilerletebilir, ancak iki kavram birlestiren ve belirli bir süre içinde birlikte çalisma sonuçlari mancinik olacaktir. Bunu daha az para canli ve aslinda daha fazla zevk için ne kadar mümkün sasiracaksiniz.

1. Farkli bir açidan alisveris düsünün. Bunun yerine sersemce her hafta bakkal pozisyonundaki, satin alma tutum sorgulamaya baslar. Tercih bir alisveris ölçek yapmak, kiler, dolap içinde ne kadar kullanmak ve tasarruf daha da kupon ile satis magazasi. Eger gerçekten yemek yapmak için gerekli degildir her alisveris gezisi satin ne kadar sasiracaksiniz. Ilk basta büyük bir yasam tarzi dönüsümü gibi hissedeceksiniz, ancak birkaç hafta sonra bu aliskanlik haline gelecektir ve size giderleri azaltmak için büyük adimlar almis olur.

2. Dikkatli bir sekilde kayit sizin çek bak. Bu harcamalarinizin görmek ve muhtemelen bir banka karti kullanici, özellikle harcamalar alanlarda bulabilirsiniz ortak bir yerdir. Bu sizin para ile ve ne kim hakkinda çok sey söyler. Eger kahve ve diger davranir için banka karti ile küçük alimlar bir dizi görürseniz, kendinize bir haftalik nakit parasi veren düsünün ve çek hesabi içine atlamayin. Bu yolda tutmak ve bunu ayin sonunda kadar ekleyerek bulunuyor ne kadar dikkate lükse önlemeye yardimci olacaktir.

3. Acil ihtiyaç düsünün. Bu gerçekten titiz ve basari için bütçe getirmek için kesilebilir hangi ne için disiplin ve keskin bir odak alir. Bu ipotek veya kira, borç geri ödemeleri veya faydali ya da yemek faturalari gibi aylik yasam gideri degilse Temel olarak, – bu bir zorunluluk degil. Bu çok kati gibi görünebilir, ama radikal bir yaklasim sadece sizin yasam tarziniza ve nasil para harcamak hakkinda farkli düsünmeye zorlar bir sey olabilir. 30 gün kendinize hiçbir harcama meydan ver – (veya süt ürünleri için birkaç dolar kenara ve ay boyunca üretmek) bir ay boyunca bunu yapmak için bol yiyecek var ve aylik periyodik disinda bir sey harcamak yok emin olun giderleri ve mevcut borç geri ödemeleri yasayan.

4. paradventure isinizi kaybettim. Bu ortaya çikarsa ne yapardin? Bu büyük ölçüde giderleri dogru azaltacak? Isinizi kaybettim, ama gelir kaybi olmadan, aniden kullanilabilir daha fazla para var gibi davran. Eger gerçekten daha tutumlu yasam tasarruf ile isinizi kaybetmek durumunda hemen bir fon baslatmak, ya da kredi karti borcunu ödemek. Denge transfer arayin zamaninda ödemek degil borç için faiz ve giderleri tasarruf sunuyor.