etkili zaman yönetimi etkili zaman yönetimi bu düsmanlarini ortadan kaldirmak

Etkili zaman yönetimi hepimiz için çaba gereken bir hedef oldugunu ve mükemmel ulasilabilir bir hedeftir. Ancak, her gün orada elimizden geleni engellemek için tehdit is yerinde güçleri vardir ve biz bu zaman Wasters için dikkat sürekli olmasi gerekir.

Zaman wasters ile ana sorun, çogu zaman biz bile onlar hakkinda bilmiyorum çok ince olmasidir. Yine de her gün saat içine yemek ve etkin zaman yönetimi bizim girisimleri berbat edebilir. Bu yazida bas suçlulari ve ne onlar hakkinda yapabileceginiz bazi tanimlamak için gidiyorum.

Televizyon – hepsini büyük zaman defolu mal. Evet% 70 – Birçok kisi televizyon izlerken bos zamanlarinda% 70 harcama! Bu bizim bos zaman neredeyse dörtte üçü gitti. Bunu size ne için ve yerine o zaman yapabilecegini tüm diger seyler düsünmek izin için tesvik ediyoruz. Elbette favori gösteriyor izleyebilirsiniz. Sonra bir kez sizin gibi göstermek zevk baska bir sey yapmak bitti, ya da verimlidir.

Clutter – Bu zaman sasirtici miktarda yiyebilirsiniz çok daha ince zaman defolu mal oldugunu. Çalisma alaninizi temiz ve uygun bir dosyalama sistemi kabul olsun. Ayrica ev etrafinda aliskanliklari temiz olmaya çalisiyorum. Bunu yaparsaniz, her seyin kendi yeri vardir ve daha verimli çalisma olanagi saglar bulacaksiniz.

Telefon – Telefon is için önemli bir araçtir ve sosyal hayatini gelistirir. Ancak, ayni zamanda kesintiler bir istenmeyen kaynagi olabilir. Telefon kullanmaniz kendinizi disiplin ögrenin. Bir günün belirli saatlerinde aramalar için kendinizi kullanilabilir hale, bir telesekreter hizmeti kullanmak ve almak ne zaman aramalari onlari kisa ve noktasina olun.

Bu etkili zaman yönetimi düsmanlarinin sadece üç, ama çok daha fazla var. Ayrica internet üzerinden ve e-posta üzerinde zaman israf dikkat; katilan zamanli toplantilar israf ve temsilci basarisiz.