-Duygusal yigilmayi-can basari engellemek

30 yil boyunca ben onlarin hedeflerine ulasmak için insanlarla çalisiyoruz, onlarin basarisi için en büyük engellerden biri oldugunu tespit ettik “duygusal karmasa.” Duygusal daginikligi olumsuz geçmis, kendini sinirlayan inançlarindan duygular ve hayatiniza tasan diger insanlarin duygusal yigilmayi tutmak için sinirlari zorlamak için basarisizlik olusmaktadir.

Negatif duygular öfke, üzüntü, aci, korku, suçluluk, hayal kirikligi ve kaygi gibi duygular vardir. Bunlar olumsuz bir deneyim oldugunda sik sik hissediyorum duygular vardir. Bu duygular deneyim bitti süre sonra onlara asmak duygusal yigilmayi bir parçasi haline.

Bu durumda, sik sik bize bir durum garanti çok daha yogun tepki yol açan, stoklanmis duygularin yillik deger ile mevcut duruma tepki. Insanlar asiri tepki oldugunu söylemek ise, geçmis tecrübelerden tasiyan olabilir olumsuz duygulari daha yakindan göz atin. Hala yil önce oldu bir sey hakkinda öfkeli hissediyorsaniz, bu duygusal daginikligi (ve zevk) su anda içinde yasam yolunda oluyor olasidir.

Duygusal karmasa da sinirlayici inançlari olusur. Bu bizim durur ya da bize sinirlar herhangi bir inançtir. Biz agriyi azaltmak için bu inanç olustugunda Genellikle bazi olumsuz deneyim, yanit olarak olusturur. Ne yazik ki, bir kez bir inanç formu, bu bilinç bilinçsiz ve disinda olma egilimindedir. Inanç negatif olsa bile, bu kendiniz ya da durum hakkinda olumlu seyler görmezden anlamina gelse bile, dogru yapmak için kanit arayin.

Kadar ve, “” Ben kurbani degilim, ben bunu yapamam “,” Yeterince bilmiyorum “”, ben basari hak etmiyorum “, sinirlayici inançlarin örnekleri” Ben yeterince iyi degilim “dir üzerinde. bir sinirlayici inanç hemen hemen her sey olabilir.

Sadece yukari fiziksel yigilmayi yiginlari gibi ve ne kaynaklari görmek için zor hale hayatinizi devraldi, duygusal karmasasini düsünme ve davranma basarisiz kaliplari sikismis tutar.

Eger bilinçaltinda onlara inaniyorum çünkü sinirlayici inançlari kesinlikle, basari ezmek olabilir. Onlar olma yetenegine sahip ve ne geçmiste oldu simdi ne belirleyecek inanarak sikismis tutmak tüm varlik sizi sinirlar.

Insanlar bazen bir sey tarafindan durduruldu hissediyorum ragmen, duygusal karmasa oldugunu tanimaz. Onlar bizim farkindalik disinda oldugu için duygusal karmasa olusturan olumsuz duygu ve sinirlayici inançlari ortadan kaldirmak için zor olabilir. Onlar bilinçsiz ve seyler karisiklik, yüzeyin altinda uzak chugging, bir bilgisayar virüsü gibi çok çalisir.

Duygusal yigilmayi mücadelede size geçmisten engeller, duygu ve inançlarindan ayrilmak yardimci olabilir. Bu uzun bir süreç olmak zorunda degildir. Anahtar duygusal yigilmayi bakmaya baslar ve gitmesine izin istekli olmaktir.

(C) 2009 linda Pucci, Ph.D.