askeri psikoloji son gelismeler

Kenara sanat füzeler, askeri ve Amerika Birlesik Devletleri silahli kuvvetlerinin uçaklari, denizaltilar, uçak gemileri ve devlet gibi askeri donanim harcanan dolar milyarlarca daha da bitirmek için savas zamani çabalarini artirmak için askeri psikoloji güvendi savaslar ve istihbarat toplamak.

Savas stratejisi Bu tür çok etkili ve savas yakalanan mahkumlara uygulanan ama üzücü bir sey askeri psikolojik teknikleri ve stratejileri genellikle iskence ile birlikte olmasidir. Bu bir savas esiri mahkumiyeti, Psikoloji, Iskence ve Ifade yikmak için gerekli üç unsur bir parçasidir.

Bu Vietnam savasinda kullanilan pek çok olmustur. Yakalanan komünist isyancilar kendi siginak ve kamplarin yerini bulmak için psikolojik stratejiler tabi nerede. Ne yazik ki, isyancilar ayni fikri vardi. Yakalanan Amerikan askerleri psikolojik olarak yavas yavas onlari parçalayarak kendi sorgulama elinde iskence ve asagilama korkunç hikayeler anlatirdi.

Silah teknolojik, uydu rehberlik ve insansiz gözetim sistemleri hedef lazer kullanilarak gelistirilmistir gibi, askeri psikoloji de kendi yöntem ve stratejileri gelistirmistir. Her ülkenin Amerika Birlesik Devletleri Ordusu için daha güçlü, çok daha çok silahli kuvvetler yapti gibi.

Amerika Birlesik Devletleri su anda en büyük savaslarin birinde olan, “Terörizme Karsi Savas.” Amerikan silahli kuvvetleri tarafindan kullanilan savunma biri ve güvenlik askeri psikoloji. Farkli sekillerde gelismeler gelismis ve tekrar yasanmamasi için terör yakalamak ve önlemek için kullanilmistir.

Sadece 11 Eylül saldirisi Amerikan halkinin gönlünde korku ve panik asilamak teröristler tarafindan yapilan bir psikolojik strateji olarak kabul edilebilir. Bu zayiflatmak ve bölmek Amerikalilar ve psikolojik düzlemde için kullanilan propaganda, o biraz onun noktasi yapti. Sadece o da onlarin güvenlik açigi hakkinda düsünmek yapti Amerikalilarin binlerce öldürdü.

ABD menkul kendi ödevlerini yapmis. Bu düsman profil içerir. Birçok psikolojik çalismalar yüz tanima yapilmistir. Bir kez mükemmel, bu sizma gözetim ve önlenmesinde büyük bir yardimcidir. Bu arastirmalar askeri psikoloji parçanin psikolojik bilgisinden agir çekti.

Askeri psikoloji de onlari saskin ve sasirmis hale sorgulama sirasinda bir kisinin zihin geçinip için nasil çesitli teknikler ve stratejiler gelistirmistir. Bu sorguya baslari üzerinde çanta yerlestirerek içerir. Ellerini kaldirip ve uzun bir süre için bacaklari yaymak için yapilir. Kullanilan diger teknikler son zamanlarda, gürültü bombardimani, uyku yoksunlugu, gida yoksunlugu ve beyinleri yikanmis ve zihinsel iskence olmak olacaktir.

Askeri psikoloji bir baska son gelisme davranis onlarin istatistiksel tahmini oldugunu. Zaten birçok isim göz önüne alindiginda, süpheli bir kisiye veri büyük miktarda ‘örnegin, elektronik kagit yollar ile görünüste masum hareketleri bir ömür boyu takip ederek olasi terörist tahmin etmek amaciyla ile bu gelisme prob, akademik transkript, reçeteli ilaçlar, telefon görüsmeleri, sürüs lisans, uçak biletleri, mortgage ödemeleri, park izni, banka hesap ve kayitlari, e-posta, web sitesi ziyaretleri ve kredi karti alisveris. Bu sayede, askeri bir kisi ulusal güvenlik için bir tehdit olup olmadigini kanitlamak istiyorum. Birçok bu onlarin mahremiyet ihlali oldugunu hissediyorum.

Askeri psikoloji ordunun önemli bir yönüdür. Bu son savaslar daha hizli ve her iki tarafta yasam daha az kaybi ile yardimci olabilir. Daha teknolojik ve psikolojik gelismeler gelistirmek oldugu gibi, bu daha baris ve huzur için neden olabilir.

Askeri psycholo9gy olsa kullanilan bu yana çok tartismali olmustur. Ama askeri psikoloji kullanir Amerika Birlesik Devletleri tek basina degildir. Tüm dünyada silahli kuvvetler potansiyel gördü ve daha etkili hale getirmek için nasil çalismalar ve arastirmalar yapti.

Biz gerçekten kamplarinda yapiliyor her seyi bilmek mümkün degil iken. Askeri psikoloji son gelismeler kesinlikle düsmanlari üzerinde bir dayanak bulmak için kullanilmaktadir. Bu avantaji için herkese gösterilmez stratejilerdir. Teknoloji ile askeri üstünlügü için yaris sadece büyük silahlar ve en iyi uçak ve tanklari, onun da adamin büyük silah, akil kullanma hakkinda sahip degil. Ve bazen, zihin kendisine karsi kullanilabilir.