“Güzel bir zihin” kullanimi ve korku üstesinden nasil

Burada korku ve bu konuda ne yapabilirim hakkinda korkutucu gerçektir.

Korku kaçinin ve büyür. Korku etrafinda dans ve her zaman bir sonraki partiye davet almak için bir yol bulur. Caddenin diger tarafinda yürümek ve bir sonraki kösede bunu karsilayacak.

Eger yeryüzünün uçlarina giderseniz Aslinda, size arazi için ne hangisi sonunda bulabilirsiniz.

Korku kendi basina gitmez. Sadece daha büyük olur ve daha slyness ve daha az uyari ile hayatinizi sinirlamak için devam ediyor.

Ben ilham verici ve canlandirici gelmiyor biliyorum. Eh, ben korku icat etmedi. Ben sadece nasil çalistigini söylüyorum. Ve ben de ne bu konuda ne ve olasi kalori en az miktarda tüketmek söyleyebilirim.

Korku kabul ve bunu görmezden.

Ben “A Beautiful zihin,” izlerken bu fikrim var Russell Crowe rol aldigi, 2001 En Iyi Film kazanan. Bu Nobel ödüllü matematikçi John Nash ve sizofreni ile yaptigi savas hikayesi.

Film (eski oda arkadasi, bir yegeni ve Savunma ajan bir Bölümü) Üç karakter Nash zihninde olusturdugu halüsinasyonlar vardir. Filmin sonunda, Nash, henüz kendi varligini kabul onlari görmezden basariyor.

Filmin Nash biyografisi ve sizofreni tedavisi ile bazi özgürlükler alir ragmen, korku ile basa çikmak için bir yol önermek yok. Bu kabul ve bunu görmezden.

Bu basarisizlik korkusu, topluluk önünde konusma, ya da bir sekilde aptalca görünen gibi bir korku için harikalar yaratabilir. Bu durumda, fiziksel tehlike degildir. Ancak, benlik saygisi kadar patlama ve yogun bakim basari potansiyel koyabilirsiniz. Ve en ne bu teknigi önlemek yardimci olur.

Bunun nasil burada.

Derin bir nefes alin. Sadece uzak bir ufuk üzerinde bir noktaya bakarak sanki bakislari yükseltmek.

Eger sinir almak için neden olan bir korku akla çagri, gerginlik ya da huzursuzluk duygusu hissediyorum. Aklini bu korku hayali bir fiziksel form vereyim. Filmde Nash gibi, bunu bir kisi olun.

“Bu kisi bana ne olurdu?” Bu sorunun cevabi oldukça degil kendinize sorun. Bu hayali kisi, tereddüt ertelemek, ya da basarisizlik için kendinizi ayarlamak gerekir. Gönderdigi anlasilacagi gibi Bunu yaparsaniz, size, sonsuz hazirlamak sayisiz diger görüsler aramak, baska bir daha heyecan verici bir firsat bulmak, ya da kendinizi eylem vazgeçirmeye olacaktir.

Yani burada tekniktir. Bu hayali kisi kabul ve onu göz ardi ya da onu. Ne kadar basit olabilir?

Ben hatta korku bu hayali görüntüye onay kisa bir fiziksel selam vermek ve daha sonra hareket içine almak oldugu görülmektedir ettik.

Ve bu gerçek anahtar. En kisa sürede size hayali rakam kabul olarak hareket alin. Tereddüt, “Bu aptalca” gibi hissediyorum ya da ve teknigin etkinligini hizla düsüyor ile iddia.

Bu filmin sonunda Nash ne aslinda var. Halüsinasyonlar asla terk. Ancak, o onlari görmezden ve hayati hakkinda gitmek ögrendi.

Korku ile ayni islemi uygulayin.

Bir süre sonra, ancak bunu neye benzedigini hatirlamak mümkün olacak. Sen bu yüzden ilk etapta oldugunu unutacak bu korku görmezden için kullanilacaktir.

Ve bu güzel zihin nasil kullanacaginiz.