kimyasal bagimlilik için müdahaleler

Kimyasal bagimlilik / bagimliligi ile bas husus genellikle bir bagimli o / o güvenle kullanabilirsiniz inaniyor oldugunu. Ben hissediyor, düsünen bir kimyasal bagimli birey karsilasti hiç, diyor veya baska davranir. Bazilari bu vazgeçmek fikir-ve sonuç olarak, bazi ruhsal, ve digerleri, gerçek ölüm, ölüm-bazi zihinsel gereksiz orada var asla. Birçoklari için, “Müdahale” bir hayat kurtarmak için tek yoldur. Aileler ve digerleri (isverenler, ortaklari, arkadaslar, vb) maddeler için Müdahaleler (alkol, diger ilaçlar ve reçeteli ilaç) bagimliligi ile inkar kirmak yardimci olabilir.

Bagimliligi kalbi, tabii ki, insan psikolojik aci yankilanir. Duygu yasiyor insan konularda asiri sunlardir: duygu ezici ve dayanilmaz olan, ya da eksik ve kafa karistiricidir. Bagimlilik bir hayati kontrol etmek için bir yetersizlik çinliyor. Davranislarini ve maddelerin kontrolü kaybetme ve sonra, genellikle ayni zamanda arasinda alternatif Bu kisiler, onlar kontrol kazanmak ve korumak için birden fazla ve çesitli girisimleri uygulamak. Ilaçlar (alkol dahil) ilk çalistiklari için zorlayicidir, ancak fiziksel hosgörü ve gelisen azalmis psikolojik kapasiteleri sonuçta nedeniyle, kendi kendine düzeltme de girisimleri basarisiz. Intihar genellikle ölümcül bir alternatif haline gelmektedir.

Bagimlilari onlar isik gördükleri için degil yardimci olsun, ama isi hissediyorum çünkü. Bir sey kriz / bir degisiklik bu sarsintilari bir bagimli-bir birlikte geliyor. Daha sonra yardimci kabul yerine ilaç (lar) ile birlikte devam etmek için acil bir reaksiyon olur. Bu “sey” bir müdahale oldugunu. En müdahale alkollü / bagimlisi ve aile için kisisel trajedi bir karmakarisik oldugunu. Örnekler mali harabe, bosanma, hapsetme, çocuk istismari / ihmali, siroz, zihinsel ariza ve sonuçta ölümdür. Ruh sagligi, biz kendi kendine veya diger zararli birisi taahhüt. Neden birçok isveren, önemli olan kisilerden, ve bagimlisi kisi ile onun / onun gizli anlasma farkinda degil profesyoneller? Bagimliligi hakkinda daha fazla bilgi için sevdiklerini ve çok profesyoneller arasinda direnç nedir? Neden kimyasal bagimli birey için bir “alt” yükseltmek yardimci degil? Intihar genellikle ölümcül bir alternatif haline gelmektedir.

gerçekler:

• her sekiz Amerikali biri% 40 bir ‘çifte teshis’, ya da eszamanli ruh sagligi / anksiyete sorunu olan ile, alkol / uyusturucu ile önemli bir sorun vardir.

• Yaklasik 27 milyon Amerikali ya düzenli olarak yasadisi uyusturucu kullanimi ya da “agir içenlere.
Bunlardan, yaklasik 16 milyon acil tedavi ihtiyaci oldugu tahmin edilmektedir.

• 18 yas olarak, tüm gençlerin yaklasik% 12 yasadisi uyusturucu kullanicilardir.

• en bir tedavi edilmemis alkollü tibbi maliyetleri en alkolsüz tibbi maliyetleri göre yaklasik% 300 daha yüksektir.

• yasadisi uyusturucu kullanicilarinin yaklasik% 70’i istihdam ve isyeri devamsizlik önemli ölçüde katkida yeniden, kaza ve yaralanmalar, verimlilik azalmis sigorta giderleri, çalisan devir maliyetleri ve on-the-is siddet artmistir.

• madde bagimliligi kaynaklanan bizim topluma tahmini yillik dogrudan maliyetinin fazla 250 milyar dolar.

