zaman yönetimi diye bir sey yoktur

Zaman Yönetimi tipik zihniyet teknikleri ve ipuçlari uygulama hakkinda – ve bu ip uçlarina ya da sistem ne kadar etkili sorumluluk saglayabilirsiniz. Araçlariniz suçlamak size etkili yardim edecek degildir. Bir gün bir saat yaratmanin anahtari SELF-YÖNETIM için zihniyet degisiyor!

Her gün bir saat olusturmak için! Ne kadar degerli her gün için fazladan bir saat olurdu? Hiç Ben zaman bulmak ya da kendiniz, yapacagim, diyerek bulundu, zaman benden uzak var mi? Bu size göre olacak. Ben bir saat sizin için bir gün yaratacak 7 adimlarda size almak için gidiyorum. Bu yüzden en hizli adimlari üzerinden gidelim. Biz birkaç articles.The yedi adimlar üzerinde her biri geri gelecek sunlardir:

1. Zaman yönetimi diye bir sey yoktur!
2. Zaman harcama içindir.
3. Bilerek–yapmak için GAP Geçisi
4. hazir yangin amaci
5. odak ve etkinligi elde
6. enerji dokunarak
7. Basari için aktivite hata yok!

Tamam bu yüzden o da için izin.

Adim 1 – zaman yönetimi diye bir sey var yok!

Bir zaman yönetimi ders gittiniz mi? Bir zaman yönetimi kitap veya bir makale okudum? Ve ne kadar ögrendim ya da okumak sistemin kullaniyorsunuz? Eger çogu insan gibi iseniz size zaman yönetimi dersinde ögrenilen ne% 5’inden az kullanarak olacaktir. Ve içerigi (muhtemelen iyi, ama daha sonra bu alacak) hiçbir iyi oldugunu degil.

Burada duruma katkida bulunan bir anahtar zihinsel blok oldugunu göreceksiniz. Zaman yönetimi gerçekten zaman yönetebilirsiniz düsünmek saglar. Ama yapamam! Zamani! Bu sadece! 24 saat. 1400 + dakika her gün.

Bu bütün dersleri ve günlük sistemleri hiç iyi anlamina mi geliyor? Hiç de degil.
Ama önce Eger yapilmasi gereken bir zihin kaymasi vardir. Zaman yönetimi biz zaman yönetmek anlamina gelir, ama zaman idare edilemez! Zaman Yönetimi tipik zihniyet teknikleri ve ipuçlari uygulama hakkinda – ve bu ip uçlarina ya da sistem ne kadar etkili sorumluluk saglayabilirsiniz. Araçlariniz suçlamak size etkili yardim edecek degildir.

Bir gün bir saat yaratmanin anahtari SELF-YÖNETIM için zihniyet degisiyor!

Öz-yönetimi nedir? Mark Victor Hansen, kitap One Minute Milyoner, bu “sorumluluk kabul ve suçu döseme degil.” Diyor Ben öz-yönetim biz hayatimizin sorumludur kabul ile ilgili olduguna inaniyorum.

Bu senin hayatin olusturdugunuz seçimlerinizi oldugunu. Degil patronunuz ya da anne veya hükümet ya da yanlis zamanda yönetim sistemi veya baska bir sey. Evet, böyle seyler bir etkiye sahip, ama nasil kosullar görmek için seçim, yorumlamak ve yanit tercih nasil ne kadar etkili belirler ve, sonuçta, size hayatinizin durumu belirleyen seydir.

Bu korkutucu ve ayni zamanda heyecan verici. Bu senin hayatin için tamamen sorumlu olmak düsünmek korkutucu olabilir – ama bu kontrol altina almak ve gelecekte istediginizi olusturmayi seçebilirsiniz anlamina gelir.

Eger tamamen, yasam için sorumluluk kabul özyönetim bir zihniyet benimseyerek baslamak gerekir bir gün olusturmak ve ekstra saat için. O zaman daha fazla zaman yaratacak yeni seçenekler ve firsatlar görmeye baslayabilirsiniz.

Artik özyönetim araç bir parçasi olarak bu ‘etkinligi ipuçlari ve araçlari’ görmek ve sizin için çalisacak ne seçmek için seçebilirsiniz.

Adim 1 – degil zaman yönetimi ama öz yönetim.

Eylemler: Bir sonraki 24 saat içinde.

Eger duruma katkida nasil geçen hafta ve göz digerleri / kosullar olmakla suçladilar ne zaman yansitmak
Hedeflerinizi ve degerleri netlestirin. Onlar ne hakkinda gerçekten net ve neden sizin istediginiz?