bir gün 1 saat daha eklemek yardimci olacaktir zaman yönetimi kurallar

Bu bizim zaman saçma – biz daha az serbest zaman ve sürekli dikkat gerektiren daha fazla görev ile bombardiman edilir. 50 yil önce 21 yüzyilda insanlar nedeniyle teknolojinin ilerlemesi, günde sadece 1 saat çalisacagini görünüyordu. Gerçekten oldu biz teknolojiye daha bagimli hale geldigi ve bu nedenle biz her zamankinden daha fazla çalismak, ve çalisma süresi daha fazla görevleri tamamlamak gerekir.

Belki gelecekte bu tüm degisecek, ama su anda, hepimizin önemli görevleri yapilmasi gerekir. Senin çalisma süresi en iyi sekilde yapmak için bazi kurallar daha yakindan göz atalim:

Küçük parçalar halinde her bir proje bölün. Her proje küçük adimlar için ekilen kirilabilir. Devam edin ve size proje tamamlamak için yapilmasi gereken islerin listesini sikmak. Bu sekilde görevleri her zaman kare ayirmak daha kolay olacaktir.

, Çalisma zaman ve tatili planlayin. Sizin çalisma süresi Planlama önemlidir. Bu sekilde her gün yapilmasi için gereken tam olarak ne bileceksiniz. Eger is yerindeki saat her ne belirleyecek bir plani olmalidir. Ayrica sonlari planlamalisiniz. Eger her gün yaparsaniz – Eger yapilan alirsiniz ne kadar sasiracaksiniz. Parkinson kanunu hatirla: “Her görevi adanmis zaman genisler”. Dolayisiyla, sadece her göreve makul bir süre adanmis ve bu süre içinde yapilacaktir emin olun.

Günün en iyi zaman en zor görevleri yapmak. Birçok kisi için, bu sabah zamani. Için baskalarina – aksam saat. Hiç zaman ne için çalisir, sonra zor isi. Yorgun ve daha az yogun oldugu gün içinde zaman için küçük ve kolay görevler birakin.

Sistemleri ve kisayollarini kullanin. Her gün birkaç çevrimiçi web sitelerinde hesaplarinizi kontrol etmeniz gerekir Örnegin, masaüstü bu web siteleri için kisayollar koymak. Bu sekilde her gün bu web sitelerinin web adresleri aramak zorunda kalmazsiniz. Bu, her gün bir kaç dakika kaydedebilirsiniz, ve bu zaman içinde birikir.

Iyi bir is kendinizi ödüllendirin – Bir projeyi tamamlamak her zaman, hatta bir projenin önemli bir parçasi – bir sekilde kendinizi ödüllendirmek için hatirliyorum. Bu hosuna giden birsey yapiyor, bir restorana çikiyor, en sevdiginiz TV programini izlerken olabilir, vb Bu aliskanlik iyi bir is yapiyor ve isi bittikten sonra eglenmek arasindaki baglantiyi güçlendirir. Baglanti Bu tür psikolojik çok önemlidir.

Yani, bu dogru zaman varlik yönetmek ve daha verimli bir gün elde edebilirsiniz nasil sadece birkaç örnektir. Isinizi bu ipuçlarini uygulayarak deneyin, ve neredeyse hemen sonuç göreceksiniz.