• Genellikle kimyasal bagimlilik, ilgili ruh sagligi sorunlari ile birlikte, ABD karsi karsiya oldugu ciddi saglik ve sosyal sorunlarindan biri haline gelmistir kabul edilmektedir (Kaynak:. SAMHSA – ABD Madde Kullanimi ve Mental Saglik Servisleri Uygulamasi)

çözeltisi:

Korkunç istatistik ve basarisizligi ragmen “uyusturucu savasi,” umut ve iyimserlik için neden yoktur. Çesitli çalismalar tedavinin etkinligini göstermistir. Kimyasal tedavi katilmak bagimli insanlarin, kendi alkol ve uyusturucu kullanimi azaltmak onlarin suç azaltmak, elde etmek ve istihdam saglamak, sosyal ve kisiler arasi isleyisini gelistirmek ve fiziksel sagligini gelistirmek.

Ana benim “Müdahale” topraklari Dogu sahil olmustur. Ben de Amerika Birlesik Devletleri arasinda egitimli müdahalecileri ile sözlesme. Birçok aile, çesitli sosyo-ekonomik düzeyleri, etnik ve yasam yürüyüsleri, örnegin, doktorlar, mavi yakali isçilere avukatlarinin ikili tanisi kocalari, esleri, önemli diger (ler), arkadas (lar), vb zorluklar getirdi. Bir yüzyilin neredeyse dörtte degerlendirme, Müdahale ve danismanlik / psikoterapi dahil edilmistir. Ben de karsi-de etkiler her zamanki yogun dahil, tamamlayici tedavi hizmetleri ve egitim ve bagimlilik degerlendirme ve tedavisinde ruh sagligi uzmanlari için özel egitim vermek.

Son 23 + yildir ben yaratici onlarin bir / isçi bagimliligi için yardim almak sevilen yardimci aileleri ve isverenler yardim müdahale var. Benim Müdahaleler ustalikla çerçeveli ve zamanlanmis. Dertli kisiye konusma – Ben diger önemli (ler) bakim ve gerçek bir yer bulmak empati-olmadan gösterdi davranissal karar ve sikinti yardimci usta duyuyorum. Bu alan “Müdahale” olarak adlandirilir. Bu suçlamak ya da karsi karsiya degildir. Bu haslama veya shaming degildir. Bu aile, isveren ve bagimlisi saygi-için çok gerçek ile yapilir. Stilim bir% 85 basari oranina sahiptir. Müdahale sayesinde, kimyasal bagimli birey, kendisi için bir firsat olabilir. Ne olursa olsun sonuç, benim hizmetleri saglamak aile üyesi, isveren, diger (ler) gizlice anlasmak artik için bir firsat olacaktir.

Benim Müdahaleler yillardir bana bir parçasi olmustur ses, psikanalitik egitim ve manevi ilkelere dayanmaktadir. Benim müsteri için girisim (ler) her zaman duygusal kabul ya da bir degildir “hazir.” Ancak, bir kimyasal bagimli bireyin alt yükseltir “kurtarma” bir süreçte ilk adimlari vardi ki dogru degerlendirme ve tedavi baslayabilir bu yüzden.

Tarafindan ve büyük az ya da hiç ruh sagligi egitimi ve deneyimi olanlar “müdahaleler.” Yerine aile üyeleri, arkadaslar, vb ve genellikle Müdahaleler ile gizlice anlasmak yapabilirsiniz. Birçok kendileri ve / veya kimyasal bagimli kisi yardimci olmak için ne yapmam gerektigini bilmiyorum. Birçok ruh sagligi klinisyen az ya da hiç bilgi / “dogru” bagimliligi bilgi, egitim ve deneyime sahip. Bir kimyasal bagimli kisi ile müdahale ciddiyetle çalisin ve sik sik basarisiz olur.

Ben kapsamli ve genis bagimliligi deneyime sahip bir Sertifikali yatiyordu Psikanalist duyuyorum. Bir NYS CASAC ve lisansli Klinik Sosyal Hizmet Uzmani duyuyorum. Ben staj ve müdahale uzun yillar bagimliligi alaninda ve hayatimin üçte ikisi için kisisel kurtarma olmustur. Iki çok nitelikli psikanalistler benim bagimliligi cevapsiz! Bir yoksunluk inanmiyordu. Ben önemli sorunlari çözülmüs, diger düsünce, ihtiyacim / içmek istemem. Nasil aptal! Ben bir bagimli degilim. Ben itidal elde gibi her ikisi de ögretti.