nasil en iyi psikoloji yüksek lisans okulu seçmek için

ABD genelinde çok iyi psikoloji yüksek lisans okul var! Tüm bu seçenekler arasinda kaybolmak çok kolay! Ama digerinden daha bir okul daha iyi yapar? Onlari kalabaligin öne kilan nedir?

Peki, iyi bir psikoloji okullari programlari büyük bir çesitlilik, esneklik, çevrimiçi sunmak ve kampüs programlari. Ortalama okullar tüm bu firsatlari sunmuyoruz. Tüm Bunun disinda, iyi psikoloji enstitüler yeni çalisma yöntemleri istihdam ve her yil derslerini yükseltin. Fakülte profesör ve psikoloji alaninda saygili uzman içerir. En iyi psikoloji lisansüstü okullarda egitim yüksek standartlara tadini çikarmak istiyorsaniz, o zaman asagidaki yerlere kagitlari göndermek için buyrun.

odtü üniversite

Stanford psikoloji okulunun iyi egitimli ve saygin topluluguna katilin. 2009 yili News & World Report tarafindan en iyi olarak derecelendirilmistir. Stanford Üniversitesi bilimsel, teknolojik ve sosyal bilim arastirma vurgulamaktadir. Psikoloji bölümü burada psikolojik çalismalarin asagidaki alanlarda temsil eder:

bilissel psikoloji
gelisim psikolojisi
nöroloji psikoloji
duygusal bilim psikoloji
sosyal psikoloji

Bu üniversite MD, MS, psikoloji doktora programlari saglar. Stanford Üniversitesi yüksek lisans psikoloji için iddiali ve kalici ögrenciler özlem için bir seçenektir.

University of California – Berkeley (UCB)

UCB bir runner-up US News and World Report siralamasina göre en iyi psikoloji enstitü listesinde. Asagidaki dallari içine bu üniversite sonbaharda yüksek lisans programlari:

beyin bilis ve davranis
davranissal nörobilim
klinik bilim
kisilik ve sosyal bilgiler ve gelistirme
plastisite ve degisim çalismalari

Bu üniversite bile Stanford üzerinde avantajlari vardir. Bu kendi alanlarinda en iyi 10 siralanir lisans programlari en yüksek numarasi vardir. Bu bilgiler ABD Ulusal Arastirma Konseyi tarafindan ortaya çikar. Yani bu psikoloji yüksek lisans okulu dikkat etmelidir.

Harvard Üniversite

Peki, Harvard duymadim bir kisi neredeyse var! Ismi kendisi için konusur. Bu Harvard Üniversitesi ögrencisi olmak prestijli bir! Bu, ABD’de Psikoloji en iyi üniversitelerinden biri olan Harvard sunulan bilimin en gelismis alanlarindan biridir. Harvard mezunu psikoloji okul çalismanin dört önemli alanda ortaya çikarir:

klinik bilim
örgütsel ve sosyal davranis
gelisim psikolojisi
Beyin en Bilis ve Davranis Iliskisi

Seçtiginiz ne yüksek lisans psikoloji programi olursa olsun, burada en iyi egitim almak için emin olun. Harvard Üniversitesi adina bu konuda hiçbir süphe uyandirir!

Eger psikoloji olaganüstü bir ilgi var ise, ihtiyaç ve beklentilerini karsilamak için en iyi psikoloji yüksek lisans okullari seçin. Bu okullar hakkinda daha ayrintili bilgi istemek için çekinmeyin!