gönüllü olmak için tercih

Insanoglunun bildigi en eski sözler iki “onlar size dogrusunu yapmaliyim beklediginiz gibi digerleri dediler yapmayin” ve “It vermek için daha almak daha iyidir” dir. Ne yazik ki, insanlar oldukça çok sayida bu adages gerçek anlamlari unutmus. Bugün, bireylerin bir çok kendi kisisel hirslari gerçege yapmaya konsantre; finansal olarak da basarili olmak, anlik haz ya da davranislar baska bir öz-tatmin edici tür bulma. Çogumuz diger insanlarin hayatlarini düsünmeden kendimizi rahat hale getirmenin yollarini ariyorlar.
Baskalarina yardim bizim ikinci temel instinctA insanin ilkel içgüdü kendini koruma ve kendini koruma olusur. Böylece, gerçekten büyük ölçüde degismemistir. Biz digerlerinden önce kendimizi ilk düsünün dogal. Bu yüzden hayatta bizim kisisel hedeflere ulasmak için yollar ariyorlar. Ancak, diger insanlar için duygularimizi her zaman olacaktir. Baskalarina yardim bizim ikinci temel içgüdü olmasidir.
Genellikle, digerleri için farkli düsünceleri içimizde ortaya çikar. Yoksulluk büyük ölçüde ugramis olanlar görürseniz biz kötü hissediyorum çünkü Örnegin, bizim topluma hizmet bir parçasi olmak ister, farkli felaketler, ciddi hastaliklar, vb Böylece, kendimizi bir asil nedeni ile bir kurulusun parçasi olmak için gönüllü bu yüzden baskalari için bir seyler yaparak daha iyi hissediyorum. Neden gönüllü büyük bir hale geliyor? Gerçekten gönüllü için bize baskalarinin ugruna hareket ettiklerini harika bir duygu birakir.

Degerli bir neden için gönüllü sadece biz ihtiyaci olanlar yardimci oldugu için bizim bos zamanlarinda kullanmak için en iyi yollardan biridir, ama ayni zamanda hayatin zorluklari ve sorunlari anlamada bize yardimci olacaktir. Biz bu sorunlari daha yakindan bakarsaniz, gelecekte daha da zor durumlarla basa olasi çözümler bulabilirsiniz. Gönüllülük bir kendini tatmin hareket ve belki de duyularin bir çok en etkili göz açici. Bu bize baskalarina bizim düsünce iletmek için mükemmel bir firsat sunuyor, biz daha bizim yardim maksimize edebilmek için çalisan insanlar ile büyük fikir ve görüslerini tartisabilirsiniz. Biz mali gönüllülük disinda ödüllendirilir asla ragmen, bizim ödül aslinda para çok daha iyidir. Biz genel olarak hayatimizi iyi yasamis yapiminda bize yardimci olacak degerli deneyimler elde.

Gönüllü olmak için nasil? Gönüllü olmak için, her zaman çok farkli kar amaci gütmeyen kuruluslar ile kendimizi kayit olabilirsiniz. Ya da bize mevcut kuruluslarin katilmak için egimli degildir eger, her zaman kendi hizmet neden baslatmak ve katilir ve ortak bir hedefe ulasmak için ayni neden insanlar sorabilirsiniz. Genellikle ragmen, kar amaci gütmeyen bir organizasyon ile katilarak sosyal emelleri gerçeklestirmek için en iyi yol olarak kabul edilir. Bazi kuruluslar kamu hizmeti global bir deneyim saglamak için uluslararasi hizmet vermektedir. Küresel bir gönüllü olmak için bir bütün olarak toplum üzerinde daha genis bir bakis açisi sunuyor.

Normalde, küresel kar amaci gütmeyen kuruluslar kamu hizmeti her iki tip sunuyoruz. Ya tam zamanli gönüllü ya da sadece yari zamanli olarak çalisiyorum. Bir tam zamanli gönüllü olmak istiyorsaniz, kar amaci gütmeyen bir organizasyon her zaman dünya çapinda insanlar için onun devam eden projeler sunan açigiz. Eger ayri zamanli olarak çalismayi tercih Ancak, sadece tatil mevsimi için tasarlanmis kullanilabilir yari zamanli sosyal projeler vardir. Seçim her zaman size ve her zaman içine kalp koymak sürece ayni olacaktir yardimci olmak için kapasite olacaktir.
Asil bir neden için gönüllü olma volunteeringThe deneyim harikalar gerçekten dikkate deger. Biz gönüllü, her zaman bizi çevreleyen harika bir duygu olacak. Biz içerik ve hayatin gerçek anlamini daha iyi bir anlayis hissediyorum. Bu da bize baskalarinin hayatlarini daha yakin ve onlarin ihtiyaçlarina olmak için yardimci olur. Bu one-of-a-tür anlar burada olmak bizim varliginin bir parçasi gerçeklestirmek bu nedenle, bizim çok çekirdek degerlidir: “Bana” kategorisinden yollarini degistirmek ve hatta sadece kisa bir an için, minnettar olmak mutluluk için ve kursun talihsiz hayat var olanlara getirebilir umut – sadece dikkatimizi onlara ödeme ve sadece paylasim eylemi ile ve yardimci olarak.