benlik saygisi gelistirmek için nasil kesfetmek

Son derece sosyal ortamlarda utangaç misiniz? Isyerinde ya da ilgi biriyle stresli durumlarda da mide bu batma hissi alir miyim? Eger gerçekten ne yapmak istediginizi yapmak için görünmüyor neden kendi kendine konusma negatif ile akli kaybediyor? Istahinizi hiç yok? Uykusuz geceler hayal kirikligi sonuçlari üzerinde kendinizi dayak mi?

Orada yukarida listelenen belirtiler için pek çok neden vardir ama gerçekten is yerinde ya da gerçek dünyada, benlik saygisi bir iliski içinde olmadigini düsük kaynaklanan zararlar bahsediyorum.

Sen sosyal garip, aptal, yakisikli, güzel degildir hissedebilirsiniz, ve benim en sevdigim – sevdim.

Ve birisi benlik saygisi düsük olurdu birçok nedeni vardir. Bu makalenin kapsami disindadir ve kesinlikle güvenilir bir profesyonel … en “korku” ile ele alinmalidir travmatik nedenler, disinda sadece vardir – korkulari.

Ben çok basit açiyorum ve ne oldugunu biliyoruz argüman yapabilir? Dogru olurdu! Ben söylüyorum tüm “Neden korkular çok lanetlemek karmasik olmak zorunda?” Ben de söyleyebilirim; “sorunu ile basa çikmak için Occam’in Razor kavramini kullanmayin Neden – kez ve herkes için?”

Occam’in Razor baslica asina olmayanlar için: sadece her seyin esit oldugu bu, en basit çözüm iyi bir olma egilimindedir anlamina gelir.

Korkularini çözmek için en basit çözüm bu konuda mükemmel bir kitap okuyarak bulunan araçlari kullanarak olacaktir. Iyi bilgi bit ve kesik kesik kullanmayi deneyin Neden

Onu baslatmak için, korku ile dogmus degildi fark. Büyüdügümüz gibi toplumsal norm ve etkileri ile bize kosuluna.

Yine, utangaç dogmus degildi … ne zaman toprak kendilerini bebekler allik yok.

Ancak, özgüven eksikligi için önemli nedenlerinden biri zorbalik gelen olurdu kabul edecektir. Aslinda, okulda zorbalik oldu. Ben benim erken yirmili için özgüven eksikligi vardi. Okuldan tüm agresif aptallar benim yetiskin yasamda artik olmalarina ragmen … Hala özgüven eksikligi travma tasidi. Kendinden süphe, öfke ve-adi-it. Sonra bir gün, ben artik bir kurban olmak istemiyordu karar verdi.

Bu kararin netlik Ben sadece ne yapmasi gerektigini biliyordu o kadar açikti. Ben, dövüs sanatlari bir egitim alarak tüm korkularimi karsi karsiya kamu konusma korkusu üstesinden gelmek için bir Toastmaster Kulübü katildi ve kadinlarla konusmak için kendimi iradeli.

Bunlardan herhangi kolay? Hiçbir halt! Ama ben yaptim ve bunu yapmak için kendimle gurur duyuyorum. Gördügüm kadariyla, ben ayni yolu devam ve büyük mutsuzluk yol açacak hiçbir sey … yapmak VEYA! Çünkü Aslinda MASIF EYLEM almak ve korkularimi kovmak ve yapmak istediginiz her sey basarili olmak olabilir.

Bir baska güzel örnek … nasil opera sanatçisi, Paul Potts hakkinda? Eger bir yerde bir magarada sikismis sürece, bu 36 yasindaki adam her seyi ona karsi gidis vardi. Saglik sorunlari, büyük kisisel borçlari, ve bir opera yildizi olma hayalleri kesik. Ve yine de BIR SÜRE çalisti ve TV kazandi – “. Ingiltere’nin Got Talent” O sadece sogukkanli Bay Simon Cowell de dahil olmak üzere uzak herkes patladi. Ben opera gibi hatta olmayan kisiler ile konustuk ve Paul Potts ‘sesiyle sadece katli idi. Daha önce onu hiç duymadim, ben siddetle youtube yaptigi video çikisi kontrol etmek için çagiriyorum.

Ama Paul temel sorun özgüven eksikligi oldu. O okulda zorbalik oldugunu daha sonra kabul etti. O kendini süphe ile doluydu ve aslinda bir noktada intihar düsünmek yeterli sarsilmisti.

Ve onun röportajda sonraki ne biliyor musun? Onu denemeye devam için irade verdi çünkü O aslinda eski iskence tesekkür etti. Ben sadece saskina dönmüs oldu!

Benim en sevdigim yazarlardan biri Napoleon Hill adinda bir adam oldugunu. Otuz yil önce ölmesine ragmen, onun günlerde – Napoleon Hill kisisel basari alaninda bir devdi. Ve onun tirnak birinin hatirlatti – “Eger korku ücretsizdir zaman, yasamakta özgürdür.”

Eger korku serbest zaman, hayatin sundugu firsatlari sinirlar kilit KAPALI atmak. Sen her zaman istedim hayat yasamaya baslar!

Ben size kütüphaneye ya da bir favori kitapçiya gidin ve “Gözdagi ile Kazanma.” Basligi misnamed adiyla Robert Zil tarafindan yazilmis kitap edinmenizi öneririz. Robert gerçekten kendinizi korkutmak izin vermeyin ne zaman kazanacak demektir. Bu mükemmel ve okunmasi kolay bir kitap. Bu kitap o bir emlak komisyoncusu olarak ele is adamlari ile Robert erken deneyimi kazanilmasini öngörmektedir ragmen … Bu kitabin toplumun genis spektrumlu üzerine uygulanabilir CAN.

Ben gerçekten tavsiye baska bir kitap Maxwell Maltz tarafindan “Yeni Psiko-Sibernetik” dir. Bu kitabin amaci, rahat ve sonuçlar odakli olmak çogumuz su anda ne yaptigini daha çok daha iyi bir yol olabilir gerçeklestirmektir.

Benim önerim açik bir zihin tutmak ve korkularini çözüm saglayan diger kaynaklar çalismaktir. Daha kalifiye insan kendine güven olusturmak için etkili kitap yazdim tekerlegi yeniden icat etmek gerek yoktur. Eger korkular sürgün olabilir fark zaman … hayatinizi önce orada hiçbir zaman yeni ve sinirsiz olanaklar açik olacak …

Ve dünya – – Kisacasi, benlik saygisi SIZIN sorumluluk bina yapmak sizin istiridye oldugunu …