Hiristiyan sosyal hizmet uzmani okul egitim programlari

Sosyal sorunlar bu dünyada degismemistir. Dünyanin bazi bölgelerinde, sorunlari artmistir. Yoksulluk, istismar, açlik, bagimliligi ve akil hastaligi gibi konularda sosyal hizmet uzmanlari günlük olarak ugrasmak zorunda bir sey vardir. Hiristiyan sosyal hizmet program imanlari araciligiyla degil, ayni zamanda düzenli sosyal uygulamalari ile sadece halka yardim etmek icin sosyal isteyen yardimci olur. Bazi programlar, Dordt Koleji, teklif ögrencilerin servis bir hayat yasamanin yollarini hakkinda bilgi edinmek için sans gibi.

Bu inanç tabanli programlar Bir Hiristiyan-faithed sosyal hizmetler çalisani olarak islev ögrenmek yardimci olmak için sizinle birlikte çalisacaktir. En bir ögretim rol almadan önce alaninda çalistim çünkü profesör çogu, onlarin deneyimlerinden talimat verir. Bu görüs bir inanca dayali noktadan ögretilecektir birkaç zorunlu ders almak ve dünyada yer bulacaksiniz.

Laik programlari gibi, inanca dayali müfredat dersleri teori daha vardir, onlar gerçek hayatta kamu hizmeti is bilgi ve becerilerini. Sizin egitim sirasinda, farkli kurumlar ve yerel topluluklar ziyaret çesitli hizmet kuruluslari yardimci, arastirma yapmak ve gönüllü çalisma mümkün olacak. Ayrica ruh sagligi, engelli ya da yasli gibi daha özel alanlara odaklanmak çesitli seçmeli almak için firsat olacak.

Staj son yilin son döneminde yapilmaktadir. Bu ögrendiklerinizi uygulama saglayacaktir. Profesör ve bir ajans profesyonel hem de gözetimi altinda, her hafta birkaç gün çalisacaktir. Eger deneyimlerini tartismak ve bu inanç bir kamu görevlisi olmanin ne demek fikri daha ileri sansina sahip böylece Seminerleri haftalik verilmistir.

Farkli Hiristiyan programlar arasinda karar verirken, bazi gibi küçük sinif büyüklügü gibi yararli özellikleri ve profesörler ve ögretim üyelerimizin kisisel ilgi düsünün. Böyle Ögrenci Sosyal Hizmet Dernegi (SSWA) olarak destek için katilabilirsiniz kuruluslar da vardir, bir ögrenci sosyal hizmet ögrencileri arasinda iliskiler kurar grup kostu. Bir kez derecesi de sosyal hizmet alaninda etik ve Hiristiyanlarin degerleri destekler Hiristiyan Sosyal Isçileri Kuzey Amerikan Dernegi (NACSW), katilabilirsiniz tamamladik.