dikkat eksikligi hiperaktivite bozuklugu, depresyon, ve genç kadin son arastirmalar

Son yillarda yapilan çalismalar bir dizi genç kadin hayatini DEHB etkisini içine baktim. MR çalismalarinda genç beyin hizla olgunlasan oldugunu rapor, ancak kadinlarda erken yirmili kadar tam olgun ve erkeklerde belki de erken otuzlu degildir. Davranis ve Dikkat Eksikligi Hiperaktivite Bozuklugu ile kadin genç yillar boyunca mücadele edebilir duygusal saglik raporu üzerinde uzun vadeli arastirma. Ve diger çalismalar, depresyonun Dikkat Eksikligi Hiperaktivite Bozuklugu ile gençler arasinda yaygindir ve hatta Dikkat Eksikligi Hiperaktivite Bozuklugu, antidepresanlar, anti-psikotik ve ilaçlar uyku için ilaç kullanimi genç ile keskin kadar oldugunu genç ögrenciler arasinda çok yaygin oldugu rapor kizlar.

Dikkat Eksikligi Hiperaktivite Bozuklugu olan birçok çocuk ve gençler de üzüntü, cesaretsizlik, ya da hayal kirikligi bir ölçüde muzdarip iken, gibi birçok 25 olarak% klinik depresyonda. Dikkat Eksikligi Hiperaktivite Bozuklugu olan çocuklar ve gençler Dikkat Eksikligi Hiperaktivite Bozuklugu olmayan çocuk veya gençler oldugundan daha da klinik depresyon muzdarip kadar 300 olarak% olasiligi daha yüksektir.

Eslik eden depresyon çok az gibi dikkatsizlik, dürtüsellik, hiperaktivite, ya da akademik sorunlari gibi Dikkat Eksikligi Hiperaktivite Bozuklugu belirtileri ile iliskili gibi görünüyor. Bu sorunlar cesaretsizlik, üzüntü, ya da hayal kirikligi neden degil, klinik depresyon olabilir.

Aksine, depresyon en sosyal beceriksizlik veya bazen Dikkat Eksikligi Hiperaktivite Bozuklugu olan bir parçasi olan kisilerarasi iliski sorunlari ile iliskili gibi görünüyor. Dostluklar eksikligi, yalnizlik duygusu, ya da bir sosyal serseri olma anlaminda depresyon arkasinda büyük olasilikla. Ve bu duygulari, tabii ki, ergenlik döneminde daha güçlüdür.

Dikkat Eksikligi Hiperaktivite Bozuklugu tanisi, ve yillar içinde uzun vadeli çalismalar izledi kadinlarda, onlar çocukluktan ergenlige gibi hiperaktivite ve dürtüsellik gibi Dikkat Eksikligi Hiperaktivite Bozuklugu onlarin dis belirtileri, hareket olarak, egilimi gösterdigi belirtilmektedir azaltmak için.

Biz Dikkat Eksikligi Hiperaktivite Bozuklugu ile en kadin hiperaktivite veya dürtüsellik belirtileri yok dikkat istiyorum. Dikkat Eksikligi Hiperaktivite Bozuklugu olan çogu kadin dikkatsiz, deli, daginik, ya da uzay Harbiyelilerin, hangi neden kadin bu kadar Dikkat Eksikligi Hiperaktivite Bozuklugu için alt-teshis edilir edilir. Disiler sadece dalip, sinifta oturmak egilimindedir ve testlerinde kötü yapmak. Genellikle bir tani ve uygun tedavi yol açabilir dikkat alamadim ama sinifta sorun neden yok.

Bu kadin hiperaktivite veya dürtüsellik belirtileri var miydi edildi ve çocuklarin tanisi için degil, onlarin disa belirtiler ergenlik ulasti azalma egilimi.

Bu kadin ergenlik ulasti Ancak, DEHB olmadan ve akranlari arasindaki akademik boslugu her geçen yil genislemeye devam ettigini akademik performansi bir sorun olmaya devam ettigini kaydetti, ve oldu.

Bu arastirmacilar ayni zamanda çogunlukla, kendi gençlik yillarinda ulasti Dikkat Eksikligi Hiperaktivite Bozuklugu ile bazi kadin aslinda bunun disinda büyümeye görünüyordu ise kadin kendi DEHB muzdarip devam etti sadece, kaydetti, ancak çok ciddi içine almaya basladi sorun. Her iki davranissal ve duygusal sorunlar bu kadin çok ortaya çikmaya basladi, ve özel tedavi ihtiyacini büyüdü.

Depresyon yüksek düzeyde yol açti arkadaslar, büyüyen çatismalar vardi. Madde bagimliligi yüksek düzeyde (alkol ve uyusturucu bagimliligi hem de) vardi. Akademik sorunlar kötülestikçe Okulu suç artti. Ve, sasirtici bir sekilde, yeme bozukluklari, bu kadin birçok arasinda ciddi bir sorun haline gelmistir.

