hizli okuma ipuçlari

Hiç zamaninda bir sürükle olmadan bir üçleme daha hizli gazete tarama veya bitirmek istedi mi? Eger malzeme okuma hizini artirmak, hedeflerinin bu tür gerçeklestirmek için siddetle tavsiye edilir.

Bugün, göz önünde birçok farkli yaklasim vardir ve bir hizli okuma programi kullanarak ilgi oldugunda, basarili okuma hizi halinde yolculuk yapmak için ipuçlari bir avuç da vardir. Asagida genel ilerleme artirmak için dikkate alinmasi gereken birkaç öneri bulacaksiniz:

Küçük harflerle metin yanlislikla satirlari atlamak için bir birey için daha kolay hale getirir, çünkü bir hizli okuma programi baslatirken 1) daha büyük bir font görüntülemek kitaplari pratik daha iyidir.

2) Yeni hizli okuma teknikleri egzersiz için, bir kitap ya da zaten okudum edebiyat diger parçasi okuma uygulama önerilmektedir. Bu, bir kisinin kelime atlama metin tüketiminizi zarar vermez okuma yumusak bir akis tutmak için kullanilan yardimci olur.

3) gözlerini kursun parmaginizi veya el kullanirken, yavas bir hizda ile ise baslamak için önerdi, ama yine de yeteneklerini meydan edilir. Kendinizi iterek ayrica anlama becerileri ile düzeldi ne kadar iyi görmek için bir sayfa ya da iki elinizi ayak uydurmak için çalisiyor demektir. Zamanla, elinizi hareket ve hareket hizinda okumak mümkün olacak.

4) bir hizli okuma programi izlerken, bu anlama izin ve dinlenme ve yenilemek için zaman odak sik sik ara verin için önerilmektedir. Her saat veya yarim saat için, basit bir bes dakika ara almalidir. Bu ayni zamanda gözlerinizi saglikli tutmak ve göz yorgunlugunu gelisimini önlemeye yardimci olacaktir.

5) bu düzenli zevk yayinlarin bazi türleri engel olabilir, ve hizli okuma kapali açmak için ögrenin. Örnegin, okuma siir, gizemleri ve bilim kurgu parçalari bir bir yazar zanaat ve duygu kabul etmek zaman alir zaman daha eglenceli ya da içten olur.

6) yerine hizli okuma egitmek için parmaginizi kullanarak – bir kart dolasip gözleri engeller olarak, çevresindeki metin ile ilgili belirsizlik olusturarak bireysel yardimci olabilir ki, bir dizin karti veya yer imi deneyin.

7) ilerleme Ölçer ve tamamen okuma keyfi azaltmak egilimindedir hizli okuma sinirlamalari ögrenmek. Bazen, son derece hizli okuma aslinda uzun vadede anlama azaltabilir.

Amaç anlama artirir ve okuyucu daha aktif ve odaklanmis olan bir orta bulmaktir. Bazi hiz okuyucular sekilde almak için okuma onlarin hizli bir hizda izin verdigi önemli detaylari kaçirmak bir egilim var.

8) Bir hizli okuma programi satin düsünerek, bu iddialari satin almadan önce bir ürün üzerinde arastirma yapmak önemlidir. Bir hizli okuma programi daha net bir resim elde etmek için iyi bir yolu ana web sitesinde veya bir forum ya da tartisma panosu boyunca ya deneyimlerini paylasti önceki alicilar referanslari okumaktir.

9) Metin daha iyi anlayabilmeniz için, beden ve zihin iyi dinlenmis olmalidir, çünkü bir hizli okuma programi girerken iyi bir gece uykusu almak önemlidir.