örgütlenme için zaman yönetimi stratejileri

Eger sürekli kendinizi zaman tükeniyor buluyor musunuz? Eger her gün istediginiz ya da o zaman idare edebiliyoruz kendinizi daha faaliyetleri ile bulurum her seyi halletmek mi? Bu sorunlari ile ilgili olabilir, o zaman örgütlenme için biraz zaman yönetimi stratejileri gerekir.

Ne istediginizi bilin

Örgütlenme için baska bir zaman yönetimi stratejileri uygulamadan önce ne istediginizi bilmeniz gerekir. Hiçbir hedefleri var ve aslinda size verilen zaman elde etmek istediginizi bilmiyorsaniz o zaman kendinizi “hayir” diyerek gereken yerlerde bile, her seye “evet” diyerek bulacaksiniz. Eger ulasmak istediginiz bilmek size zaman yönetimi disiplinli tutar.

Lütfen Gol yazin

Ne istediginizi bilmeniz gereken zaman yönetimi stratejileri uygulamak için, ama ne istediklerini bilmek bile insanlar her zaman etkin bir sekilde zaman yönetmek yok için. Örgütlenme stratejileri de bu hedeflere yazmak içerir. Hayatta elde etmek istediginizi yazmak için biraz zaman ayirin. Size hayatinizin sonuna ulastiginizda insanlar hakkinda söylemek istediginiz nedir? Ne rüyalar yerine getirmek istersiniz? Bunlari yazmak ve daha sonra sizin tarafinizdan ve bunlari nasil elde hakkinda gitmek için gidiyoruz onlari elde ettik istediginizde söylemek hedefler belirler.

öncelik

Öncelikleriniz nelerdir? Örgütlenme için zaman yönetimi stratejileri uygularken sizin için en önemli olan hakkinda dikkatlice düsünmek ihtiyacimiz olacak. Birçok olasi faaliyetleri her geçen gün yolunuzu gelecek ve öncelikleriniz ne bilmiyorsaniz o zaman kendiniz yerine hedeflerinize ulasmak için çok önemli olan bu seyler daha tüm önemsiz seyler yapiyor bulabilirsiniz. Öncelikler bir to-do listesi yardimiyla düzenli olarak çalismis olmalidir.

bir to-do listesi olusturmak

Gol etkili zaman yönetimi stratejileri son derece önemlidir ama onlar da uzun süreli olabilir ve örgütlenme için diger stratejiler yoksa o zaman bu hedefleri gerçeklestirmek olmayabilir. Düzenli bir yapilacaklar listesi olusturun ve öncelikleri açisindan siparis. Sonra size hedeflerinize ulasmada ve sistematik to-do listesi üzerinden çalisabilir, sizin için en önemli olan seyleri gerçeklestirmek için bir uygulanabilir plan olacaktir.

Etkinliklerinizi kategorize

Güne isgal tüm faaliyetleri bakarken kategoride bir dizi halinde onlari yikmak çalisin. Bu siniflandirma iki düzeyde yapilmasi gereken. Öncelikle baskalarina devredebilir ne faaliyetler, yapmaniz gereken ne faaliyetleri çalismak, ve ne faaliyetleri tüm yapilmasi gereken aslinda önemli degildir. Atanabilir bu faaliyetlerin Delege, önemsiz faaliyetleri kesilmis ve sonra sadece yapabileceginiz yeniden kategorize faaliyetleri ve yapmak için önemli oldugunu. Bu tür is, aile, (saglik), sosyal, fiziksel, ruhsal, gibi kategoriler halinde bu listeye kategorize etmek isteyebilirsiniz

Bir haftalik planlayicisi kullanimi

Bir kez örgütlenme için zaman yönetimi stratejileri son bir haftalik planlayicisi kullanmaktir faaliyetleri siniflandiriyor. Size ve yukarida kategorize bu ihtiyaci olanlar faaliyetleri yapabilir zaman haftalik planlayicisi kez engelleyin. Farkli etkinlik kategorisi için farkli renkler kullanin. Haftalik planlayicisi doldurmak için düzenli olarak zaman ayirin ve daha sonra herhangi bir önemli olay özledim ve size hedeflerinize sadik degil emin olmak için her gün gözden geçirin.

ertelemek yok

Etkili zaman yönetimi en kötü düsmanlarindan biri erteleme oldugunu. Bu bugün organize almak için bu zaman yönetimi stratejileri uygulamaya baslamak önemlidir. Eger yarina kadar beklerseniz, uygulamaya koydu bu yüzden bugün baslamak asla.

Sonuç olarak, etkin zaman yönetimi gibi, ne istediginizi bilerek hedeflerinize yazmak, sizin için yapilacaklar listesi kategorize faaliyetleri öncelik ve bir haftalik planlayicisi kullanmak gibi örgütlenme stratejileri ile baslar. Bu zaman yönetimi stratejileri düzenli olarak uygulanan ve size hedeflerinize ulasmak ve yasam ile istediginiz tüm gerçeklestirmek saglamak için hemen basladi edilmelidir.