sizin sartlarda yasam ve daha az israf baslar time_

Eski Romalilar gibi “Tempus fugit,” dedi. Zaman uçar.

Biz sik sik biz nadiren kisisel ve profesyonel hem de hayatimizin için ne anlama geldigini yansitmak duymak herkesçe bilinen bir gerçektir bu. Biz anlamsiz faaliyetleri ve erteleme üzerinde atik bu dakika ve saat, her seyden önce, bizim yasam yapilir disari olan seyler vardir. Bir gün biz aramak ve tüm nereye gittigini merak edeceksiniz. Biz bu süre boyunca ne yapiyordun? Büyük olasilikla, bu israf.

Ömrü boyunca hareket Insanlar etkili hedefler koyarak, ve zaman içinde kendi yolculuga mileposts gibi, bir gol digerine kasitli geçmeden bunu. Herhangi bir kendi manyak yolundan daire veya sapma dolasan zaman bosa ve yasam israf edilmektedir. Tabii, bu yol boyunca gül kokusu güzel. Ama onlari uyuklayan iyi bir fikir olmayabilir. Her sey onun sinirlari vardir.

Birçok kisi özellikle zor anlar sosyal zaman araliginda var. Toplanti insanlar ve arkadaslariyla vakit insan paha biçilmez bir bilesenidir hayat-bu hayat yasamaya deger kilan. Ama yine de, biz öncelik ve çaba diger alanlari ile sosyal yasam entegre etmek gerekir. Arkadas ve ortaklari önemsiz istekleri ve iyilik ile çok fazla zaman yutmaya izin vermeyin. Bazi onuru ile bu sayisiz yükümlülüklerin bazi çekilmek ögrenin. Iste bosa zaman araliginda için birkaç ipucu:

1. “Benim sekreter ile kontrol edelim …”

Ay için programiniza bir göz atin. Önceden takvim birkaç hafta grafik. Isyerinde bu önemli proje, ertelenemez seyler için ihtiyaciniz olan zaman engelleyin. Daha sonra, geriye ne görmek ve olabildigince bu istege bagli sosyal nisan uygun. Bu sekilde, parti biraz için zimpara tasi bir mola yaptiginizda, suçluluk duygusu, ya da nefesinin ensesinde bazi tarihi kalmadan yapabilirsiniz.

2. “Ben bir yagmur ki bir kontrol almak gerekir …”

Karsisinda birisi ariyor ve bir davet reddeden bir insan düzeyde, çok zor olabilir. Bu kisinin zarar vermek istemiyorum duygu-ve yani sira, kendinizi çok utangaç ya da düpedüz reddetme inhibe olabilir. En iyi yöntemlerden biri biraz gecikme oldugunu. Sonra, arama veya daha sonra e-posta o gün ve son, hiçbir kalp kirma oldugunu onlara, siz takviminizi kontrol etmek gerekir söylüyorlar. Onlari kolay asagi olsun. Belki baska bir zaman.

3. “Darn, kizimin piyano resitali o gün!”

Aile. Kimse bahane anlasmazlik olabilir. Aile yasak oldugunu. Birisi size bilmek bazi olayla ilgili olarak sizi davet ediyor zaman kaybi olacak? Yok anlamina gerekir. Sadece bazi hayat degistiren bir aile olay imal “Eger özledim eger karini seni öldürürüm.” Hayir bu bir ile savunarak var! Sen gelmek isteriz, ama bu konuda fazla seçenek yok.

4. “Ben çok yogun bir insanim …”

Tamam, bu biraz kendini begenmis geliyor. Ama bu uç genel kaymasi var. Birisi aptal davetiye ile bombardiman ediyor, sadece sizin oldum ne kadar mesgul hakkinda bazi genel yorumlar yapmak. Bazi aile sorunlari, bazi is tarihleri, ya da belki giderek kötülesen is gezisi karistirin. Belki de anne-in-law ziyaret ediyor. Belki de ve esi bazi özel zamana ihtiyacim var.

Degerli zaman kontrolünü geri alin. Hepsini zaman bir dakika, onlar sormak her zaman verirseniz çevrenizdeki insanlara parçalarim seni çignemek olacaktir. Bu dakika bir ömür boyu kadar ekleyin. Sizin sartlarda yasam ve daha az zaman israf baslayin!