de kaplan bitirme kavgalar evcillestirme

Eger esiniz ile olan son mücadele geri düsünün. Eger nasil hissettigini üzerinde size “ne” kavga ve sifir edildi kenara koyun. Eger yogun duygu ile “sular altinda” miydi? Eger fiziksel olarak bunalmis hissettiniz mi? Avuç içi terli, kaslarinizi gergin miydi? Kalp yüzünüzü sicak ve kizarmis, vurma oldu? Zor net bir sekilde düsünmek oldu? Eger daha sonra pisman bir sekilde esiniz saldiri mi?

Bir kiliç disli kaplan ile yüz yüze sanki neredeyse oldu!

Esiniz yiyen kaplan bir insan (ya da kadin) sanki Ve aslinda, vücudunuzun tepki oldu. Çatisma dozu artarken, beyin otomatik olarak sel adrenalin ve diger hormonlari ile vücut ya savasmak ya da kaçmak için hazirlik var. Akil ve mantik pencereden disari uçmak. Sonuçta, bu tehlikeli bir kaplan gelince, sagduyu hayatta kalmasi için ikinci gerçeklesir.

Ama, tabii ki, esiniz bir kiliç disli kaplan degildir. Eger çatisma için “mücadele veya kaçmak” tepki üzerine elde edene kadar ve siz ve esiniz bu durumda kendinizi bulmak, bir çözüm mümkündür.

Medeni arastirmaci Dr John Gottman çiftler duygusal sel fiziksel belirtileri tanimayi ögrenmek hem önerir, ve önümüzdeki bu tür sel anlamda zaman en az yirmi dakika mola için zaman kabul. Neden? Bu mücadele için en az 20 dakika sürer veya vücudun artik duyulari tehlike kez çökmek hormonlar kaçmak için. Eger tekrar argüman alacak nasil prova rahatlatici yerine bir sey yaparsam mola daha iyi çalisir.

Vücudunuzun normale döndü sonra, ortak bulmak ve tartismaya devam. Esiniz de sakinlesti ise yerine bir argüman verimli bir görüsme yapmak için çok daha iyi bir konumda olacaktir.