öz-deger – basariniz buna bagli

“Kendi-deger, ya da ne kadar kendiniz hakkinda hissediyorum, belki de sahip oldugumuz en önemli bulundurulur.”
Rainer sansar

öz-deger: basari buna baglidir

Toplumumuzda Kendini Worth hakkinda tartismalara ölçülü gibi görünüyor olsa da, herkesin basari planlari ve stratejilerinin bir parçasi olarak dahil edilmesi gerekmektedir. Negatif, nötr, ya da olumlu bir sekilde – – Zaten hepimiz etkiler bu yüzden bizim farkindalik programinin bir parçasi olarak Öz-deger dahil etmenizi saglar.

Ve çocuklarimiz ne olacak? Kuzey Amerika’da intihar girisimi gençlerin yüzdesi bir tüm zamanlarin en yüksek de simdi.

öz-deger nedir?

Bu kisisel deger ve önemini belirler kisiliginin bir parçasidir. Derinden içinde oturmus, siddetle sizin tutum ve basari veya basarisizlik etkileyen davranislari etkiler.

Öz-deger düsük oldugunda, insanlar, düsünmek hissetmek çok az veya hiç enerji var ve yapmak. Hayatta katilmak için motivasyon eksikligi.

Iste benim kendi hayatindan bir örnektir. Üzerinde 16 yil önce (önce esim toplanti için), ben Avustralya’dan bir kisiye mesgul oldu. Benim alanda neredeyse bir yil geçirdikten sonra, o bizim dügün planlamak için eve döndü. Iki ay sonra, o bu Dear John telefon görüsmeleri biri ile benimle temas. Bu telefon görüsmesi sonra, benim öz-deger hatirliyorum mümkün olan en düsük noktaya isabet. Neredeyse tam bir depresyon, ben sadece yemek yoktu. Önümüzdeki 30 gün içerisinde, Ben 15 kilo verdim. Bu telefon görüsmesi ardindan, en yoksul sanatçi firmamiz için bir numarali satis sanatçisi olmaktan çikti – 60 günden daha az sayida. Benim beceri ya da yeteneklerini, kendine deger sadece benim seviyesi degismedi – olumsuz benim düsük öz-deger etkiledi her seyi.

Açikçasi yüksek öz-deger ters sonuçlar olusturur. Yüksek öz-deger ile, insanlar dahil olmak her yerde kendi kisisel çabalari bir fark yaratacak inaniyoruz. Basari artiran bir güven bu yüksek öz-deger sonuçlari.

Ve özellikle çocuklar – Bu hepimiz için geçerlidir.
Son arastirmalar, kendi kendine deger seviyeleri her zaman dalgali ve her gün yeniden kuruluyor gerçegi desteklemektedir. Hatta Donald Trump onun iflas sonra düsük öz-deger birkaç gün vardi saniyorum. Arastirmalar ayrica basari yasandigi daha basarili ve daha yüksek öz-deger düzeyde üreten destekler. Neden satis egitim oldugunu, bir sey satmak için bir kisi için en iyi zaman o sadece bir sey satti hemen sonra oldugunu söylüyorlar!
Nasil öz-deger bizi nasil etkiler?

Düsük öz-deger deneyimi bu zorluklarla olan kisiler.
* Onlar daha duygusal sorunlar iddia ediyor.
* Onlar reddedilmesini bekliyoruz.
* Onlar kötü kisisel elestiri alir.
* Onlar sosyal daha az rahat.
* Onlar degistirmek için daha dayaniklidir.

Yüksek öz-deger olan bu avantajlara sahip.
* Daha az depresif.
* Baskalarinin iyi düsünmek.
* Onlar daha kalicidir.
* Onlar kisisel sorumluluk almak.
* Onlar daha kisisel esneklige sahip.

Nereye öz-deger gelistirmek için baslar?

Her durumda oldugu gibi, en iyi yaklasim hareket ve degisim baslatmak böylece gerekli bilinci olusturmak için bir degerlendirme almaktir.

Ben yillar önce bir öz-deger degerlendirme tamamlandiginda, bana durumsal öz-deger düzeylerinin kavrami ve nasil sartlara göre, asiri çesitli benim öz-deger anlamamiza yardimci oldu. Çalismada, çok yüksek öz-deger seviyeleri vardi ama kökenli ailemle birlikte, oldukça düsüktü. Bu nasil olabilir?

Öz-deger ortaminiza zaman içinde gelistirilmistir. Isimi çok basarili oldu, ama büyürken benim aile hayatinin ortamda, ben elestiri bir günlük doz katlanmak zorunda kaldi. Ben öyle yikici davranis için taninan ve degistirilmedigini kadar benim yetiskin hayata tasinan kendine deger düsük, ben, kendimi elestirel oldu! Bu tutum ayarlama temel alanlarda benim öz-deger artis sagladi. Bu degerlendirme kesinlikle hayatimi degistirmek oldu.

Bazi kisilerde, kendine deger düsük biyolojik olusturulabilir bahsetmek istiyorum. Bir zihinsel veya duygusal durum – Evet, diyet ve kan kimyasi dayali, depresyon ya da biyolojik bir durum dayanmaktadir düsük öz deger olabilir.

Ben hipoglisemik oldugu ortaya çikti, bu uzun yillar önce de benim için geçerliydi (düsük kan sekeri), bazi doktorlar manik depresyon olarak beni yanlis teshis olmasina ragmen. Size güven ve öz-deger düzeyleri artan dogru bakmak gibi, ayni zamanda fizyolojik faktörlerden etkilenebilir unutmayin lütfen.

Bu yolculuga baslamak için, asagidaki eylem adimlari takip edin.
1. Bir öz-deger degerlendirme tamamlayarak durumsal kendine deger düzeylerini belirlemektedir.
2. Kendi kendine deger Öz, Aile düzeyleri, Peers, Is ve Öngörülen-Öz kategorileri tanimlayin.
3. Ihtiyaç olmasi halinde, digerleri ya da profesyonel bir danismandan yardim isteyin.
4. Kim hakkinda daha fazla bilgi, kisisel tarzi, degerleri ve ihtiyaçlari tanimak.
5. Kendiniz için saygi gelistirin.
6. Kendinizi affedin.
7. Sizin iyilestirilmesi için kisisel sorumluluk almak.

Dahaki sefere, Amaç üzerinde yasayan tutmak kadar

ken Keis