karsilik yasasina karsi ikna ve etki-savunma

Muhtemelen “ekersen onu biçersin ne” diyerek duymus. Bu söz özellikle ikna alaninda geçerlidir ve iki yönlü Kanunu olarak bilinir. Fikir birisi bir iyilik yapmak olsaydi, kisinin ahlaki bu lehine dönmek zorunda oldugunu ifade etti.

Operatör peynir koyarak ve bir gün kendileri için örnekleri kesmek için müsteri davet düsündüm sonra birkaç saat içinde yetecek inanilmaz bir £ 1.000 satilan Indiana bir süpermarket kez vardi.

Bu Amway gibi sirketleri de denemek için umutlari için ücretsiz numune disari vermek için satici söyle. Bu görünüste basit taktik aslinda büyük ölçüde satis hacmi artirdi ve Amway için gelir büyük bir artisa yol açmistir.

Yukaridaki iki örnek sunulan ücretsiz numune aslinda müsteri yetecek satislarindaki artis yol açan, onlara verildi hediye karsilik zorunda hissediyorum yapti.

Neden iki yönlü çalisma Kanunu mu? Onu takip sartina edilmistir sanki Gariptir ki, öyle. Genç, biz bizim kendi nezaket ile bize gösterilen nezaket karsilik ögretildi. Genel olarak, karsiliklilik kurala uymayan bireyler gibi asirmak ve nankör olarak arzu etiketler verilmistir.

Yani, ücretsiz bir hediye kabul edin veya ürün denemek sonraki, ürün satin almak veya hediye kabul etmek için karar vermeden önce ilk bütünüyle ürün erisebilirsiniz. Eger ürün deneyin icar satici tarafindan gösterilen nezaket üzerinde karsilik ihtiyaci ile sallandi olmayin. Eger gerçekten satin almadan önce ürün ihtiyaciniz varsa kendinize sorun.

Hediye bir arkadas geliyor Tabii ki, o zaman o herhangi bir art niyetli yok olasidir.

Hediye söz, sokakta bagis isteme bir kurulustan beklenmedik gelirse Ancak, o zaman bagista karar vermeden önce ilk organizasyonu degerlendirmek. Mukabele Kanunu Bilgi ona yenik düsen ve ihtiyaciniz olmayan seyleri satin alma olasiligini en aza indirebilirsiniz.