zaman yönetimi becerileri, iletisim becerileri ve çatisma çözüm – hangi yaklasim size zaman kazandirir

Zaman bulmak bile en iyi durumlarda bir sorundur. Is arkadaslarinizla tamamen farkli senden daha zaman yaklasim ne olur? Onlar ele degilse dakiklik, planlama ve erteleme çatismalar projeleri sarsar.

Ancak, herkesin karsilikli yarar için bu kullanmak ögrenebilirsiniz. Proaktif çeliskili bakis yaklasirken sizi sasirtacak sekilde isbirligi ve verimliligi artirabilir. Ayrica, size hayatinizin her alanina bu becerileri tasiyabilir. Bu becerileri yetistirilmesi iletisimi gelistirmek ve arkadaslariniz, aileniz ve sizinle programlari koordine etmek gereken baska bir kimse ile taze seçenekleri açilacaktir.

Çakisan zaman stilleri en iyi yaparak ne potansiyel yararlari dokunabilirsiniz?

Firsat # 1: sizin için birinci derecede öneme ne netlestirin. Bu kismak ve bunun için müzakere. Eger gelistirmek Her gücü, esneklik ve kararlilik artar.

Firsat # 2: zaman kullanimi baskalarinin degisen yaklasimlari kendinizi alistirmak. Gerçekten zaman stilleri bireysel farkliliklar kabul dört yolu size yarar saglayacak:

Ilk olarak, baskalarinin davranislarini kontrol edemez kabul daha verimli kanal içine enerji yönlendirir.

Digerleri onlari degistirmeye çalismak degil fark Ikinci olarak, onlar dinlenmek ve daha açik hale gelir.

Üçüncü olarak, is arkadaslariniz saygi hissediyorum, onlar sizinle basarili bir sekilde müzakere giderek muhtemeldir.

Dördüncü, etkili artar esneklik ve güç ve sorumluluk açiklik hatlari ödün. Farkli zaman stilleri genellikle farkli öncelikleri yansitmaktadir. Bu da karsilikli avantaj nasil çalistigini kesfedin. Kendi saat yapabilirsiniz Örnegin, biriniz katma sorumluluk kabul olabilir. Onlar is ev almak gerekmez anlamina gelir eger 5:00 – diger kale 9:00 basili tutun olabilir.

Firsat # 3: yaraticilik taahhüt. Kutunun disinda düsünme sert güç mücadeleleri ötesinde görüsmeler tasir. Her sorun için, bir çözüm oldugunu onur bütünlügünü ve her bireyin ihtiyaci var.

Firsat # 4: ortak hedefler açisindan meydan sunun. Siz ve çalisma arkadaslariniz keyfine varacaksiniz senin odak tutun. Bu isbirligi uyarir.

Firsat # 5: fikirler katkida digerleri davet edin. Daha fazla yatirim herkes problem çözme sürecinde, daha özel onlar is yapma olacaktir.

Zaman kullanimi ile farkli yaklasimlar müzakere size her büyümeye mücadele edecek. Bunun yerine kurban olarak gerekli degisiklikleri sunma, yararlari tespit ve ilgili herkesin temel ihtiyaçlarini karsilamak. Bu canlilik ve moral gelistirmek etkinligi tesvik etmek ve size zaman kazandiracak sekilde zorlu kosullarda karsilasmaya güven gelistirecektir.

Ne daha fazla zaman bulmak için bir sonraki adim olacaktir?