basari, kisisel sorumluluk neden

Basari kisisel sorumluluk degil, bir hak oldugunu! Sen kabul ne de baskalarinin kendi kisisel arzulari için arayisinda ‘sizin için ne’ olacagini bekleyemeyiz, sadece çocuklar için olur ve yetiskinler yetistirilen degil! Hayatlarinin çesitli alanlarinda basari elde özlemleri var olan birçok çogu kez yetersiz kalmaktadir. Tüm çok sik bu için neden kendi çabalari için kisisel sorumluluk eksikligi kadar takip edilebilir. Amaç ve hedefleri olan kendiniz ya da durumun iyilestirilmesine yönelik önemli bir adim olduguna süphe yoktur. Ancak ayni zamanda bunlari gerçeklestirmek için kendi çabalari sorumlulugunu alirken hedefler belirleyerek basarili olmak için nasil.

Kendi eylemleri sonunda hedeflerinize ulasma yolunda ilk adimi atmis degerli bir sey planlama veya takip ederken kisisel sorumluluk almak zaman. Sadece bir sey ancak yeterince iyi degil istediginiz, bu arzu sizin açinizdan proaktif davranis bir tür ile takviye ZORUNLU.

Kisisel hesap etkiler alarak 5 yolu bakalim ve basaracaktir basari düzeyini belirler

vizyon

Siz ve sadece sizin istediginiz ve hayatinizi nasil etkileyecegini ne oldugunu biliyorum. Gerçekçi bir plan bir araya getirmek için gerekli vizyon sadece bu vizyonu gerçege dönüstürmek arzusu olan kisi içinden gelebilir.

Bu, bu vizyonlar kendi hayalleri yatmaktadir beri baska bir ‘dis kaynak’ bir sey degildir.

amaç ve hedefleri

Bir kez görme kurduk bir sonraki bu hayatinizin gerçek bir parçasi yapmak için almak zorunda kalacak ‘adimlari’ bir araya getirmek gerekir. Amaç ve hedefleri size vizyon da gerçege dönüstürmek için almak gerekir gerçek adimlardir.

Bir kez daha sadece görüsünüzü gerçekten bu kadar sadece bu hayali gerçeklestirmek için gerekli ‘benzersiz’ hedefleri kurabilir sizin için ne anlama geldigini ve ne ‘tam baglam’ ile tanidik. Tüm görme bunu gerçege dönüstürmek için basarili kadar, sadece bir rüya, olmasidir. Sonra

Size bu hedeflere gerçekçi tutmak da önemlidir. Onlar aksi takdirde zaman israf olacaktir gerçeklestirmek için gerekli beceri ve kaynaklara sahip bir sey olmali.

plan

Artik size hedeflerinize ulasmak yardimci etkili olacak bir ‘uygulanabilir’ plani bir araya koymak gerekir. Sadece ne oldugunu önce geldi her adimda oldugu gibi sizin beceri, sabir, çözmek ve kaynaklari ile ilgili yetenegine sahiptir.

uygulama

Daha önce söz olarak, kendi hedefleri gerçeklestirmek için sizin için baskalarinin çabalari baglidir makul ya da gerçekçi degildir. Disari koydu planlari artik kisisel katilimi gerektirir. Kimse nefes, yürümek ya da bu kadar neden KENDI hedeflerin pesinde farkli beklediginiz için konusabilir miyiz? Bu hedefleri gerçeklestirmek için gerekli eylemler sizin tarafinizdan olmali ve bu eylemleri dogru sekilde yapilmazsa emin olmak için size baglidir.

grafik ilerleme

Bazi sistem gelismis ya da ilerleme grafik için uygulanan degilse gitti ne kadar belirleyici ve ne kadar ileri gitmek zorunda hiçbir yolu yoktur. Ölçüm duygusu da zaten yapmis ilerleme size hatirlatarak sizi motive tutmak için gereklidir.

Ayarladiginiz amaç ve hedeflerin pesinde kendi eylemlerinin kisisel sorumluluk alarak hedeflerine ulasma sansinizi artirir. Her durumda basariya ulasmak size planlama süreci hem de gerekli önlemleri alarak oynadiklari aktif rol baglidir. Yukarida yorumlanan gibi hayatinizin herhangi bir alaninda basarili olmak için aktif olarak 5 adimda sürecine dahil olmak zorundadir. Kisisel basarilari baskalarinin çabalariyla gerçeklestirilebilir inanmak için gözü kara ve sadece tekrarlanan basarisizlik ve hayal kirikligi için kuracak.