bir yol seçerek

Baska tesisleri çalisan tarafindan yaklasti Houston uçus beklerken havaalaninda okuma, bir kahya çevremdeki toplama edildi. Kolayca kulak misafiri pusula-sohbet Birkaç dakika sonra, o artik belirgin danismani gelen koçluk aldi.

“Biliyor musun,” dedi, “Sana kendinizi hizi istiyorum” dedi. Sözlerini ilgisini, ben kulak misafiri okuma durdu ve ona söyledigim gibi duydum, “Sen çok iyi bir is yapiyoruz. Bu çok çalismak gerek yoktur.” “Ben temiz ve herkes için iyi görünümlü gibi,” onun yön karisti dedi. “Her neyse, ben bütün is bitmis olsun.”

Onlar birkaç dakika sonra ayrildi zaman, onun beden dili rahatlama biri degildi, ama umutsuzluk. Açikçasi onu çalismalarinda gurur alan bir kisi, patronun açilimi mesaj çalismalarini tamamladi alamadim mükemmeliyetçi ilgili degildi, ama birisi herkes için standart çok yüksek ayari.

Bu bir konferans konusmasinin ardindan bana yaklasim genç bir adam hatirlatti. O is yerinde iyi yaptigini söyledi ve tanitim için oldu. Ama arkadaslari çok ilerleme degildi onu rahatsiz ve aralarindaki dinamikleri kaydirdi. Geride takim arkadaslari birakarak konusunda çeliskide, o promosyon hakkinda emin degildi.

Is için iki seçenek vardir. Bu uyum ve hediyeler ve yeteneklerini ortaya-parlayan ya da çalismak bu daha iyi performans korkusuyla hayatin doldurulmamis-potansiyeli-rafta kalabilir vasat aynilik ile beslenen, paketi rahatça kalabilirsiniz, ya da insanlar degildir gerçeklestirebilir ayni ve kim olarak gösterilir.

Kim Insanlar ikinci yolu tercih çalisma konusunda kazaniyoruz. Onlar gibi, onlar hepimiz için çitayi yükseltmek. Bizi itmek, bize meydan ve bizim tutkular, beceri, yetenek ve hayalleri ile göstermek için bize ilham veriyor. Onlar parlamaya cesaret var ve bunlarin modellenmesi bize bu zorlu dünyaya kendi hediyeler getirmek için tesvik eder.

Çalisma konusunda kazanan insanlar için, islerini onlar olma yetenegine, ve digerleri ayni seyi yardim edenlere olma ile ilgilidir.

Yeteneklerinizi fazla kisinin ve onun farkli mayin farklidir. Sen digerlerinden daha iyi bazi seyler yapmak, digerleri daha iyi bir seyler yapmak. Ve güçlü ve heyecan verici bir parçasi sudur: bizim bireysel farkliliklar kullandiginizda toplu parliyor.

Ben kahya onu tutkularini canli ve yorgun Gezgin, kendisi için bir standart için rahat, davet, temiz mühlet onu görme tutar umuyoruz. O eger, digerleri onu nadir kendi kendine liderlik takip edecek.

O genç adam bazen arkadas degisiklik fark, onun promosyon kucaklayan umut, ya da bazen iyi bizim arkadaslar ve biz kendi elde ederek, hayallerini gerçeklestirmek seviyorum bu yardimci olur.

(C) 2009 Nan S. Russell. Tüm haklari saklidir.