kisisel zaman yönetimi, etkili olan odaklandik

Kisisel zaman yönetimi verimlilik tahrik veya etkinligini sürülür? Verimlilik dogru ilk kez seyler yapiyor geliyor. Hiç dogru ikinci kez bunu yapmak için zaman olacak ne zaman dogru ilk kez bunu yapmak için zaman yoksa atasözü, gider. Belki de asil soru, “hiç yapiyor olmalidir” nedir?

Kisisel zaman yönetimi sonuçlari ile faaliyet karistirmayin. Örnegin, bir satis kisi tüm müsteri dosyalari renk kodlu ve özenle organize almak gün harcayabilirsiniz, bu yüzden hemen bir dosyaya erismek ve kendi parmaklarinizin ucunda ihtiyaç duyduklari tüm bilgilere sahip olabilir. Bu kesinlikle etkinligin artirilmasi bir örnek, ama etkinligini artirmak mi? Eger dogru seyler yapiyoruz zaman etkili konum. Dogru seyleri insanlar üretmek için ödediginiz sonuç olan seylerdir. Satis kisi durumunda, hiç kimse sirket en iyi dosya ve dosyalama sistemi için satis kisi ödüyor. Satis kisi yeni müsteriler güvenli ve mevcut ya da eski müsterilerden tekrar satis elde etmek için ödenir. Satis temel hedefidir ve satis kisi satis faaliyetlerine agirlik oldugunda böylece etkili olan dogru seyler odaklandik.

Üretim sonuçlari ile mesgul olmak karistirmayin. Bu sonuçlar ile hiçbir alakasi yok seyler yapiyor hakkinda çok mesgul olabilir. Ne yazik ki, genellikle bile kendinizi bu yogun tuzaga yakalanmak izin verdiginiz zaman fark yoktur. Eger is ya da is kisisel üretken olmak için ne anlama geliyor? Aslinda bu üretken faaliyetleri ne kadar is gününün harciyorsunuz? Burada ciddiyim, ben aslinda gerçekten bir hafta boyunca her gün yapmak ödeme faaliyetleri için ne kadar zaman izlemek ve sonra hafta toplam ile gelmek istiyorum. Ben sok olacaksiniz tahmin. Arastirma sirket daha yukari size gerçekten bir zaman etkin kullanimi olan seylere harcamak daha az zaman oldugunu göstermistir.

Kisisel zaman yönetimi amaci, yogun is aktarmak ya da ortadan kaldirmak için olmalidir. Eger baskasina aktarmak ya da tamamen ortadan kaldirabilir artik ne faaliyetleri yapiyorsun? Bunu yapmak olsaydi, etkili is için kullanmak ne kadar zaman serbest olur?

Ne kadar kisisel tatmin size kazanç olur ve size etkin çalismalar harcadiginiz süreyi artis ise ne kadar stres kaldirmak olabilir? Eger etkili çalismalari her geçen gün sadece bir ek kesintisiz saat harcama odakli ne? Size ulasmak için ödeme sonuçlar açisindan içine ne çevirmek istiyorsunuz? Eger transfer veya yogun is yok, nasil daha az stres, gerginlik ve gereksiz yigilmayi size hayatta olurdu?