Bütün bu sorunlarin kendi olmayan DEHB akranlari arasinda daha bu Dikkat Eksikligi Hiperaktivite Bozuklugu kadinlar arasinda daha yüksek düzeyde idi.

Biz baska bir yerde belirttigi gibi, Dikkat Eksikligi Hiperaktivite Bozuklugu ile iki kat daha çok gençler Dikkat Eksikligi Hiperaktivite Bozuklugu olmadan gençler daha evden çalisir. Gençler yaklasik% 16 bir noktada, karsi Dikkat Eksikligi Hiperaktivite Bozuklugu için islenmemis gençler% 32 evden kaçmak. Ve çocuk tesislerinde tüm gençlerin 50 kadar% Dikkat Eksikligi Hiperaktivite Bozuklugu var ama tedavi edildi.

Dikkat Eksikligi Hiperaktivite Bozuklugu için islenmemis Gençler Dikkat Eksikligi Hiperaktivite Bozuklugu olmayanlara göre, hamile, ya da gebelik neden on kat daha fazladir ve Dikkat Eksikligi Hiperaktivite Bozuklugu tedavi gençler gençler daha cinsel yolla bulasan hastalik sözlesme 400% olasiligi daha yüksektir Dikkat Eksikligi Hiperaktivite Bozuklugu olmadan: 16% 4%.

dikkat eksikligi hiperaktivite bozuklugu ve depresyon

Dikkat Eksikligi Hiperaktivite Bozuklugu klinik depresyon olmak gençler kadar 25 olarak% ile, depresyon onu tedavi etmek ve yönetmek için bu kadar önemli neden, neye benzedigini anlamak ve tedavi seçenekleri anlamak önemlidir.

Biz depresif birisi düsündügümüz zaman, genellikle üzücü, aglamakli, yalnizligini resim. Ama depresyon gençler depresyon yetiskinler gibi görünmüyor.

Mevcut çalismalar genel nüfusun yaklasik% 10, depresyonda olan yetiskinler oldugu gibi depresyonda yaklasik olarak çok gençler oldugunu göstermektedir. Belirttigimiz gibi, Dikkat Eksikligi Hiperaktivite Bozuklugu ile gençler kadar 25 olarak% depresyonda.

Ancak, gençler depresyon her zaman yetiskinlerde depresyon görünümünü almaz. Gençler sik ??kasvet, kendini amortisman görüntülemek veya yetiskinler gibi umutsuz duygu hakkinda konusmak yok. Majör Depresyon ile Gençler genellikle olumsuz ve antisosyal olma gibi açiklanmistir. Evi terk etmek isteyen ya da kaçmak isteyen duygulari yaygindir. Anne-babalar, kardesler, ya da es tarafindan anlasilmasi ve kabul olmama güçlü bir duygu olabilir.

Genç sik sik degistirir, ve daha, huzursuz mizmiz, ya da agresif hale gelir. Aile girisimler isbirligi ve kendi odasina çekilen tarafindan aile çekilerek bir isteksizlik oldukça yaygindir. Okul zorluklar konsantrasyonu daha tek basina Dikkat Eksikligi Hiperaktivite Bozuklugu gelen daha depresyon etkilenen oldugu gibi, okulda oldukça iyi yaptiklarini bu birkaç DEHB gençler bile muhtemeldir.

Bazen genç kisisel görünüm dikkat durur, ve bazen de bir yasam biçimi olarak depresyon ya da umutsuzluk ikrar sosyal gruplarin esit kabul edecek. Genellikle her sey çok daha fazla duygusal olur. Genellikle ask iliskilerinde reddedilmesine artan bir hassasiyet de vardir.

Hangi genç depresyon önde gelen nedeni, bir erkek veya kiz arkadasi ile kirilma oldugunu gösterdi bir Cornell Üniversitesi raporun hatirlatiyor. Arastirma ayrica, genç genç dagilmasindan sirasinda bu iliski içinde oldugunu bildirdi, daha çok dagilmasindan depresyon neden olur.

Genç erkekler genellikle okulda, ya da yasa ile, ebeveynleri veya akranlari ile agresif hale ev çevresinde daha huzursuz görünüyor, ve evde daha fazla belaya olacaktir.

Genç kiz bazen ölüm ya da ölüm temalari ile mesgul olmak ve onlar bakmak nasil endise azalan olacak. Siyah düsünün – siyah saç, tirnak, giysi, dudaklar.

Intihar düsünceleri depresif gençler yaygindir. Bazi çalismalar 500.000 gençler her yil intihar girisiminde ve 5000 basarili oldugunu göstermektedir. Bu depresif gençler 10% olacaktir. Diger çalismalar numarasini intihar yoluyla hayatina son depresif gençler 15% oldugunu göstermektedir.

Bu arada, baska bir çalismada her yil intihar tüm gençlerin, sadece yüzde yedi kendi ölüm aninda ruh sagligi tedavi oldugunu belirtiyor.

