asiri utangaçlik – aslinda sosyal anksiyete oldugu

Bunun yerine insanlarla dolu bir odaya bir sunum yapmak için daha büyük yaralanmalar ile hastanede olurdu? Bunun yerine övgü vermekten daha tabut içinde yalan olur? Bir konusmanin düsünce siki almak ve soluk istiyorum yapmak için bogaz neden olur mu? Eger herkes dinler iken bir sey söylemek olabilir korkusuyla toplantilara gitmek için korkuyor musun? Eger belirgin bir nedenle bir sosyal toplama katilmak için korkuyor musun? Eger bu sorulardan herhangi birine evet yaniti verdiyseniz, sosyal anksiyete bozuklugu muzdarip olabilir.

Ayrica sosyal fobi olarak da bilinen sosyal anksiyete bozuklugu dertli o utandim veya alay alabilirsiniz bir sans var sosyal toplantilar ciddi bir veya mantiksiz korku deneyimleri olan bir hastaliktir. Dikkatle izlenmesi ya da gözden geçirilmektedir yogun bir korku gelen Çogu zaman, bu kaygilari yüzey – onlar konusmak veya telefonla konusurken, bir kalabaligin önünde performans gibi önemli faaliyetleri, hareket, görünüm, giyim tarzin gibi basit seyler bir yabanci, bir sunum ya da is basvurusu için bir röportajda katilan. Fobi Bu tür olanlar tuzak veya kapattigimiz dünyadan ve büyük ölçüde hayatlarinda önemli hedeflerine ulasmada onlari tutmak, onlari engelleyen bir duygu verir.

Bu sosyal anksiyete bozuklugu güçlü utangaçlik baglantili oldugunu söylenmistir. Ancak, sosyal fobi normal sosyallesme fonksiyonlarini bozan anlaminda farklidir. Muhtemelen herkes bazen kendi hayatinda utangaçlik bir sahne geçer, fakat keser günlük yasam ve endise ile hasta noktaya iliskiler, bu yardim aramak için zaman çok fazla oldugunda. Daha kötü olmadan bu durumu belirlemek ve tedavi edebilmek için, sosyal anksiyete bozuklugu belirtileri bilmek iyidir.

Semptomlarin sosyal fobi sergi 2 temel tipi olan kisiler: duygusal ve fiziksel. Duygusal belirtileri sunlardir: utanç verici veya küçük düsürücü kendiniz endisesi insanlari bilmiyorum hangi durumlarda olmanin yogun bir korku, sizi karar olabilir durumlar korkusu, digerleri endiseli bakmak göreceksiniz ki korku, anksiyete seyler yapiyor kaçinarak ya da ilgi odagi olabilir durumlar kaçinarak, utanç korkusu insanlara konusma, günlük rutin, is, okul veya diger faaliyetleri bozar. Fiziksel belirtiler sunlardir:, Blushing bol terleme, titreme ya da titreme, bulanti, mide rahatsizligi, zorluk konusan, bogaz, titrek bir sesle, kas gerginligi, konfüzyon, çarpinti, bir vurma kalp, ishal, soguk ve nemli eller ve zorluk içinde gerginlik göz temasi yapmak.

Esasen, bu fobi diger insanlarin etrafinda asiri endiseli olma belirtisi gösterir. Olanlar diger insanlarin diger insanlarin onlari daha iyi oldugunu, oldugundan daha daha güvenli oldugunu düsünüyorum. Onlar zor onlari, yemek, içmek, çalismak için yapar insanlar etrafinda olmak çok huzursuz hissediyorum, soru sormak, tarih isteyin ya da diger insanlarin etrafinda bile dinlenme odasi gidin.

Bu durum için bir çare oldugunu bilmek güzel. Insan sayisi ilaçlar gerektirir, ancak sosyal anksiyete bozuklugu üstesinden gelmek için dogal yolu vardir. Bozuklugu konusunda egitimli olmak ve düsünce kaliplarini degistirmek için ögrenme tamamen anksiyete sürgün için anahtarlari.

Utangaç olmak tamamen normaldir, herkes benzer bir faz üzerinden gitti. Bu asamada geçmis Hareketli zor kismidir. Sonuçta, bu sizin için normal yasamak için yeterli rahat olmak için belirli bir dereceye kadar güven olusturmak için biter. Bir sosyo-fobik tanisi oldum, bu utanilacak bir sey degildir. Egitim ve uygun egitim biraz ile, yavas yavas sosyallesme ve asiri endiseli olmadan bir grup içinde normal sekilde mümkün olacak.