nasil amaci güç hayatimizin bakis belirler

Hayatimizin yolculuk bizim amaci nedir? Neden bu dünyada var mi? Neden hepimiz yapilmis ve ne yasadigimiz bu dünyada bizim amaci vardi? Amaç gücünü hayatimizin belirler?

Amaç bir sey var ya da yapildigi nedeni olarak tanimlanabilir. Amaç kendimize sormak her seyi tüm cevap sonu degil. Amaç hayatimizda ileriye dogru hareket bizi sunar bir sey degildir. Amaç gerçekten bizi biz kendi içimizde ariyor ne bulgudur.

Amaç hayatimizda birçok faktör geliyor. Bizi gerçekten hayat bizim amaci nedir sorgulamaya neden iç ve dis faktör vardir? Hayatta amacimiz bulmak için firsatlara sahip oldugu bir dünyaya dogarlar. Bazi nasil amaçla bize bu dünyaya dogmus neden için anlam ve neden var bir tür verir inaniyorum. Amaç en büyük insan kesifleri biridir. Hayatta amacimiz bulmaya çalisirken çesitli yasam deneyimleri ile bize gelebilir. Orada belki bizim bütün yasam amaci degistirir bir yasam deneyimi. Hepimiz kendimizi kesfetmek ve biz de hayatta onlarin amaci çok ne digerleri bulmaniza yardimci olur.

Bize hayatta amaci olan soru neden bu iç ve dis faktör vardir. Dis faktörler günlük olarak hayatimizin etkileyen insanlardir. Iç faktörler bizim yasam amaci bulmak için dogustan arzusu ile dogarlar bize. Bizim ebeveynler amaci bu dünyada hissediyorum bize ögretmek. Biz saygi nasil anne ve hayatimizin girer digerleri için bakim ögrenirler. Biz büyüyünce biz ergenlik olunca Ailelerimiz bize sorun, biz olmak ne istiyorsun? Okul çocuklarinda görülmektedir ve ögretmenler yeteneklerini gelistirmeye çalisir. Akran gruplari çocuklarimizin bir kalip uygun ya da akran baskisi, sosyal toplum içinde ortaya çiktiginda bir çok soru vardir sigacak sekilde yapmayi deneyin. Biz yasadigimiz bu dünyada bizim amaci nedir sizce? Çocuklarimiz gelisim çesitli asamalarinda geçmesi ve onlar da kendi amaci nedir soru? Ebeveynler çocuklari için cevaplari var mi? Nerede hayatta bizim amaci ne yanitlarini bulacaksiniz? Hepimiz varligi soru ve neden buradayiz kendimize sormak? Bir doktor, hemsire, gazeteci, haber muhabiri, pazarlamaci, bilgisayar uzmani, ya da sosyal hizmet uzmani ne olacak. Hayatta yeni bir amaç bulmak için orta hayat bizim kariyer degisecek? Hayatta amacimiz ne listesi sonsuz olabilir.

Gerçek su ki bir amaci kisinin önemi hakkinda oldugunu. Amacimiz bulmak gerçekten her birimiz odaklanarak gereken odak degildir. Amaç degil kendimizi disinda kendi içimizde bulunmasi gerekmektedir. Amaç bizim bu olmak içimizde var zaten bir parçasidir. Hepimizi biz zaten ne odaklanmak ve ne biz zaten günlük hayatimizda yapiyoruz olsun. Biz amaci bulduk hayatimizda istediklerini odaklanmak zaman. Odak ve amaci el ve ele gider. Bize günlük olarak mutlu kilan bulursaniz o zaman hayatta amacimiz bulmus olabilir. Biz aynaya amaci içine baktiginizda sag karsisinda bize oynadigi oldugunu. Bizim hayatta dikkatimizi nereye koydugunuzu amaci ile yapilacak çok sey vardir. Biz ne yaparsak de gün boyunca çalisirken biz dikkat ve günlük hedeflere odaklanmak gerekir. Dikkat ve odaklanma basarili kisisel ve profesyonel yasam için önemli faktörlerdir.

Amaç hayatimizin bakis belirler. Amaç bize görmek istiyorum görmek yapar. Biz iyimser veya kötümser bakis açisina sahip olsun bizim seçim hayatta oldugunu. Kendi hayatinda amaca ne bulmak için bir seçimdir. Amaç çok yönlü ve hayatimiz boyunca farkli seviyelerde gerçeklesir. Yoktur bir boyutu hayatta çok amaçli uyuyor. Hepimiz birinin amaci bizim amacimiz uygun olmadigini görmek için bir deneyin alamaz.

Bu dünyada var herkes farkli bir amaca hizmet eder. Eger bir kadin iseniz belki bir kizi, kiz kardesi, esi, anne, teyze, büyükanne ya da is arkadasi olan. Eger bir erkek iseniz belki bir oglu, kardesi, kocasi, babasi, amca, dede ya da bir is arkadasi vardir. Bu iliskilerin Herkes hayatinda bizim amacimiz için çerçeve is kurmak. Amaç hayatimizin tutkal olur, bu arada bizim yasam tutmak özüdür. Amaç günlük eylemlerinin arkasinda düsüncelerimizi olur. Amacimiz hayatta bizim niyetleri olusturmaniza yardimci olur. Amacimiz bir miknatis bizi mutlu kilan seylerden bize dogru çekerek ve bizi mutsuz kilan bizi uzak kovucu gibidir. Aslinda bizim iç günlük rehberlik sistemi oldugu için bizim amacimiz odaklanarak çok önemlidir. Olumlu sonuçlar var hayat kararlar böylece bizim amaci ile daha uyumlu olmak gerekir.

Nasil amaç çekirdek alabilirim? Bu sorunun cevabi içe bakmak ve belki bir sey biz süre içinde hiç denemedim. Bu, belki de nasil bilmiyorum çünkü çogu insan denemek hiç bir içe dönük bir bakis. Amacimiz zaten mevcut hatirla ve her gün biz amaci saglar hayatimizin bir alana egilerek. Biz uyum içinde zaten düsünün. Dogal olarak ne dogru çizilir? Kendimizi ne uzak çekin? Eger kendimizi her gün ne görüyoruz? Ne bizi üzüyor? Ne bizi mutlu ediyor? Bize ne kizdirir? Ne ve kim bizi gülümsetiyor? Hemen bu sorularin tüm cevaplari olmasi konusunda endiselenmeyin. Amaçli bir kesif oldugunu ve her birimiz farkli hayalleri, yasam arzulari ve hedefleri var unutmayin. Bizim yasam hedeflere odaklanmis tutmak ve yasam üzerinde olumlu bir bakis açisi ile ilerlemeye devam gereken ne olursa olsun. Biz tamamen amacimiz hayatimizda ne oldugunu bilmek mümkün degil. Amaci dogustan sadece biliyorum, hepimizin içinde zaten.

Amaç Gücü unutmayin bizim özüdür, bize kilan, bizi bir arada her gün tutan yapistiricidir. Amaç bizim görünüm ve günlük sonuçlarini belirler. Amacimiz bulmak gerçekten hayatimizda bizim için önemli ne odakli kalmaya bize yardimci olacaktir. Bu hepimiz istedigimiz her seyi yapabilir unutmayin en önemli, ama biz istedigimiz her seyi yapamaz. Hayatta Amacimiz bizim için önemlidir ne karar hepimizi yardimci olur. Amaci gücü hepimizin içinde yatiyor ve amaci bizim bakis ve hayat yolculugu basari belirleyecek nasil bizim bir seçimdir.