Zayif benlik saygisi gençler ile ortak oldugu, ama özellikle depresif olanlar ile, ve alkol bagimliligi, uyusturucu, kesme, ve cinsel iliskiler gibi kendine zarar verici davranislar bir artis çogu zaman.

Ebeveynler genellikle karisik ve gençler bu gibi hareket baslar hüsrana ugramis durumdalar. Bazen ebeveynler sert disiplinlere olmak, hatta sadece suçluluk ve depresyon duygulari artirmak için hizmet veren genç asagi koymak. Diger zamanlarda, anne-babalar çaresiz hissediyorum, ve yetiskinlige gelmesi bekleyerek ayakta. Tabii tabii ne girme hakki biridir.

2001 ve 2006, kadin için reçete DEHB ilaçlarin kullanimi yaklasik yetmis bes oraninda yükseldi ve antidepresan ilaç kullanimi kadinlarda yaklasik% 10 artmistir.

kara kutu uyari etiketi

Hiç süphe yok ki anti-depresan ilaçlar çocuklarda ve gençlerde kullanim için mümkün olan en güçlü uyari etiketi tasidiklari Gida ve Ilaç Idaresi tavsiye federal bir panel hakkinda son haber basliklari gördük. Gida ve Ilaç Idaresi Bu öneri özellikle tibbi topluluk, depresif gençler çalismak ve simdi FDA genç depresyon tedavisinde kullanilan antidepresanlarin “kara kutu” uyari etiketi tasidiklari görev yapiyor olanlar salladi.

Uyari etiketi okur:

Çocuklar ve Gençler de intihar:

Antidepresanlar intihar düsünce ve majör depresif bozukluk (MDB) ve diger psikiyatrik bozuklugu olan çocuklarda ve gençlerde davranis (intihar) riskini artirabilir. [Ilaç Adi] veya bir çocuk veya genç antidepresan herhangi bir diger kullanimi düsünen herkes klinik ihtiyaci ile bu riski dengelemek zorundadir. Tedavisi baslayan hastalarda davranis klinik kötülesme, intihar, veya olagandisi degisiklikler için yakindan takip edilmelidir. Aileler ve bakicilar reçeteyi ile yakin gözlem ve iletisim ihtiyaci hakkinda bilgi verilmelidir. [Ilaç Adi] [Burada herhangi bir onayli çocuk iddialari] olan hastalarda disinda pediatrik hastalarda kullanilmak üzere onaylanmamistir. (Uyarilar ve Önlemler bakiniz: Pediatrik Kullanim)

MDB, obsesif kompulsif bozukluk (OKB), ya da diger psikiyatrik bozuklugu olan çocuklarda ve gençlerde dokuz antidepresan ilaçlar (SSRI ve digerleri) (24 çalismalarin toplam içeren kisa süreli (4 ila 16 hafta) plasebo-kontrollü çalismalarin Pooled analizleri üzerinde 4400 hasta) görenlerin antidepresan tedavinin ilk birkaç ay içinde intihar düsünce ve davranisi (intihar) temsil eden yan etki daha büyük bir risk ortaya koymustur. Ilaç bu tür olaylarin ortalama riski% 4,% 2 iki kez plasebo riskti. Hiçbir intihar bu çalismalarda olustu.

Bakis bizim açimizdan en büyük sorun uyari etiketi için önerisi, ama medya önerisi tasvir sekilde degildi. Panel depresyon tedavisi için anti-depresanlar verildi çocuk ve gençler 2% 4% intihar düsünceleri vardi, ya da bir tür veya baska intihar girisimde bildirdi. 4.000 çocuk ve gençler hiçbiri intihar okudu.

Ne medya iyi rapor vermedi hiçbir tedavi depresyon çocuk ve gençler on-on bes yüzde intihar edecek olmasidir. Bu on-on bes yüzde sadece düsünmek degil, ama aslinda kendilerini öldürecek.

Peki ne yapacagiz? Medya onlarin yol olsaydi depresyon ile hiçbir gençler tedavisi için ilaç alacak gibi görünüyor. Sonuç olarak ilaç kullaniyor olabilir olanlar için intihar orani tedavi olan depresif gençler için intihar orani yaklasik on bes yüzde yaklasik yüzde sifir gelen artis olur.

Sadece bir anti-depresan tedavisi basladiktan sonra intihar olur, ve bazi kesinlikle trajik ve kalp kiran bir kendi hayatlarini, almaya gitti aslinda var olan gençlerin ve yetiskinlerin, vakalari varken. Ama eger öyleyse tedavi edilmezse depresyon potansiyel olarak ölümcül bir hastalik oldugu gerçektir. Onlar tedavi almak yoksa depresyon gibi birçok yüz disinda on bes olarak gençlerin kendi hayatlarini almaya. Bu gençler medya tarafindan ona bagli herhangi bir leke olmadan, dramatik intihar orani düsük bir tedavi gerekir. Dogru tani ve tedavi ile depresif genç veya yetiskin, büyük ölçüde yardimci olabilir.