halka açik ücretsiz Records_ erisim için rehberlik

Kamu kayitlari kamu serbestçe erisebilecegi kayitlari olmak içindir. Onlar kolluk, mahkeme ve diger devlet kurumlari dahil olmak üzere çesitli devlet daireleri, saklanir. Ayrica online ulasilabilir. Bu kayitlardan erisebilirsiniz birkaç yer vardir.

Eger ücretsiz kamu kayitlari arama gerçeklestirmek için devlet kurumlari kullanmak için karar, önce bir yazili istek vermek ve ofiste sunmalidir. Bu istek gözden geçirilecek ve verilecek izin birkaç gün sürebilir. Bir kaç gün içinde bir kez daha hatirlatmak gerekebilir. Istekler devlet daireleri önceligine göre gidin çünkü genellikle, onaylanmasi için zaman ayirin ve ilk acil istekleri ilgilenecegim. Ayrica küçüklerin ve ayni zamanda su anda gerçeklesiyor durumlarda dahil erisim izni verilmeyen bazi kayitlari, olabilir.

Dönüsümlü olarak kisinin adini veya adresini ve bu ile arama yazarak Yahoo ve Google gibi, ücretsiz kamu kayitlari arama yapmalari için arama motorlari kullanabilirsiniz. Sonuçlar yüzlerce geri gelecektir, ama size ellerini alabilirsiniz bilgi sinirli olabilir görülmüstür. Degil birçok kisi tüm kisisel bilgilerini çevrimiçi birakin olmasidir. Bir profilde bir yere girmek bile, sadece sinirli bilgi oldugunu. Arama motorlari World Wide Web üzerinde bir yerde kisi tarafindan birakilmistir sadece bilgi geri getirmek için kapasitesine sahiptir.

Bu makale hakkinda daha fazla bilgi için Public Records ziyaret etmeyi deneyin