ilk 3 zaman yönetimi ipuçlari

Orada, etkili zaman yönetimi yaklasim birçok yolu vardir, ve sizin için en uygun olani özel ihtiyaçlarina baglidir. Ancak, herkes halletmek, böylece onlari daha etkin bir sekilde zaman geçirmek yardimci olacaktir alabilir bazi eylemler oldugunu bulduk.

Yani, ben sizinle paylasmak için gidiyorum ne daha etkili ve zaman ile üretken olmak için çalisirken akilda tutulmasi gereken en önemli üç sey olduguna inaniyoruz.

Eger eyleme bu ipuçlari koymak önce, kisa bir süre için oturup gerçekten simdi ve gelecekte, zaman geçirmek istiyorum nasil düsünmeye davet ediyoruz. Gerçekten ne istedigini konusunda kendinize karsi dürüst olun ve size hayallerinizi için amaç için tesvik ediyoruz.

1. Eski aliskanliklari kirma – bu asagi gelince, çogumuz bizim zaman harcama için ne bir oldukça iyi bir fikrim var. Ancak, hayal ve gerçek arasindaki fark oldukça dramatik olabilir. Eger zaman yönetmek istiyorsaniz etkili eski aliskanliklari kirmak gerekir. Örnegin çok fazla TV izlerken, zaman etkin kullanimi olmayan aliskanliklari belirlemek ve hayattan onlari ortadan kaldirmak. Eger herhangi bir kötü aliskanliklari bir defada ele alinmasi veya iyi bunalmis hissedebilirsiniz yok. Yavas yavas götürün ve her seferinde bir kötü aliskanlik kurtulmak.

2. Kisisel yönetiminin dört Ds – Do it, bu erteleme bu temsilci, ya da birakin. Neredeyse üzerinde zaman harcamak her sey bu kategorilerden birine sigabilir. Yani, yapilmasi daha sonra bunu yapmak, bunu yapmak için bir baskasi olsun, ya da hiç yapmayin. Bu basit ve daha iyi sonuçlar elde onun sik sik basit adimlari gelebilir.

3. Zaman wasters kaçinmak – Zaman Wasters vardir her yerde böylece onlari tanimlamak ve daha basarili almak istiyorsaniz bunlari önlemek için ögrenmek zorunda kalacaktir. Zaman wasters birçok sekil ve formlar gelir ve hatta farkinda olmadan güne içine yiyebilirsiniz. Sadece bir fikir vermek için, zaman kaybetmeyin yapabileceginiz seyler telefon, e-posta, daginikligi ve internet bulunmaktadir. Mükemmellik isteyen ya da çok fazla fikir sahibi olmak gibi tanimlamak için zor olan zaman wasters vardir.