sizin benlik saygisi, bir acemi guideto kendini gelistirme insa

Peki zor bir ortamda, sakin olusan kalin ve benlik saygisi bakimini nasil yapabilirim? Kendini gelistirme için bir baslangiç ??kilavuz olarak dikkate almak olabilir bazi ipuçlari.

Kendinizi bir Dart olarak düsünün. Her sey ve etrafinizdaki herkes bir noktada ya da baska, Dart Pins olabilir. Bu dart isaretçilerine sizin benlik saygisi yok ve hatta hatirlamiyorum olacak sekilde asagi çeker. Onlari yok etmek, ya da en iyi olsun izin vermeyin. Yani hangi dart isaretçilerine kaçinmaniz gerekir?

dart pin # 1: olumsuz çalisma ortami
Herkes sadece öne geçmek için mücadele ediyor “köpek köpek yemek” teorisinin dikkat edin. Olmayan takdir insanlar genellikle gelismek yerdir. Kimse size ögle ve aksam yemekleri özledim bile, katkilari takdir ve geç saatlere kadar kalacak. Eger söz konusu insanlardan yardim almadan çok fazla ise almak çogu zaman. Bu uzak dur, sizin benlik saygisi berbat olacak. Rekabet her yerde tehlikede. Rekabet kadar saglikli olabilir, ancak saglikli bir rekabet olmasidir.

dart pin # 2: Diger insanlarin davranislarini
Buldozerler, kahverengi nosers, gossipmongers, whiners, backstabbers, keskin nisancilar, kisi yaralandi, insanlarin kontrolörleri, naggers, yakinip, exploders, patronizers, sluffers … tüm bu tür sizin benlik saygisi için kötü hisler teskil edecektir yürüyüs, hem de kendini gelistirme için düzeni.

dart pin # 3: degisen çevre
Bir kahverengi alanda yesil bir hata olamaz. Degisiklikler bizim paradigmalar meydan. Bizim esneklik, uyum testleri ve Düsündügümüz sekilde degistirir. Degisiklikler bir süre için, bu stres neden olabilir hayat zor hale getirecek ama bizim canlarindan gelistirmek için yollar bulmaniza yardimci olacaktir. Degisim sonsuza kadar olacak, biz buna duyarli olmalidir.

dart pin # 4: geçmis deneyim
Bu aglamaya ve söylemek tamam “ah!” Biz agri zaman. Ama aci korku içine kendini dönüstürmek izin vermeyin. Bu kuyruk tarafindan kapmak ve çevrenizdeki salincak olabilir. Bir ders olarak her basarisizlik ve hata davranin.

dart pin # 5: negatif dünya görüsü
Size aradiginizi bak. Dünyanin bütün olumsuzluklardan ile kendinizi sarmayin. Benlik saygisi binada, biz en kötü durumlardan en iyi sekilde ögrenmek gerekir.

dart pin # 6: tayini teorisi
Sen yolu ve davranis özellikleri sizin miras özellikleri (genetik), sizin yetistirme (psisik), ve bu esiniz, sirket, ekonomi veya arkadas çevrenizde olarak çevre çevre karisik bir son ürün oldugu söyleniyor. Kendi kimligimiz var. Baban bir basarisizlik ise, siz de bir basarisizlik olmasi anlamina gelmez. Diger insanlarin deneyimlerinden ögrenmek, böylece ayni hatalari karsilasmak zorunda kalmayacaksiniz.

Bazen, bazi insanlar dünyaya liderleri veya pozitif düsünürler olup olmadigini merak isteyebilirsiniz. NO. Pozitif olmak ve pozitif kalan bir seçimdir. Kendini gelistirme için benlik saygisi ve çizim hatlari Bina bir seçim degil, bir kural ya da bir yetenek. Allah gökten gelip size olmaz – “George, artik benlik saygisi insa etmek ve kendini gelistirmek için izin olabilir.”

Seyler ve çevrenizdeki insanlar asagi çekerek tutmak zaman hayatta, zor özel sert kalmak. Biz savas alanina olsun, biz getirmek için dogru bagaj seçmelisiniz ve zirh kullanimi, ve kursun geçirmez olanlari seçin. Hayat seçenekleri bize daha fazla seçenek dizileri verir. Savas boyunca, biz vurdu ve yara bere alacak. Ve bir kursun geçirmez zirh ideal öz degisim ‘anlamina gelir. Içinden gelen degisim tür. Gönüllü. Zirh veya Kendi degistir degisiklikler 3 sey: tavrimiz, bizim davranis ve düsünce tarzimizi.

Biz var ve ne biz ne, kim sorumlu olmaya baslarsaniz benlik saygisi Bina sonunda kendini gelistirme yol açacaktir. Onun yavas yavas içte ve dista bir firça yangin gibi yayildi gereken bir alev gibi. Biz benlik saygisi gelistirmek, biz misyon, deger ve disiplin kontrol altina almak. Benlik saygisi kendini gelistirme, dogru degerlendirme ve belirleme beraberinde getirmektedir. Peki benlik saygisi yapi taslari koyarak baslar? Pozitif olun. Memnun ve mutlu olun. Takdir olun. Iltifat için bir firsat kaçirmayin. Yasam pozitif sekilde benlik saygisi, kendini gelistirme için baslangiç ??kilavuzu olusturmaniza yardimci olacaktir.