insanlar ne düsünür

Kasirga, sel, orman yanginlari, kaçak enflasyon, büyük haciz, gida kitligi, kayit issizlik ve escinsel evlilik, kenara biz kim bilir ne komplo görünmeyen düsmanlarina karsi bizim çok hayatta kalmak için savas oldugu gerçeginden. Her gün Meksika sinirindan dökme yasadisi yabancilar binlerce arasinda yer teröristler endise ederken, hava sikintilardan, mali Firestorms ve ahlaki kaos dalan bir kamu karakter var, belki de bu mükemmel bir firtina. Amerika, Gd dünyada simdiye kadar daha fazla güç ve zenginlik ile kutsanmis oldugu toplumun, bütün cephelerde çok büyük zorluklarla karsi karsiya. Ancak çogumuz hala saglam hayatimizi yasiyoruz gibi görünüyor, Gd tesekkür, bu yüzden uyarilari bir dizi olarak tüm bu talihsiz kosullar bakmak gerekir. Bu uyarilar hakkinda ne sormak istiyorsaniz, istedigini al. Biz ahlaki ve hukuki arasinda açik farkliliklar olan bir sosyal düzen var. Ahlaksizlik yasal olabilir ve polis dogru olani yapmak için insanlar tutuklama olabilir. Bu ahlak yasa oldugu bir Tevrat yasam çok farklidir.

Ancak, biz de Gd bize kutsallik için dünya yükseltmek için kolektif misyonu daha yakindan bakmak için firsat veriyor karsi olumlu tarafi her seyi, bakabilirsiniz. Bu bazi insanlar çok üzgün neden Biz anlamiyorum “diyerek TV haber iki yeni evlendigi” koca “görmek, özellikle, gerçekten zor bir istir. G-d yasasi ihlal yasal oldugunda Evlilik, Böylece “. Dünyaya daha fazla sevinç getirir ve dayatma laik toplumun G-d gazabindan çagristiran riskini tasir (sivil haklar bir sözde sikisma) ahlaksiz olur, çünkü toplum genis hakkinda bakmakta durdurdu “insanlar ne düsünür?”

Açiklamak için, Tevrat “seylerin ne kadar” ilkesi altin buzagi günahi için nihai Ilahi ceza Yahudi halkinin kaydedilen tek sey oldugunu hatirlatiyor. Moshe Misirlilar ve Kenanlilar Gd arazi fethetmek için güç yoksun ve bu nedenle Kavmi Onun sinirlamalar örtbas etmek için öldürdü oldugu sonucuna olacagini basariyla savundu. Elbette, bir Yüce düsmanlarimiz düsünmek ne endise neden sormak gerekir. Sonuçta, Misir kirip ve Kenan sakinleri nerede asiri önyargi ile tahliye edilecek. Bu sorunun cevabi bu terbiye çok temel gider çünkü diger insanlarin düsünebilirsiniz hakkinda endise olmak bizim hayatta kalmasi için esdeger oldugunu ögrenmek için bizim yararina olmasidir.

Ayrica, her sey bizim Creator geldigi Hasidik ilkesine uygun zaman, biz de O bizim kamu davranis ve tavir dünya yükseltme için önemli oldugunu bize hatirlatan oldugunu sonucuna varabiliriz. Bu G-d Kanunlari dinleyecek herkese ulasmak için zorunluluktur. Gd disinda kutsal haline komuta ülkelerden gelen Yahudiler ayarladiginizda, O bize istisna degil örnek yapti. Böylece, Musa ‘argümaninin ders “insanlar ne düsünecek?” Insanlar, gördükleri biz onlara ne daha takip ve biz bir sey söylemek ve baska yaparsaniz, bu dünyadaki bütün güvenilirligini ve misyonumuz kaybetmek basarisizliga mahkum olacaktir.

Sonuç olarak, Amerika’da Yahudi ile birlikte bugün birçok sorunlarla karsi karsiya ve “Verimli olun ve çarpma” olumlu emir de dahil olmak üzere, G-d evrensel yasalarin bazilarinin alay karsi uyarilari kulak için ortak bir sorumluluk ve olumsuz var “igrenç” karsi bir. Irin ve saticilar toplumun temeli olarak ailenin kutsalligini yoketmek sonra, ev çökmeye ve takla. Bu nedenle, biz ciddiye misyonumuz almak ve G-d iradesini takip Sevinç ve ecstasy baskalarini egitmek için çaba ortaya koymak gerekir. Biz sadece onlara degil, biz onlara göstermek zorunda. Herkesin aklinda hiç süphe yok ki biz G-d en itaat refah ve sevinç için tek yol oldugunu da sözlerine baskalarina anlatmak zaman bizim elbise ve davranis ile kendimizi göstermek gerekir, bunu görebilirsiniz.